Постанова від 17.02.2010 по справі 2а-11760/09/0470

ц

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 2а-11760/09/0470

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О.В.

при секретарі с/з Манько К.А.

представники сторін в судове засідання не з'явилися

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу 2а-11760/09/0470

за позовом Державного підприємства Новомосковського лісового господарства

до Новомосковської районної державної адміністрації

про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства Новомосковського лісового господарствав якому позивач просить суд зобов'язати Новомосковську райдержадміністрацію розглянути та затвердити суми збитків, які підлягають відшкодуванню Державному підприємству „Новомосковське лісове господарство„ на території Орлівщинської та Піщанської сільських рад Новомосковського району, Дніпропетровської області.

Позов обґрунтований тим, що Новомосковська районна державна адміністрація безпідставно відмовила позивачу у задоволенні його подання про скликання комісії по визначенню збитків за незаконне використання земель для розгляду відшкодування збитків лісовому господарству в зв'язку зі зміною цільового призначення земель держлісфонду в розрізі сільських рад, оскільки згідно п.2 Порядку визначення та відшкодування збитків власниками землі та землекористувачам затвердженого Постановою КМУ від 19.04.1993р. № 284 передбачено, що розміри збитків визначаються комісіями створеними Київською та Севастопільською міськими районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських рад. 06.04.2009 позивач звертався до Орлівщинської та Піщанської сільських рад про відшкодування збитків лісового господарства. Проте до теперішнього часу будь - яких дій з боку відповідача не наступило щодо затвердження та відшкодування збитків лісовому господарству в особі ДП Ново московське лісове господарство.

Представник відповідача - Новомосковської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, надавши до суду письмові заперечення в яких позовні вимоги не визнав та просив в задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки відповідач обґрунтовано не прийняв до розгляду подання позивача.

Суд вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, дослідивши письмові докази вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 24.03.2009 року Державне підприємство Новомосковське лісове господарствозвернулося до Новомосковської райдержадміністрації з поданням про скликання комісії для затвердження збитків лісовому господарству у зв'язку зі зміною цільового призначення земель держлісфонду з наданням розрахунків по Піщанській сільській раді та Орлівщинській раді Новомосковського району Дніпропетровської області.

На вказане подання Новомосковська райдержадміністрація надала 21.04.2009 р. відповідь в якій додатково був затребуваний документ, який посвідчує право користування земельними ділянками зазначених у зверненні та рішення Піщанської та Орлівщинської сільських рад про надання земельних ділянок у власність та користування, зазначенням площ та кресленням цих ділянок.

Також, листами від 06.04.2009 р. № 53 та № 55 позивач звернувся до Орлівщинської та Піщанської сільських рад про відшкодування збитків лісового господарства. Проте жодних дій, щодо затвердження та відшкодування збитків лісовому господарству вчинено не було.

Суд вважає, що подання позивача правомірно не було прийнято до розгляду, з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, на балансі ДП Новомосковський держлісгоспзнаходиться 12500 га земель лісового фонду, що відображено у проекті лісовпорядкування ДП Новомосковський держлісгоспу.

Відповідно до п.2 Порядку визначення та відшкодування збитків власниками землі та землекористувачам затвердженого Постановою КМУ від 19.04.1993р. № 284 розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад.

До складу комісій включаються представники Київської, Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад (голови комісій), власники землі або землекористувачі (орендарі), яким заподіяні збитки, представники підприємств, установ, організацій та громадяни, які будуть їх відшкодовувати, представники державних органів земельних ресурсів і фінансових органів, органів у справах містобудування і архітектури та виконавчих комітетів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, на території яких знаходяться земельні ділянки.

Пункт 5 вказаної постанови встановлює, що збитки відшкодовуються власникам землі і землекористувачам, у тому числі орендарям, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, що їх заподіяли, за рахунок власних коштів не пізніше одного місяця після затвердження актів комісій, а при вилученні (викупі) земельних ділянок - після прийняття відповідною радою рішення про вилучення (викуп) земельних ділянок у період до видачі документа, що посвідчує право на земельну ділянку підприємства, установи, організації або громадянина.

Відповідно до п.п. 3.1,3.2 Розпорядження голови Новомосковської районної державної адміністрації Про затвердження положення про комісію з визначений розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачамвід 17.10.2005р. для визначення розміру збитків власник землі (уповноважений ним орган, особа) або орендар (надалі - заявник) подає до комісії заяву про визначення розміру збитків. До заяви додається: документ, що посвідчує право на земельну ділянку; документ, який підтверджує право власності на нерухоме майно (будівлю, споруду тощо); свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, у разі необхідності; акт, який фіксує порушення земельного чи екологічного законодавства ( у разі, якщо він є); розрахунок заподіяних збитків. Комісія має право запропонувати надати інші документи, необхідні для з'ясування обставин нанесення збитків.

Як було встановлено, позивачем при зверненні до Новомосковської районної державної адміністрації з поданням про скликання комісії для затвердження збитків лісовому господарству у зв'язку зі зміною цільового призначення земель держлісфонду не було подано до комісії про визначення збитків заподіяних власника землі та землекористувачам документів передбачених п.3.2 Положення про комісію з визначений розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам, а саме документ, що посвідчує право на земельну ділянку, та акт який фіксує порушення земельного чи екологічного законодавства. Також на комісію не було подано копії рішень Орлівщинської та Піщанської сільських рад, та не зроблено розрахунки збитків по цих рішеннях зокрема по кожному рішенні, якими виділялися земельні ділянки лісогосподарського призначення фізичним та юридичним особам.

Таким чином, Новомосковською районною державною адміністрацією обґрунтовано та у відповідності до норм чинного законодавства не було прийнято подання позивача від 23.04.2009р. та не затверджено суми збитків, які підлягають відшкодуванню Державному підприємству Новомосковське лісове господарствона території Орлівщинської та Піщанської сільських рад Новомосковського району.

З урахуванням викладеного суд доходить висновку, що в задоволені позову має бути відмовлено.

Керуючись, ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Державного підприємства Новомосковського лісового господарствадо Новомосковської районної державної адміністрації, Піщанської сільської ради, Орлівщинської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії -відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку встановленому ст. 186 КАС України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи .

Повний текст постанови складено 22 лютого 2010 року.

Суддя (підпис) О.В. Врона