Справа № 346/928/24
Провадження № 3/346/851/24
26 лютого 2024 р.м. Коломия Івано - Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Коваленко Денис Сергійович, одержавши протокол про адміністративне правопорушення, з матеріалами,
До суду надійшов протокол №5 від 20.02.2024 року щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі за текстом - КУпАП), з матеріалами. І згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, суддею для розгляду справи визначено Коваленка Д.С .
Положеннями статті 278 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, серед іншого, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Із змісту протоколу вбачається, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.4 ст.172-11, ч.3 ст.172-20 та ч.2 ст.172-10 КУпАП.
В силу статті 221 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені вказаними статтями мають повноваження розглядати тільки судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів. А отже, з урахуванням частини 1 статті 284 та статті 294 КУпАП тільки постанова судді, яка набрала законної сили, може бути доказом вчинення особою будь-якого із вказаних адміністративних правопорушень.
Згідно з положеннями п.7 Розділу ІІ «Інструкції зі складання протоколів та оформлення матеріалів про військові адміністративні правопорушення», затвердженої Наказом Міністерства оборони України від 23.10.2021р. №329, до протоколу долучаються матеріали (докази), що підтверджують факт вчинення військового адміністративного правопорушення (рапорти посадових осіб, заяви, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків правопорушення, інші документи, які стосуються правопорушення).
Вказані положення узгоджуються і з положеннями ч.2 ст.251 КУпАП, де обов'язок щодо збирання доказів покладено на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.
Тобто у даному випадку, саме особа, яка склала протокол повинна була надати суду копію постанов судді, які набрали законної сили про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.4 ст.172-11, ч.3 ст.172-20 та ч.2 ст.172-10 КУпАП. Оскільки відомості із цих документів характеризують особу ОСОБА_1 , вказані у протоколі, а отже є документами, які стосуються правопорушення. Однак до протоколу не додано таких постанов.
Таким чином, оскільки поданий на розгляд суду протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього складені не правильно, керуючись принципом верховенства права, однією із складових якого є застосування аналогії закону та права у випадках, коли закон не регулює відповідні правовідносини, на підставі частини 1 статті 8 Конституції України, статей 2,3 і частини 1 статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з урахуванням статті 2 і частини 3 статті 314 Кримінального процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне повернути протокол, з усіма доданими до нього матеріалами до військової частини НОМЕР_1 , для правильного оформлення.
Тож, на підставі викладеного, та керуючись статтями 1,2,7,8,9,173-2,213,221,245-251,254-256,268,276-278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Повернути до військової частини НОМЕР_1 , протокол №5 від 20.02.2024 року щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 статті 172-20 КУпАП, з матеріалами, для правильного оформлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Коваленко Д.С.