Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/212/24
Провадження по справі № 3/514/186/24
22 лютого 2024 року смт Тарутине
Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Кравченко П.А., розглянувши матеріали адміністративних справ, які надійшли від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця с. Лісне, громадянина України, проживаючого в будинку АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ПдРУ № 308673 від 08.02.2024 року, 08.02.2024 року о 20 год. 00 хв. інспектором групи моніторингу обстановки від відділення інспекторів прикордонної служби «Лісне», на напрямку Лісне (УКР) - Саїци (РМ), в районі прикордонного знаку № 0661, на відстані 1000 м від лінії ДКУ, в межах Бородінської ОТГ, виявлено гр. України ОСОБА_1 , який здійснив незаконний перетин державного кордону України 17.12.2023 року, поза встановленими пунктами пропуску з України в Республіку Молдова, в пішому порядку.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ПдРУ № 308672 від 08.02.2024 року, 08.02.2024 року о 20 год. 00 хв. інспектором групи моніторингу обстановки від відділення інспекторів прикордонної служби «Лісне», на напрямку Лісне (УКР) - Саїци (РМ), в районі прикордонного знаку № 0661, на відстані 1000 м від лінії ДКУ, виявлено гр. України ОСОБА_1 , який здійснив незаконний перетин державного кордону України, поза встановленими пунктами пропуску, в пішому порядку з Республіки Молдова в Україну.
Своїми діями гр. ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про державний кордон України», тобто вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, шляхом надіслання повістки на адресу зазначену в протоколі про адміністративне правопорушення. Причини неявки суду не відомі.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Так відповідно до санкції ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади
тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Вирішуючи питання про вид і розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
У законодавстві не закріплено визначення малозначного правопорушення та відсутні вказівки на його ознаки. В кожному конкретному випадку суд має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, те, шо раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, підстави на основі яких було складено даний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, негативних наслідків від правопорушення не настало, не мав умислу на незаконне перетинання державного кордону, що підтверджується матеріалами справи, а саме тим, що ОСОБА_1 проживає у населеному пункті розташованому у прикордонній смузі та не мав при собі документів, необхідних для перетину кордону, вважаю, що на підставі ст. 22 КУпАП слід звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, обмежившись усним зауваженням, а провадження закрити.
Згідно із ч. 3 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Враховуючи положення ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 20.08.2019 № 814 у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Оскільки вищевказані протоколи складені відносно однієї і тієї ж особи, одночасно розглядаються судом, відтак вважаю за доцільне адміністративні справи відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження та присвоїти єдиний номер 514/212/24.
Керуючись ст.ст. 9, 22, 23, 33, ч. 2 ст. 36, 283, 284 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , звільнити від адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204 -1 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - закрити.
Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк з дня її винесення через Тарутинський районний суд Одеської області до Одеського апеляційного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя П.А. Кравченко