Постанова від 30.06.2010 по справі 2а-5030/10/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30 червня 2010 р. № 2а-5030/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Виноградової О.І.

при секретарі Сович О.І.,

представник позивача ? не з'явився,

відповідач ? не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

до

про фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

припинення підприємницької діяльності,

ВСТАНОВИВ:

Білоцерківська об'єднана державна податкова інспекція Київської області (далі ? позивач) звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі ? відповідач) про припинення підприємницької діяльності.

У судове засідання сторони не з'явились. Представник позивача заявив суду клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с. 31).

Відповідач у судове засідання не з'явився повторно, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений (а.с. 18 - 21).

За наведених обставин та враховуючи, що судову повістку для відповідача було направлено за адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с. 4), суд ухвалив розглянути справу за відсутності сторін.

Суд у судовому засіданні , з'ясувавши обставини справи та дослідивши наявні докази, встановив таке.

Відповідача було зареєстровано як фізичну особу - підприємця 24 листопада 2004 р., що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця (а.с. 9).

Згідно з наявними у матеріалах справи довідками відповідача було взято на облік як платника податків з 16 грудня 2004 р. за № 1898 (а.с. 5), звіти позивачу відповідач не подає з третього кварталу 2008 року (а.с. 6), станом на 9 лютого 2010 р. податковий борг відсутній (а.с. 7).

Відповідно до ст. 238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно - господарські санкції, тобто заходи майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно з вимогами ст. 239 цього Кодексу органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно - господарські санкції, однією з яких є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.

Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15 травня 2003 № 755-ІУ однією із підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (що не пов'язано з банкрутством) є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Право органів державної податкової служби у передбачених законом випадках звертатися до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачено п.17 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 12 квітня 1990 р. № 509-Х1І.

Наведене свідчить, що відповідачем було порушено правила здійснення господарської діяльності, що є підставою для припинення його підприємницької діяльності.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 69 - 71, 94, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити .

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця (що не пов'язано з банкрутством) ОСОБА_1 (09100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

У день набрання цією постановою законної сили направити її копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.І. Виноградова

Постанову у повному обсязі виготовлено та підписано 2 липня 2010 р.