Постанова від 21.02.2024 по справі 165/385/24

Справа 165/385/24

Провадження 3/165/330/24

НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2024 року м. Нововолинськ

Суддя Нововолинського міського суду Волинської області Василюк А.В., за участю прокурора Данилюка О.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , працює директором Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради,

за ч. 1 ст. 172-7, ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановив:

ОСОБА_1 , будучи на підставі розпорядження міського голови №261-ро від 18.11.2021 «Про призначення керівника комунального закладу загальної середньої освіти», директором Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради, відповідно до розпорядження міського голови №153-ро від 22.09.2023 «Про продовження терміну дії контракту з ОСОБА_2 », термін дії контракту з яким продовжено на 4 роки шляхом укладання додаткової угоди, який відповідно до п.п.«а», п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, не повідомив у встановленому Законом порядку (не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатись) управління освіти Нововолинської міської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п.2 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме:

1) у протоколі №23 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №82-к від 30.08.2022 «Про призначення ОСОБА_3 », відповідно до якого на посаду вчителя англійської мови Нововолинського ліцею №9 за сумісництвом за строковим договором з 01.09.2022 по 02.06.2023 призначено ОСОБА_3 , яка згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його двоюрідною сестрою;

2) у протоколі №29 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №111-к від 01.09.2022 «Про встановлення доплати бібліотекарю закладу», відповідно до якого ОСОБА_4 , бібліотекарю ліцею, встановлено доплату в розмірі 15% посадового окладу з 01.09.2022 за роботу з фондом підручників, ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

3) у протоколі №33 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №100-к від 01.09.2023 «Про встановлення доплати бібліотекарю закладу», відповідно до якого ОСОБА_4 , бібліотекарю ліцею, встановлено доплату в розмірі 15% посадового окладу з 01.09.2023 за роботу з фондом підручників, ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

4) у протоколі №31 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №112-к від 01.09.2022 «Про розмір надбавки завідуючій бібліотекою ОСОБА_4 », відповідно до якого ОСОБА_4 , завідуючій бібліотекою, нараховано та виплачено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, що становить 27745,11 грн., ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

5) у протоколі №35 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №99-к від 01.09.2023 «Про розмір надбавки завідуючій бібліотекою ОСОБА_4 », відповідно до якого ОСОБА_4 , завідуючій бібліотекою, нараховано та виплачено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, що становить 16755,87 грн., ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

6) у протоколі №25від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №125-к 12.10.2022 «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків», відповідно до якого нараховано та виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам, в тому числі ОСОБА_5 , яка згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його рідною сестрою;

7) у протоколі №27 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №125-к від 12.10.2022 «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків», відповідно до якого нараховано та виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам, в тому числі ОСОБА_3 , яка згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його двоюрідною сестрою.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП, - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Крім того,ОСОБА_1 , будучи на підставі розпорядження міського голови №261-ро від 18.11.2021 «Про призначення керівника комунального закладу загальної середньої освіти», директором Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради, відповідно до розпорядження міського голови №153-ро від 22.09.2023 «Про продовження терміну дії контракту з ОСОБА_2 », термін дії контракту з яким продовжено на 4 роки шляхом укладання додаткової угоди, який відповідно до п.п.«а», п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги пункту 3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме:

1) у протоколі №24 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №82-к від 30.08.2022 «Про призначення ОСОБА_3 », відповідно до якого на посаду вчителя англійської мови Нововолинського ліцею №9 за сумісництвом за строковим договором з 01.09.2022 по 02.06.2023 призначено ОСОБА_3 , яка згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його двоюрідною сестрою;

2) у протоколі №30 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №111-к від 01.09.2022 «Про встановлення доплати бібліотекарю закладу», відповідно до якого ОСОБА_4 , бібліотекарю ліцею, встановлено доплату в розмірі 15% посадового окладу з 01.09.2022 за роботу з фондом підручників, ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

3) у протоколі №34 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №100-к від 01.09.2023 «Про встановлення доплати бібліотекарю закладу», відповідно до якого ОСОБА_4 , бібліотекарю ліцею, встановлено доплату в розмірі 15% посадового окладу з 01.09.2023 за роботу з фондом підручників, ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

4) у протоколі №32 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №112-к від 01.09.2022 «Про розмір надбавки завідуючій бібліотекою ОСОБА_4 », відповідно до якого ОСОБА_4 , завідуючій бібліотекою, нараховано та виплачено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, що становить 27745,11 грн., ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

5) у протоколі №36 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №99-к від 01.09.2023 «Про розмір надбавки завідуючій бібліотекою ОСОБА_4 », відповідно до якого ОСОБА_4 , завідуючій бібліотекою, нараховано та виплачено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, що становить 16755,87 грн., ОСОБА_4 згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його дружиною;

