Справа № 461/1626/24
Провадження № 1-кс/461/1213/24
про застосування запобіжного заходу
24.02.2024 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
Старший слідчий в ОВС СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12024140000000198 від 19.02.2024, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, погодженим прокурором Львівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_9 , про застосування щодо підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, із можливістю внесення застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що 23.02.2024, у відповідності до ст.ст.40, 42, 276-278 КПК України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Норильськ, громадянці України, проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України, зокрема у вчиненні тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. З урахуванням ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України, та особи підозрюваного, обставин вчинення та суспільної небезпеки кримінального правопорушення, у скоєнні якого підозрюється ОСОБА_5 , сторона обвинувачення приходить до висновку про необхідність застосування відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки більш м'які запобіжні заходи запобігти вищевказаним ризикам та забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного не в силі.
Прокурор у судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив таке задовольнити.
Підозрювана та її захисник у судовому засіданні заперечили щодо клопотання, вважають, що органом досудового розслідування не доведено існування ризиків, передбачених ст.177 КПК України.
Заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов настпного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024140000000198 від 19.02.2024, за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 369 КК України та за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 всупереч вимог Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України до країн Європейського Союзу, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, при цьому розуміючи, що такі особи не можуть покинути територію України на законних підставах та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою із ОСОБА_8 , за обставин коли останній 08.02.2024 висловив пропозицію та 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі - начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_10 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346 322,7 гривень, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з розрахунку 3 000 доларів США з особи та мало місце за наступних обставин.
Так, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (надалі- Указ Президента), у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року введено воєнний стан в Україні, який діє по даний час.
Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Пунктом 3 Указу Президента України визначено, що у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною 1 статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".
Відповідно до рішення Прикордонної служби України №23-61122/0/6/-22 від 24.02.2022, прийнятого у відповідності до Указу Президента, з метою забезпечення оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканості, проведення своєчасної та повної мобілізації, заборонити на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статті віком від 18 до 60 років.
Статтею 2 Закону України «Про військову службу та військовий обов'язок» визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України є правоохоронним органом спеціального призначення.
Постановою Кабінету Міністрів України № 615 із змінами від 20 травня 2022 року, передбачено, що у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.
Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів.
Крім цього, відповідно до абзацу 11 пункту 2-9 постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 року № 615) у разі не підтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, в перетинанні державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль».
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 587-ОС від 08.09.2022 ОСОБА_10 призначено начальником 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 , який у своїй службовій діяльності керується законодавством України, нормативно-правовими актами та актами організаційно-розпорядчого характеру Міністерства внутрішніх справ та Держприкордонслужби, нормами міжнародного права, а також посадовою інструкцією начальника групи інспекторів.
Відповідно до вказаної посадової інструкції, ОСОБА_10 , відповідає за якісне виконання поставленого наказу на охорону державного кордону, точне виконання покладених на нього обов'язків та завдань та зобовязаний, окрім іншого, здійснювати опертивно-службову діяліність на ділянці відідлення прикордонної служби відповідно до визначених завдань, особисто брати участь у службі зі здійснення прикордонного контролю, пропуску осіб, транспортних осіб, вантажів та іншого майна через державний кордон, в ході несення служби виявляти та затримувати порушників законодавства з прикордонних питань, знати обстановку на даному відділенні, організовувати службу з охорони державного кордону всіма прикордонними нарядами із складу зміни прикордонних нарядів та складати документи за результатами служби.
Отже, ОСОБА_10 , перебуваючи на посаді начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 , при виконанні службових обов'язків за посадою, постійно здійснював функції представника влади, у зв'язку з чим являється службовою особою.
Так, ОСОБА_5 , в невстановлений органом досудового розслідування час, однак не пізніше 08.02.2024, перебуваючи в невстановленому місці, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, запропонувала та отримала від ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 невстановлену суму грошових коштів за сприяння в незаконному переправленні їх через державний кордон України, частину з яких передала ОСОБА_8 , який в свою чергу мав передати частину із отриманих грошових коштів службовій особі Державної прикордонної служби України за сприяння в перетині трьома особа чоловічої статті державного кордону України в розмірі 9 000 доларів США, з розрахунку 3 000 доларів США з особи.
