Постанова від 13.02.2024 по справі 758/1286/24

Справа № 758/1286/24

3/758/1331/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2024 року м. Київ

Суддя Подільського районного суду м. Києва Казмиренко Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,

встановив:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за липень 2022 року» від 29.07.2022 № 24, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Обставини вчинення правопорушення

ОСОБА_1 займаючи посаду заступника директора з основної діяльності Установи, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.01.2022 № 43/о, призначений на посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» на підставі заяви ОСОБА_1 від 31.01.2022. Згідно із наказом Установи від 31.01.2022 № 7-к ОСОБА_1 приступив до виконання обов'язків директора Установи, з 01.02.2022. Покладання виконання обов'язків директора Установи на ОСОБА_1 згідно наказу Міністерства фінансів України від 31.01.2022 № 43/о визначено до призначення в установленому порядку директора.

Розділом І (Загальні положення) Положення про державну установу «Відкриті публічні фінанси» (далі - Положення), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.05.2021 № 268 визначено, що Установа є юридичною особою у формі державної установи, заснованої на державній власності, яка має свій власний банківський рахунок. Основні засоби, наявні в Установі, належать їй на праві оперативного управління. Установа підпорядковується Міністерству фінансів України (далі - Мінфін).

Частиною 2 статті 81 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до розділу І (Загальні положення) Положення, Установа створена на підставі наказу Мінфіна від 30.01.2017 № 18.

Мінфін, відповідно до Положення про Міністерство фінансів України від 20 серпня 2014 р. № 375, є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до Положення органами управління Установи є: Мінфін як засновник та уповноважений орган управління, наглядова рада та директор як виконавчий орган.

Згідно з частиною 3 статті 65 Господарського кодексу України керівник підприємства є посадовою особою цього підприємства.

Отже, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону № 1700-VII, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, тобто суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, що передбачене частиною другою статті 172-7 КУпАП.

29.07.2022 як керівник Установи ОСОБА_1 підписав наказ «Про преміювання працівників» за липень 2022» № 24, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію за якісне та сумлінне виконання покладених завдань, інтенсивність та терміновість їх виконання у розмірі 28500 гривень. Підставою для видання наказу стали лише службова записка головного бухгалтера Установи.

Розділом VI (Директор) Положення визначено повноваження керівника Установи, згідно яких він: представляє інтереси Установи у відносинах із органами державної влади, установами, підприємствами, організаціями, судами та іншими особами; укладає договори та вчиняє будь-які інші правочини, підписує будь-які документи, пов'язані із діяльністю Установи; розпоряджається майном, коштами, іншими активами Установи відповідно до законодавства та з урахуванням обмежень, встановлених цим Положенням; керує Установою з питань внутрішньогосподарських відносин, видає накази та розпорядження з організаційно-розпорядчих питань, необхідні для реалізації завдань Установи та наданих відповідно до них рішень Мінфіну; створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, затверджує правила документообороту, облікову політику, штатний розпис Установи та в установленому порядку надає їх завірені копії Мінфіну; забезпечує надання завірених копій річної та квартальної фінансової звітності Мінфіну; здійснює контроль за дотриманням вимог антикорупційного законодавства; вживає заходів щодо заохочення працівників та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством України, розподіляє обов'язки між працівниками та між заступниками директора, визначає їх функції та ступінь відповідальності.

У пунктах 3.4 та 3.5 розділу 4 (Оплата праці) Колективного договору визначено, що заробітна плата працівників, які фінансуються з державного бюджету виплачується в межах видатків, передбачених планом використання бюджетних коштів, погодженим Уповноваженим органом управління; оплата праці директору здійснюється на умовах, визначених Контрактом останнього з Уповноваженим органом управління.

Також, відповідно до розділу 2 (Умови і порядок виплати премії) положення про преміювання державної установи «Відкриті публічні фінанси», що є Додатком № 3 до Колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом державної установи «Відкриті публічні фінанси» на 2020-2022 роки від 28.12.2019 (далі - Положення про преміювання), нарахування та виплата премій працівникам здійснюється за підсумком роботи за місяць, квартал, рік, у межах фонду оплати праці, та визначається у наказі директора Установи. Розмір премії працівника залежить від його особистого внеску в загальний результат роботи Установи, з урахуванням наступних критеріїв: якість та сумлінність виконання завдань, визначеними положеннями Установи та про відповідний структурний підрозділ, у якому працює працівник, його посадовою інструкцією, а також дорученнями керівництва Установи та безпосереднього керівника; ініціативність у роботі; терміновість виконання завдань, інше.

