Справа № 157/89/24
Провадження №1-в/157/6/24
Іменем України
08 лютого 2024 рокумісто Камінь-Каширський
Камінь-Каширський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
представника відділу поліції - ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої внесено подання - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду, щодо
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Середкевичі, Яворівського району, Львівської області, українця, громадянина України, проживає у АДРЕСА_1 , не одружений, освіта професійно технічна, не працевлаштований, раніше судимий, вироком Жовківського районного суду Львівської області від 11 квітня 2017 року за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 3 ст. 187, ст. 395, ст. ст. 70, 72 КК України на 7 років 6 місяців позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі 21 березня 2022 року по відбуттю строку покарання,
Начальник Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській ОСОБА_6 звернувся у суд з поданням, в якому просить встановити відносно ОСОБА_5 адміністративний нагляд та застосувати до останнього наступні обмеження адміністративного нагляду: заборонити виїжджати за межі Камінь-Каширського району без дозволу Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області; заборонити вихід з будинку з 22 год до 06 год; заборонити перебувати в місцях розпиття та продажу спиртних напоїв на розлив; реєструватись в органах поліції чотири рази на місяць з метою збільшення контролю за поведінкою ОСОБА_5 . В обґрунтування подання зазначає, що ОСОБА_5 раніше судимий до позбавлення волі за умисні злочини, зокрема 16.10.2006 Яворівським районним судом Львівської області за ч. 4 ст. 185, 304 КК на 3 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК звільнений від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки, 04.04.2008 Яворівським районним судом Львівської області за ч. 1 ст.125, ч. 1 ст. 152, ч. 1 ст. 296 КК із застосуванням ст.ст. 70,71, 78 КК на 3 роки 6 місяців позбавлення волі, 11.04.2017 Жовківським районним судом Львівської області за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 3 ст. 187, ст. 395 КК із застосуванням ст. 70, ч. 1, 5 ст. 72 КК на 7 років 6 місяців позбавлення волі, та звільнений з Державної установи «Городищенська ВК № 96» 21 березня 2022 року по відбуттю строку покарання. Керуючись п.п. 4.3 спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Державного департаменту України з питань виконання покарань від 04.11.2003 року № 1303/203 «Про затвердження інструкції про організацію адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ОСОБА_5 як особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд, було винесено офіційні попередження про недопустимість порушення громадського порядку Не зважаючи на винесені попередження, ОСОБА_5 систематично вчиняє правопорушення, про що свідчать факти притягнення його до адміністративної відповідальності, а саме: 02.03.2023 за ч. 1 ст. 178 КпАП України, 08.01.2024 за ст. 173 КпАП України, 16.01.2024 за ч. 1 ст. 175-1 КпАП України. По місцю проживання ОСОБА_5 характеризується негативно. З ОСОБА_5 неодноразово проводились профілактичні бесіди та виносились письмові попередження про те, що у разі продовження антигромадського способу життя, відносно нього за клопотанням суд може встановити адміністративний нагляд згідно зі ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі». ОСОБА_5 , будучи засудженим за умисні корисливі злочини, та особою яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», незважаючи на профілактичну роботу відносно нього та неодноразові попередження про припинення антигромадського способу життя і про можливість встановлення адміністративного нагляду, належних висновків для себе не зробив, що свідчить про небажання останнього стати на шлях виправлення, а тому є підстави вважати, що ОСОБА_5 залишається небезпечним для суспільства. Відповідно до характеристики з установи відбування покарання ОСОБА_5 під час відбування покарання не став на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства.
Представник Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_4 у судовому засіданні подання підтримав з викладених у ньому підстав та просив встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_5 строком на один рік із застосуванням зазначених у поданні обмежень, і. крім того, пояснив, що останній офіційно не працевлаштований, проте працює по найму.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечив щодо встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_7 .
Особа, щодо якої внесено подання, ОСОБА_5 у судовому засіданні не заперечив щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак пояснив, що не має змоги чотири рази на місяць з'являтися до поліції для реєстрації та, окрім того, пояснив і те, що підробляє у с. Великий Обзир, працює з 6 по 22 год, у зв'язку з чим просив встановити заборону виходу з будинку за місцем проживання до п'ятої
Заслухавши пояснення представника відділу поліції, прокурора та особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, суд дійшов висновку, що подання належить задовольнити частково, зважаючи на таке.
Судом встановлено, що вироком Жовківського районного суду Львівської області від 11 квітня 2017 року ОСОБА_5 було визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 15 - ч. 2 ст. 152, ч. 2 ст. 153, ч. 3 ст. 187, ст. 395, ст. ст. 70, 72 КК України, і призначено йому покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі.
Згідно з копією довідки про звільнення серії РІВ № 11641 від 21 березня 2022 року, ОСОБА_5 21 березня 2022 року звільнений з державної установи «Городищенська виправна колонія (№ 96)» на підставі відбуття строку покарання.
Як вбачається з матеріалів справи після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_5 порушував громадський порядок, зокрема, вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1 КпАП України (02.03.2023), ст. 173 КпАП України, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
У зв'язку з вчиненням зазначених адміністративних правопорушень ОСОБА_5 неодноразово був попереджений працівниками поліції про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду у випадку продовження вчинення адміністративних правопорушень і йому роз'яснювалися вимоги Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», однак належних висновків він не зробив.
З характеристики, виданої старостою Піщанського старостинського округу Камінь-Каширської міської ради ОСОБА_8 від 8 січня 2024 року № 8, вбачається, що ОСОБА_5 тимчасово проживає разом із співмешканкою у АДРЕСА_1 , але не зареєстрований, за час проживання зарекомендував себе з негативної сторони, зі слів сусідів зловживає спиртними напоями, на поведінку останнього надходили скарги від жителів села.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 6 зазначеного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
До осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею (ст. 10 Закону).
З огляду на вищезазначені обставини, а також враховуючи дані, що характеризують особу ОСОБА_5 , зокрема те, що він регулярного доходу не має, по місцю проживання характеризується негативно, суд дійшов висновку, що з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу, достатнім та необхідним буде встановити щодо нього адміністративний нагляд строком на 1 рік із застосуванням таких обмежень: заборона виходу з будинку за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 23 год до 05 год; заборона перебування у місцях розпиття та продажу спиртних напоїв на розлив (барах, кафе, ресторанах); заборона виїзду за межі Камінь-Каширського району Волинської області без дозволу Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області; реєстрація у поліції два рази на місяць.
Керуючись п. «в» ч. 1 ст. 3, ст. ст. 4, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
Подання про встановлення адміністративного нагляду задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_5 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та застосувати щодо до нього такі обмеження:
а) заборонити виходити з будинку за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 з 23 год до 05 год;
б) заборонити перебувати у місцях розпиття та продажу спиртних напоїв на розлив (барах, кафе, ресторанах),
в) заборонити виїзд за межі Камінь-Каширського району Волинської області без дозволу Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області;
г) реєструватися у поліції два рази на місяць.
У решті подання відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду через Камінь-Каширський районний суд Волинської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Дата проголошення повного тексту ухвали - 16 год 30 хв 09 лютого 2024 року.
Головуючий: ОСОБА_1