Справа № 159/788/24
Провадження № 3/159/564/24
23 лютого 2024 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В, з участю особи, щодо якої складений протокол ОСОБА_1 , представників військової частини НОМЕР_1 Войчука Д.В., Безкровного І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони Українипро притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 14.03.1997 Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області, РНОКПП НОМЕР_3 ); який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; військовослужбовець (військовий квиток серії НОМЕР_4 ), начальник електростанції електротехнічного відділення взводу матеріально-технічного забезпечення роти забезпечення військової частини НОМЕР_1 , учасник бойових дій,
за вчинення правопорушення передбаченого частиною третьою статі 172-20 КУпАП,
Військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 07.02.2024 о 16.30 годині перебував на території військової частини НОМЕР_1 та виконував обов'язки військової служби в умовах особливого періоду з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в закладі охорони здоров'я відмовився, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 172-20 Кодексу
ОСОБА_1 в суді провину визнав та пояснив, дійсно, перебував під час виконання військової служби на території військової частини в нетверезому стані, а тому відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння. Усвідомлює свою провину, критично ставиться до вчиненого, готовий понести покарання, повідомив про намір пройти лікування від алкоголізму.
Заслухавши пояснення особи, думку представників військової частини НОМЕР_1 , вивчивши матеріали справи, суддя дійшов такого висновку.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (стаття 280 КУпАП).
Диспозиція частини третьої статті 172-20 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (стаття 251 КУпАП).
Крім визнання вини, вина ОСОБА_1 доводиться зібраними у справі письмовими доказами, а саме: протоколом про військове адміністративне правопорушення серії А2042 №1 від 07.02.2024, актом про відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння в закладі охорони здоров'я від 07.02.2024, витягами з наказів командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №169 від 19.08.2021 та №43 від 07.02.2024, копією військового квитка серії НОМЕР_4 від 18.04.2000, копією посвідчення УБД ОСОБА_1 серії НОМЕР_5 , виданого 10.03.2005 управлінням особового складу штабу Західного оперативного командування.
Зазначені вище докази не викликають жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Таким чином, у суду немає обґрунтованих сумнівів у доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
Визначаючи вид стягнення для ОСОБА_1 враховую конкретні обставини вчинення правопорушення, особу порушника, який 26.04.2023 був притягнути до адміністративної відповідальності за частиною третьою статті 172-20 КУпАП, однак належних висновків не зробив, його вік та майновий стан, надану в судовому засіданні представниками військової частини характеристику на ОСОБА_1 , а також поведінку останнього в судовому засіданні, що свідчить про усвідомлення протиправності вчиненого, обставини, що пом'якшують відповідальність - визнання вини та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Разом з тим, відповідно до пункту 12 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
За матеріалами справи ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, яке ставиться йому у провину, під час виконання службових обов'язків як військовослужбовець (військовий квиток серії НОМЕР_4 виданим 18.04.2000 Ковельським військовим комісаріатом Волинської області), а тому він підлягає звільненню від сплати судового збору.
Окрім того, згідно посвідчення УБД серії НОМЕР_5 , виданого 10.03.2005 управлінням особового складу штабу Західного оперативного командування, ОСОБА_1 є учасником бойових дій та має пільги встановлені законодавством України, а тому підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись статтями 33,40-1,172-20,221,283,284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень (штраф підлягає сплаті за такими реквізитами - Отримувач: ГУК у Волин.обл/м.Ковель/21081100, Номер рахунку (IBAN) UA308999980313080106000003564, Код отримувача (ЄДРПОУ): 38009371. Справа №159/788/24, Протокол серії А2042 №1 від 07.02.2024).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову звернути до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
СуддяТ. В. Денисюк