6) у протоколі №26від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №125-к 12.10.2022 «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків», відповідно до якого нараховано та виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам, в тому числі ОСОБА_5 , яка згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його рідною сестрою;

7) у протоколі №28 від 17.01.2024 вказано, що ОСОБА_1 видав та підписав наказ №125-к від 12.10.2022 «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків», відповідно до якого нараховано та виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам, в тому числі ОСОБА_3 , яка згідно інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян є близькою особою ОСОБА_1 , а саме його двоюрідною сестрою.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП - прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Виходячи з положень зазначеної статті, вказані справи підлягають об'єднанню в одне провадження з наданням номеру справи - №165/385/24.

У судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав себе винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та пояснив, що вказані накази видав і підписав, оскільки не досконало був обізнаний із вимогами Закону України "Про запобігання корупції", у вчиненому щиро розкаюється.

Прокурор Данилюк О.В. вважає повністю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, про що подав до суду письмовий висновок. Стверджує, що зібраними у справі належними і допустимими доказами об'єктивно підтверджується факт родинних стосунків, а саме: що ОСОБА_1 є чоловіком ОСОБА_4 , рідним братом ОСОБА_5 та двоюрідним братом ОСОБА_3 . Вказав, що ОСОБА_1 , згідно із п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, а тому він зобов'язаний був діяти у чіткій відповідності до положень цього Закону. З урахуванням конкретних обставин справи, просив на підставі ст.36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч.2 ст.172-7 КУпАП, та просив приєднати до справи письмовий висновок у адміністративній справі щодо наявності у діяннях ОСОБА_1 ознак одміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП (а.с.60-70).

Дослідженням доказів по справі встановлено таке.

Згіднорозпорядження міського голови №261-ро від 18.11.2021 «Про призначення керівника комунального закладу загальної середньої освіти», ОСОБА_1 призначений директором Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради (а.с.35).

Відповідно до розпорядження міського голови №153-ро від 22.09.2023 «Про продовження терміну дії контракту з ОСОБА_2 », термін дії контракту з ОСОБА_1 продовжено на 4 роки шляхом укладання додаткової угоди (а.с.36-37).

Відповідно до І розділу Статуту Нововолинськоголіцею №9 Нововолинської міської ради ліцей - це комунальний заклад загальної середньої освіти. Засновником ліцею №9 є Нововолинська міська територіальна громада в особі Нововолинської міської ради Волинської області, уповноваженим органом управління ліцеєм є управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області. Згідно розділу IV «Управління ліцеєм» Статуту керівник ліцею здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність ліцею, в межах, наданих йому повноважень організовує діяльність ліцею, вирішує питання фінансово-господарської діяльності ліцею, призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов'язки, забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм, здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами ліцею (а.с.18-30).

30.08.2022 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №82-к «Про призначення ОСОБА_3 », відповідно до якого на посаду вчителя англійської мови Нововолинського ліцею №9 за сумісництвом за строковим договором з 01.09.2022 по 02.06.2023 призначено ОСОБА_3 (а.с.17).

01.09.2022 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №111-к «Про встановлення доплати бібліотекарю закладу», відповідно до якого ОСОБА_4 , бібліотекарю ліцею, встановлено доплату в розмірі 15% посадового окладу з 01.09.2022 за роботу з фондом підручників.

01.09.2023 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №100-к «Про встановлення доплати бібліотекарю закладу», відповідно до якого ОСОБА_4 , бібліотекарю ліцею, встановлено доплату в розмірі 15% посадового окладу з 01.09.2023 за роботу з фондом підручників.

01.09.2022 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №112-к «Про розмір надбавки завідуючій бібліотекою ОСОБА_4 », відповідно до якого ОСОБА_4 , завідуючій бібліотекою, нараховано та виплачено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, що становить 27745,11 грн.

01.09.2023 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №99-к «Про розмір надбавки завідуючій бібліотекою ОСОБА_4 », відповідно до якого ОСОБА_4 , завідуючій бібліотекою, нараховано та виплачено надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, що становить 16755,87 грн.

Як вбачається із повідомлення шостого відділу інформаційно-аналітичного забезпечення УСР у Волинській області ДСР НП України, згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, гр.ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дружиною гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.67).

12.10.2022 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №125-к «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків», відповідно до якого нараховано та виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам, в тому числі ОСОБА_5 (а.с.15-16).

Як вбачається із повідомлення шостого відділу інформаційно-аналітичного забезпечення УСР у Волинській області ДСР НП України, згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, гр.ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є рідною сестрою гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.67).

