вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"19" лютого 2024 р. Справа № 911/947/23
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А.,
за позовом Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”
до Приватного акціонерного товариства “Авіакомпаніця “Міжнародні авіалінії України”
про стягнення 10 137,09 гривень
встановив:
Через канцелярію Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” до Приватного акціонерного товариства “Авіакомпаніця “Міжнародні авіалінії України” про стягнення 10 137,09 гривень, з яких: 9 181,13 грн основного боргу, 806,67 грн пені, 48,41 грн 3% річних, 100,88 грн інфляційних втрат.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 12.12.2023 матеріали справи №911/947/23 за позовом Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” до Приватного акціонерного товариства “Авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України” про стягнення 10 137,09 гривень передано на розгляд Господарського суду міста Києва в складі суду, в провадженні якого перебуває справа №910/16870/23 про банкрутство Приватного акціонерного товариства “Авіакомпаня “Міжнародні авіалінії України”.
12.02.2024 через канцелярію Господарського суду Київської області, в підсистемі "Електронний суд", від Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” надійшло клопотання про повернення судового збору.
16.02.2024 через канцелярію Господарського суду Київської області, в підсистемі "Електронний суд", від Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” надійшло клопотання про відкликання поданого 12.02.2024 клопотання про повернення судового збору.
Приписами ч.ч. 1, 3 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
За таких обставин, беручи до уваги наведені нормативні приписи та відкликання позивачем клопотання про повернення судового збору, керуючись ч.ч. 1, 3 ст. 169 ГПК України, суд дійшов висновку про залишення без розгляду відповідного клопотання Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”.
Керуючись ст. ст. 169, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
Клопотання Державного підприємства “Міжнародний аеропорт “Бориспіль” про повернення судового збору залишити без розгляду.
Ухвала складена та підписана 19.02.2024, набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у апеляційному порядку - до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з моменту її складення у відповідності до ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя В.А. Ярема