Разом з тим, ОСОБА_5 , розуміючи, що посприяти в незаконному переправленні вказаних осіб через державний кордон України та уникнути викриття її злочинної діяльності можливо лише після залучення до вчинення злочину ОСОБА_8 , перебуваючи із ним у довірливих особистих відносинах, вступила з ним у злочинну змову, згідно з якою останній повинен був надати неправомірну вигоду службовій особі Державної прикордонної служби України, за вчинення в інтересах третіх осіб дій з використанням наданого їй службового становищ, а саме в сприянні у безперешкодному перетині ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 державного кордону України.
08.02.2024, точний час досудовим розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, усвідомлюючи при цьому, що на період дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, діючи за попередньою змовою із ОСОБА_5 , звернувся до ОСОБА_10 для з'ясування обставин щодо перетину державного кордону України чоловіками призовного віку та висловив намір надати останньому неправомірну вигоду в розмірі 9 000 доларів США з розрахунку 3 000 доларів США з особи, за сприяння в безперешкодному перетині ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 22.02.2024 підшукала та забронювала для ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 транспортний засіб марки Mercedes-Benz, 312d, д.н.з. НОМЕР_1 , на якому останні 23.02.2024 зможуть перетнути державний кордон України в межах пункту пропуску «Краковець».
В подальшому, ОСОБА_5 завершуючи свій злочинний умисел, всупереч вимог Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого протиправного збагачення, маючи умисел на сприяння в незаконному переправленні осіб через державний кордон України до країн Європейського Союзу, шляхом усунення перешкод, а саме надання неправомірної вигоди службовій особі Державної прикордонної служби України за вчинення нею будь-яких дій щодо безперешкодного перетину особами призовного віку державного кордону України, при цьому розуміючи, що такі особи не можуть покинути територію України на законних підставах та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи за попередньою із ОСОБА_8 , за обставин коли останній 23.02.2024, приблизно о 12.40 год., перебуваючи поблизу АЗС «Рональ», що за адресою: Львівська область, Яворівський район, смт. Івано-Франкове, вул. Яворівська, 52, надав службовій особі - начальнику 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_10 неправомірну вигоду у розмірі 9 000 доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ станом на 23.02.2024 становило 346 322,7 грн, за сприяння останнім в безперешкодному перетині ОСОБА_11 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 державного кордону України в межах пункту пропуску «Краковець» на ділянці відповідальності відділення прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з розрахунку 3 000 доларів США з особи, після чого протиправна діяльність ОСОБА_8 та ОСОБА_5 була припинена правоохоронними органами, а предмет неправомірної вигоди вилучено.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
23.02.2024, у відповідності до ст.ст.40, 42, 276-278 КПК України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Норильськ, громадянці України, проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- заявою начальника 3 групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип А) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_10 про вчинення кримінального правопорушення;
- рапортом офіцера відділення внутрішньої безпеки (з м.д. н.п. Краківець) відділу внутрішньої та власної безпеки по НОМЕР_2 прикордонного загону Головного відділу внутрішньої та власної безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Державної прикордонної служби України щодо виявлення ознак вчинення кримінального правопорушення;
- протоколами допиту свідка ОСОБА_10 від 19.02.2024 та 23.02.2024;
- протокол допиту свідка ОСОБА_14 від 23.02.2024;
- протокол огляду транспортного засобу марки Skoda Octavia, д.н.з. НОМЕР_3 , в ході якого вилучено предмет неправомірної вигоди в розмірі 9 000 доларів США;
- протоколами затримання ОСОБА_8 та ОСОБА_5 в порядку ст.208 КПК України;
- протоколом пред'явлення особи ОСОБА_5 до впізнання від 23.02.2024;
- матеріалами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, розсекречення яких на даний час триває;
- іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваної ОСОБА_5 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
У відповідності до ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
З огляду наявності обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, оцінюючи особу підозрюваного, слідчий суддя приходить до переконання в наявності передбачених ст.177 КПК України ризиків, а саме:
переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду, оскільки санкція інкримінованого ОСОБА_5 злочину передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років, а тому у випадку визнання ОСОБА_5 винною у вчиненні злочину, їй загрожує реальний термін ув'язнення, а відтак з метою уникнення покарання остання може переховуватися від слідства та суду, в тому числі шляхом виїзду за межі України. Водночас, відповідно до п. 36 Рішення Європейського суду з прав людини від 20.05.2010 у справі «Москаленко проти України», Європейський суд зазначив, що суворість покарання, яке може бути призначено, є належним елементом при оцінці ризику переховування від суду чи скоєння іншого злочину;
