Справа № 761/3211/24
Провадження № 3/761/1228/2024
02 лютого 2024 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк П.Л., за участю секретаря Власенко В.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_6 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділу морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю ІНФОРМАЦІЯ_6,
за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП,
ОСОБА_1 , займаючи посаду ІНФОРМАЦІЯ_6 з морально-психологічного забезпечення - начальника відділу морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю ІНФОРМАЦІЯ_6, тобто будучи військовою службовою особою, за місцем знаходження ІНФОРМАЦІЯ_6, що дислокується в Шевченківському районі м. Києва, в умовах особливого періоду, а саме з 04.05.2023 і до 22.01.2024, недбало поставився до військової служби, допустивши порушення вимог ст. 1,4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, підпункту 25 пункту 2 розділу 2 Типового положення про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого наказом НАЗК від 27.05.2021 № 277/21, внаслідок чого відомості про окрему особу не внесено до електронної бази даних, що містить відомості про осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, однак звернувся до суду із заявою про розгляд даної справи за його відсутності, вину у вчиненні наведеного правопорушення визнав в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов такого висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 28.09.2022 № 260 підполковника ОСОБА_2 призначено на посаду заступника начальника центру з морально-психологічного забезпечення - начальником відділу морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
ОСОБА_3 , маючи військове звання «підполковник», обіймаючи посаду заступника начальника центру з морально-психологічного забезпечення - начальника відділу морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до своїх функціональних обов'язків, наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно- господарськими обов'язками, тобто є військовою службовою особою.
Статтею 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначений обов'язок кожного військовослужбовця щодо непорушного додержання вимог Конституції України та законів України, військової дисципліни, знання і виконання своїх обов'язків та додержання вимог Статутів Збройних Сил України. Аналогічні вимоги закріплено в статтях 1, 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
Крім того, згідно зі ст. 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними законами, посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 59 Закону України «Про запобігання корупції» відомості про накладення дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, протягом трьох робочих днів з дня надходження до Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від кадрової служби державного органу завіреної в установленому порядку паперової копії наказу про накладення дисциплінарного стягнення.
Згідно із вимогами п. 4 розд. II Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (далі - Положення про ЄДРО), кадрові служби органів державної влади, посадові особи яких є суб'єктами відповідальності за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, протягом п'яти робочих днів з дня підписання розпорядчого документа про накладення на особу дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення зобов'язані надати Реєстратору (НАЗК) Електронну та засвідчену в установленому порядку паперову копію відповідного розпорядчого документа разом з інформаційною карткою до розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень.
Основні завдання, функції та права уповноважених осіб з питань запобігання та виявлення корупції визначено Типовим положенням про уповноважений підрозділ (уповноважену особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженим наказом НАЗК від 27.05.2021 № 277/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.07.2021 за № 914/36536 (далі - Типове положення).
Відповідно до вимог пункту 1 розділу І Типового положення, уповноважена особа може визначатися шляхом покладення на одного з працівників відповідного органу функцій уповноваженої особи.
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 28.12.2022 № 560 «Про організацію службової діяльності в ІНФОРМАЦІЯ_2 у 2023 році» уповноваженим з питань запобігання та виявлення корупції ІНФОРМАЦІЯ_2 призначено заступника начальника центру з морально-психологічного забезпечення - начальника відділу морально-психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю ІНФОРМАЦІЯ_2. Вказану посаду з 28.09.2022 і по цей час обіймає ОСОБА_3 , у зв'язку з чим на нього вказаним наказом покладено виконання організаційно-розпорядчих обов'язків уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції на 2023 рік.
Згідно із вимогами підпункту 25 пункту 2 розділу II Типового положення уповноважена особа відповідно до покладених на неї завдань інформує НАЗК у разі ненаправлення службою управління персоналом відповідного органу засвідченої в установленому порядку паперової копії розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення та інформаційної картки до розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.03.2023 № 217 «Про проведення комплексної перевірки ІНФОРМАЦІЯ_4 » підполковника ОСОБА_2 призначено членом комісії для проведення комплексної перевірки.
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 30.04.2023 № 58 «Про результати службового розслідування» за порушення вимог ст. 27 Закону України «Про запобігання корупції» та вимог інших нормативно правових актів начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 полковника ОСОБА_4 притягнуто до дисциплінарної відповідальності та йому оголошено дисциплінарне стягнення «попередження про неповну службову відповідність».
Встановлено, що в порушення вимог п. 4 розд. II Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, начальником відділу персоналу ІНФОРМАЦІЯ_3 , посадові особи яких є суб'єктами відповідальності за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, з дня підписання розпорядчого документа про накладення на особу дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, тобто з 30.04.2023 і до 22.01.2024 (моменту складання протоколу) не надано Реєстратору (НАЗК) електронну та засвідчену в установленому порядку паперову копію (разом з інформаційною карткою за встановленою формою) наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 30.04.2023 № 58 про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_4 за вчинення ним корупційного правопорушення.
В подальшому підполковник ОСОБА_3 на виконання підпункту 25 пункту 2 розділу II Типового положення повинен був проінформувати НАЗК про ненаправлення службою управління персоналом відповідного органу засвідченої в установленому порядку паперової копії розпорядчого документа про накладення вказаного дисциплінарного стягнення, однак в порушення даної норми, в період з 04.05.2023 і до 22.01.2024 (моменту складання протоколу), не проінформував НАЗК про ненаправлення відділом персоналу відповідного органу засвідченої в установленому порядку паперової копії розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення, а саме наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 30.04.2023 № 58 про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_4 за вчинення ним корупційного правопорушення та інформаційної картки до нього для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Відповідно до листа НАЗК від 25.12.2023 № 49-08/32711-23 станом на 22.12.2023 до НАЗК не надходили в установленому порядку розпорядчі документи разом з інформаційною карткою до розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_4 за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення.
Вимогами ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1, 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 2102-ІХ, в Україні введено воєнний стан, строк дії якого неодноразово продовжено, тобто, на момент складання адміністративного протоколу на всій території України діє особливий період.
Отже, ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 судом враховується характер вчиненого правопорушення та його наслідки, особа правопорушника, його відношення до скоєного та майновий стан останнього.
Також, оскільки ОСОБА_1 є військовослужбовцем, а тому, згідно з положеннями ст. 5 Закону України «Про судовий збір», останній підлягає звільненню від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ст.172-15, ст. 221, 279-280, 283-285 КУпАП, Закону України «Про запобігання корупції», -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.
Суддя Павло Слободянюк