Також, відповідно до пункту 1.6 Наказу № 308/519 від 05.10.2005, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.10.2005 за № 1209/11489, преміювання керівників закладів, установ, встановлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.

Крім того, підпунктом 12-1 частини другої статті 8 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» визначено, що Міністр призначає на посаду та звільняє з посади керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління міністерства, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної заробітної плати та додаткової. Додаткова заробітна плата це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

До заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Листом Мінфіна від 15.12.2023 № 29000-11-5/53046 (далі - Лист Мінфіна) зазначено, що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 13.11.2023 № 628 «Про проведення планової перевірки за дотриманням антикорупційного законодавства у діяльності державної установи «Відкриті публічні фінанси» з 20.11.2023 по 04.12.2023 проведено планову перевірку за дотриманням антикорупційного законодавства у діяльності Установи.

Відповідно до Листа Мінфіна підставами для видання наказів щодо преміювання працівників Установи були службові записки керівників структурних підрозділів Установи.

Підставою для преміювання заступника директора з основної діяльності ОСОБА_1 були службові записки головного бухгалтера Установи на ім'я виконуючого обов'язки директора ОСОБА_1 з пропозиціями щодо розміру премії у відповідному періоді.

Всупереч вимогам частини першої статті 28 Закону виконуючий обов'язки директора Установи ОСОБА_1 не повідомляв Міністра фінансів України про наявність у нього конфлікту інтересів під час прийняття рішень щодо видання наказів про преміювання працівників, у тому числі і себе, у період з 25.02.2022 по 01.03.2023.

Заходи, передбачені розділом V Закону, щодо недопущення та врегулювання конфлікту інтересів не вживались.

Також слід зазначити, по-перше: головний бухгалтер Установи являється підпорядкованою виконуючому обов'язки директора ОСОБА_1 та залежна від його управлінських та розпорядчих рішень відносно неї самої, що впливає на їх об'єктивність під час прийняття рішень щодо його преміювання. Тобто, рішення щодо преміювання виконуючого обов'язки директора прийняте головним бухгалтером, прийняте в умовах конфлікту інтересів. Відповідно до частини другої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчинення дій або бездіяльності всупереч закону на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб.

по-друге: відповідно до статті 29 Закону України «Про запобігання корупції» одним із заходів зовнішнього врегулювання статті 33 службові повноваження здійснюються особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняною до неї особи під зовнішнім контролем у разі, якщо усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів, обмеження її доступу до інформації чи перегляд її повноважень є неможливим та відсутні підстави для її переведення на іншу посаду або звільнення. Формами здійснення зовнішнього контролю є, зокрема перевірка працівником, визначеним керівником органу, підприємства, установи, організації, стану та результатів виконання особою завдання, вчинення нею дій, змісту рішень чи проектів рішень, що приймаються або розробляються особою або відповідним колегіальним органом з питань, пов'язаних із предметом конфлікту інтересів; виконання особою завдання, вчинення нею дій, розгляд справ, підготовка та прийняття нею рішень у присутності визначеного керівником органу працівника; участь уповноваженої особи Національного агентства в роботі колегіального органу в статусі спостерігача без права голосу.

Згідно з роз'ясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції викладеними в Методичних рекомендаціях щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції, працівник, який здійснюватиме зовнішній контроль, не може бути у підпорядкуванні особи, конфлікт інтересів якої врегульовується, а також стосовно якого останній може приймати рішення розпорядчого характеру, оскільки це зумовить виникнення у працівника, який здійснюватиме зовнішній контроль, виникнення конфлікту інтересів.

Отже, враховуючи викладене, ОСОБА_1 , як виконуючий обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» особисто вчинив дії в умовах конфлікту інтересів, встановивши собі розмір премії та підписавши відповідний наказ.

Правове регулювання відносин щодо врегулювання конфлікту інтересів здійснюється на підставі Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до частини першої статті 1 Закону та частини другої примітки до статті 172-7 КУпАП реальний конфлікт інтересів це - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Суперечність полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов'язки в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу.

Із зазначеного поняття вбачається, що характерною ознакою реального конфлікту інтересів є наявність таких складових як приватний інтерес, службове та представницьке повноваження, суперечність між ними, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до статті 1 Закону приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Приватний інтерес може впливати на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій лише під час реалізації службових/представницьких повноважень, що є дискреційними.