незаконно впливати на свідків, підозрюваних та інших учасників у даному кримінальному провадженні шляхом їх переконання та залякування, з метою надання ними неправдивих показань, які б виправдовували її у вчиненні інкримінованого злочину, що підтверджується, зокрема, характером і способом вчинення кримінального правопорушення, що інкримінується підозрюваній. Також треба врахувати ту обставину, що на даний час в рамках кримінального провадження не допитано усіх свідків, показання яких будуть мати важливе значення для встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, а також не встановлено усіх осіб, які можуть бути причетними до вчинення злочину. Відповідно, ОСОБА_5 може намагатись вплинути на таких осіб з метою надання показань, які б виправдовували її у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення;
перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчинити інші кримінальні правопорушення, оскільки для закінчення досудового розслідування та прийняття остаточного рішення у даному кримінальному провадженні необхідно провести низку слідчих (розшукових) та процесуальних дій, у зв'язку із чим, ОСОБА_5 може перешкоджати їх проведенню, зокрема, може негативно впливати на хід досудового розслідування, узгоджувати свої показання з показаннями свідків, підозрюваних та осіб, які ще не допитані в ході досудового розслідування, давати цим особам поради з врахуванням відомих їй обставин справи, схиляти їх до дачі завідомо неправдивих показань в ході досудового розслідування з метою створення собі штучного алібі щодо її непричетності до вчинення інкримінованого їй кримінального правопорушення, тим самим перешкоджати кримінальному провадженню.
При оцінці обставин, передбачених ст.178 КПК України, слідчий суддя прийшов до висновків, що:
наявні докази вчинення підозрюваною інкримінованого їй кримінального правопорушення є вагомими та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку;
у разі визнання ОСОБА_5 винною у вчинені інкримінованого їй кримінального правопорушення останній загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна;
вік та стан здоров'я підозрюваної дозволяє застосування щодо неї запобіжного заходу, пов'язаного з обмеженням волі та свободи пересування.
Разом з цим, відповідно до ст.194 КПК України, якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені п.п. 1, 2 ч.1 цієї статті, але не доведе обставини, передбачені п.3 ч.1 цієї статті, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м'який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, а також покласти на підозрюваного, обвинуваченого обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, необхідність покладення яких встановлена з наведеного прокурором обґрунтування клопотання.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Слідчий суддя, обираючи ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, виходить із змісту засад запобіжного заходу, як процесуального примусу попереджувального характеру, пов'язаного із позбавленням чи обмеженням свобод підозрюваного, обвинуваченого, які за наявності підстав та в порядку, встановленому законом, застосовуються під час кримінального провадження слідчим суддею з метою забезпечення належної процесуальної поведінки особи. Застосування запобіжного заходу з будь-якою іншою метою, з метою добитися показань стосовної причетності до кримінального правопорушення, тощо є неприпустими. Застосування будь-якого запобіжного заходу у жодному разі не повинно залежати від того, визнає підозрюваний, обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення чи не визнає.
З врахуванням наведених обставин, даних підозрюваної, яка раніше несудима, має постійне місце проживання, характеризується позитивно, враховуючи стан здоров'я підозрюваної, з урахуванням наведених ризиків, слідчий суддя приходить висновку, що мета застосування запобіжного заходу буде досягнута шляхом застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту за місцем проживання останньої, терміном на два місяці, з покладенням на підозрювану обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, й це буде достатнім для забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігатиме спробам вчинення дій, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України.
Керуючись ст.ст.176-178, 181, 183, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання задовольнити частково.
Застосувати щодо підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту за місцем проживання останньої за адресою АДРЕСА_1 , цілодобово, терміном на два місяці.
Покласти на підозрювану ОСОБА_5 наступні обов'язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого судді або суду із встановленою періодичністю;
- цілодобово не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого судді або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора в провадженні якого перебуватиме дане кримінальне провадження, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування із свідками та підозрюваними у кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до Головного управління ДМС у Львівській області, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 11 свій паспорт (паспорти) громадянина України для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.
Роз'яснити підозрюваній ОСОБА_5 , що на підставі ч.5 ст.181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з'являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов'язаних із виконанням покладених на неї зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.
Строк дії ухвали - до 22.04.2024 включно.
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особою, яка перебуває під вартою протягом п'яти днів з моменту вручення їй копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1