12.10.2022 ОСОБА_1 видав та підписав наказ №125-к від «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків», відповідно до якого нараховано та виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам, в тому числі ОСОБА_3 (а.с.15).

Як вбачається із повідомлення шостого відділу інформаційно-аналітичного забезпечення УСР у Волинській області ДСР НП України, згідно даних Державного реєстру актів цивільного стану громадян, гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є двоюрідною сестрою гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.65).

У даному випадку суперечність між приватними та службовими повноваженнями (діяти об'єктивно та неупереджено) та приватним інтересом директора Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради ОСОБА_1 під час видачі та підписання наказів полягала у можливості працевлаштування за сумісництвом та отримання додаткової винагороди близькою особою.

Разом з тим, ОСОБА_1 про наявність у нього реального конфлікту інтересів визначені Законом органи не повідомив. Даний факт підтверджується повідомленням начальника управління освіти Нововолинської міської ради Волинської області від 15.12.2023 №1016/01-26 (а.с.50).

Будь-яких підстав та причин, передбачених законодавством, які б перешкоджали ОСОБА_1 повідомити в установленому законом порядку про наявний у нього реальний конфлікт інтересів, судом не встановлено.

Відповідно до вимог ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частина перша статті 172-7 КУпАП передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Частина друга статті 172-7 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Диспозиція обох частин цієї статті є бланкетною, сама стаття міститься в главі 13-А КУпАП «Адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією».

Тому, для визначення усіх ознак протиправного діяння необхідно керуватись Законом України «Про запобігання корупції».

Визначення терміну «правопорушення, пов'язаного з корупцією», міститься у ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» і є діянням, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 Закону.

Зокрема, суб'єктами відповідальності за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП є визначені п.п.«а» п. 2 ч.1 ст.3 Закону посадові особи юридичних осіб публічного права.

Для даних осіб Закон України «Про запобігання корупції» встановлює алгоритм дій для запобігання та врегулювання конфлікту приватних та службових інтересів, що має на меті недопущення втрати довіри до службової особи та до органу, в якому вона працює.

Так, стаття 28 Закону зобов'язує цих осіб:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - НАЗК чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Невиконання даних зобов'язань відповідним суб'єктом тягне відповідальність за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень (примітка 2 до ст.172-7 КУпАП)

Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях (ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»).

Сімейні відносини за змістом ст.1 Закону виникають з близькими особами, до переліку яких включені, зокрема, дружина, рідна та двоюрідна сестра, а отже ОСОБА_1 при здійсненні безпосереднього керівництва в силу своїх функціональних обов'язків Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради, при виданні вищезазначених наказів, перебував в умовах реального конфлікту інтересів, що зобов'язували останнього діяти у відповідності до законодавчих вимог про запобігання корупції повідомити НАЗК чи управління освіти Нововолинської міської ради про конфлікт інтересів, вжити заходів щодо врегулювання такого конфлікту інтересів та безпосередньо не виносити ці накази в умовах конфлікту інтересів.

Відтак, у судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до ст.1 Закону пряме підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням.

Суперечність між приватним інтересом та службовими повноваженнями, яка реально впливає на об'єктивність прийнятих рішень, призводить до реального конфлікту інтересів.

При накладенні стягнення у відповідності до вимог ст.33 КУпАП суд враховує характер вчинених правопорушень, особу, що притягується до адміністративної відповідальності вперше, майновий стан ОСОБА_1 (а.с.39), відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, пом'якшуючу відповідальність обставину - щире каяття, позитивну характеристику ОСОБА_1 (а.с.42).

З огляду на викладене, на ОСОБА_1 , згідно з ч.2 ст.36 КУпАП, необхідно накласти стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає до стягнення з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн., що встановлено пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір".

Керуючись ст.36, ст.40-1, ст.283, ст.284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП

ухвалив:

Справи відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/384/24), за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/390/24), за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/397/24), за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/393/24), за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/400/24), за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/386/24), за ч.1 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/388/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/385/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/391/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/399/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/394/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/401/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/387/24), за ч.2 ст. 172-7 КУпАП (справа № 165/389/24) об'єднати в одне провадження, присвоївши номер справи №165/385/24.

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, і на підставі ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього стягнення в межах санкції ч.2 ст.172-7 КУпАП, яка передбачає більш тяжче стягнення з числа вчинених, у вигляді штрафу в розмірі двохсот тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3910 (три тисячі дев'ятсот десять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.

Копію постанови протягом трьох днів вручити або надіслати особі, щодо якої її винесено.

Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника, відповідно до ст. 308 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.

Постанову можна оскаржити в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду з моменту її винесення відповідно до ст.294 КУпАП.

Суддя підпис А.В. Василюк