Дискреційні повноваження - це повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за таких обставин.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 28 Закону № 1700-VII, особи, зазначені у підпунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Суть обмежень, закладених законодавцем у Закон № 1700-VII, полягає у виключенні із діяльності осіб, які згідно з Законом є суб'єктами правопорушення, корупційної складової шляхом обов'язку повідомлення про приватний інтерес при здійсненні своїх повноважень.

Відповідно до положень частини другої статті 172-7 КУпАП за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів передбачена адміністративна відповідальність.

Приватний інтерес

Приватний інтерес ОСОБА_1 полягає в заінтересованості отримати заробітну плату у більшому розмірі, що впливає на об'єктивність і неупередженість прийняття ним рішень щодо встановлення собі стимулюючих виплат.

Реалізовані повноваження

Розділом VI (Директор) Положення визначено повноваження керівника Установи, згідно яких він: представляє інтереси Установи у відносинах із органами державної влади, установами, підприємствами, організаціями, судами та іншими особами; укладає договори та вчиняє будь-які інші правочини, підписує будь-які документи, пов'язані із діяльністю Установи; розпоряджається майном, коштами, іншими активами Установи відповідно до законодавства та з урахуванням обмежень, встановлених цим Положенням; керує Установою з питань внутрішньогосподарських відносин, видає накази та розпорядження з організаційно-розпорядчих питань, необхідні для реалізації завдань Установи та наданих відповідно до них рішень Мінфіну; створює необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, затверджує правила документообороту, облікову політику, штатний розпис Установи та в установленому порядку надає їх завірені копії Мінфіну; забезпечує надання завірених копій річної та квартальної фінансової звітності Мінфіну; здійснює контроль за дотриманням вимог антикорупційного законодавства; вживає заходів щодо заохочення працівників та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності згідно із законодавством України, розподіляє обов'язки між працівниками та між заступниками директора, визначає їх функції та ступінь відповідальності.

Підписавши наказ на преміювання працівників Установи, в тому числі себе особисто, ОСОБА_1 реалізував власні повноваження визначені Положенням.

Дискреційні повноваження

Враховуючи вище викладене, рішення про преміювання виконуючого обов'язки директора Установи приймається Міністерством фінансів України. Преміювання за підсумком роботи за місяць, квартал, рік, у межах фонду оплати праці, та визначається у наказі директора Установи. Розмір премії працівника залежить від його особистого внеску в загальний результат роботи Установи, з урахуванням наступних критеріїв: якість та сумлінність виконання завдань, визначеними положеннями Установи та про відповідний структурний підрозділ, у якому працює працівник, його посадовою інструкцією, а також дорученнями керівництва Установи та безпосереднього керівника; ініціативність у роботі; терміновість виконання завдань, інше.

У зв'язку з чим, при вирішенні питання про встановлення собі стимулюючих виплат керівник самостійно оцінює свою роботу за певними критеріями, визначеними у відповідних нормативно-правових актах, і встановлює їх конкретний розмір на власний розсуд.

Суперечність між приватним інтересом ОСОБА_1 та її повноваженнями

Таким чином, при прийнятті вказаного рішення щодо преміювання ОСОБА_1 між його приватним майновим інтересом, обумовленим матеріальним заохоченням себе та його службовими повноваженнями щодо ефективного використання державного майна та раціонального цільового використання бюджетних коштів виник реальний конфлікт інтересів, який вплинув на об'єктивність або неупереджені при прийнятті рішення під час виконання зазначених повноважень.

Умисел вчинення правопорушення

Зокрема, статтею 172-7 КУпАП встановлена відповідальність за правопорушення пов'язане з корупцією, яке полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

З об'єктивної сторони правопорушення, пов'язане з корупцією, характеризується умисною формою вини, а саме, прямим умислом, а також наявністю відповідного корисливого або іншого особистого інтересу особи чи інтересу третіх осіб, яким суб'єкт правопорушення мав керуватись при його вчиненні, про що зазначено в Рішенні Конституційного Суду України від 06 жовтня 2010 року (справа № 1-27/2010). Викладене стосується й диспозицій статті 172-7 КУпАП.

При цьому, суб'єктивна сторона правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого статтею 172-7 КУпАП, характеризується тим, що воно вчиняється умисно; особа, яка його вчиняє, усвідомлює, що вона не повідомляє про наявність у неї реального конфлікту інтересів або вчиняє дії чи приймає рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно із статтею 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Аналіз вказаних норм приводить до висновку, що склади правопорушень за статтею 172-7 КУпАП є формальними і не передбачають настання будь-яких негативних наслідків, обов'язковими елементами його об'єктивної сторони є умисна дія, тобто неповідомлення особою про наявність реального конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах його наявності.

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

ОСОБА_1 , відповідно до розділу VI (Директор) пункту 2 підпункту 19 Положення здійснює контроль за дотриманням вимог антикорупційного законодавства, зобов'язаний неухильно виконувати вимоги антикорупційного законодавства, в тому числі щодо призначення (визначення) уповноваженої особи (підрозділу) з питань запобігання та виявлення корупції, проведення оцінки корупційних ризиків, вжиття заходів для попередження корупційних чи пов'язаних з корупцією правопорушень. Невиконання і порушення вимог Закону є об'єктивним наслідком та результатом його діяння. Також, ОСОБА_1 маючи вищу освіту, як посадова особа юридичної особи публічного права, що перебуває в управлінні Міністерства фінансів України, зобов'язаний діяти у відповідності до вимог Конституції України, Законів України «Про запобігання корупції» та інших нормативних актів, усвідомлював відповідальність та наслідки невиконання обмежень, встановлених статтею 28 Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, але свідомо їх допустив, що характеризує його зневажливе ставлення до вимог закону та умисне порушення його вимог. Також, в ході відібрання пояснення у ОСОБА_1 останній зазначив, що визнає вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.

Таким чином, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за липень 2022 року» від 29.07.2022 № 24, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за липень 2022 року» від 29.07.2022 № 24, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за червень 2022 року» від 30.06.2022 № 19, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 33500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за червень 2022 року» від 30.06.2022 № 19, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 33500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за травень 2022 року» від 31.05.2022 № 14, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за травень 2022 року» від 31.05.2022 № 14, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за квітень 2022 року» від 30.04.2022 № 13, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за квітень 2022 року» від 30.04.2022 № 13, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за березень 2022 року» від 31.03.2022 № 12, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за березень 2022 року» від 31.03.2022 № 12, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за лютий 2022 року» від 25.02.2022 № 8, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 33500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за лютий 2022 року» від 25.02.2022 № 8, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 33500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за лютий 2023 року» від 01.03.2023 № 7, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 37300 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за лютий 2023 року» від 01.03.2023 № 7, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 37300 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за січень 2023 року» від 31.01.2023 № 4, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 43500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за січень 2023 року» від 31.01.2023 № 4, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 43500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за грудень 2022 року» від 30.12.2022 № 36, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 38500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за грудень 2022 року» від 30.12.2022 № 36, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 38500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за листопад 2022 року» від 30.11.2022 № 33, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 36300 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за листопад 2022 року» від 30.11.2022 № 33, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 36300 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за жовтень 2022 року» від 31.10.2022 № 30, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за жовтень 2022 року» від 31.10.2022 № 30, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за вересень 2022 року» від 30.09.2022 № 29, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за вересень 2022 року» від 30.09.2022 № 29, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника (Міністерство фінансів України) про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу «Про преміювання працівників за серпень 2022 року» від 31.08.2022 № 28, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-7 КУпАП.

Окрім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду виконуючого обов'язки директора державної установи «Відкриті публічні фінанси» (далі - Установа), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII (далі - Закон № 1700-VII) суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог статті 28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: підписав наказ «Про преміювання працівників» за серпень 2022 року» від 31.08.2022 № 28, яким преміював працівників Установи та себе особисто, встановивши собі премію у розмірі 28500 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень визнав.

Прокурор Шкурпело Р.В. вказав, що вина ОСОБА_1 доведена повністю. Просив з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 , окрім визнання ним вини, підтверджена дослідженими матеріалами справи, зокрема даними, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення №138 від 31.01.2024 року, №137 від 31.01.2024 року, №136 від 31.01.2024 року, №135 від 31.01.2024 року, №134 від 31.01.2024 року, №133 від 31.01.2024 року, №132 від 31.01.2024 року, №131 від 31.01.2024 року, №130 від 31.01.2024 року, №129 від 31.01.2024 року, №128 від 31.01.2024 року, №127 від 31.01.2024 року, №152 від 31.01.2024 року, №151 від 31.01.2024 року, №150 від 31.01.2024 року, №149 від 31.01.2024 року, №148 від 31.01.2024 року, №147 від 31.01.2024 року, №146 від 31.01.2024 року, №145 від 31.01.2024 року, №144 від 31.01.2024 року, №143 від 31.01.2024 року, №142 від 31.01.2024 року, №141 від 31.01.2024 року, №139 від 31.01.2024 року, №140 від 31.01.2024 року, Наказу (розпорядження) № 22-К про прийняття на роботу ОСОБА_1 на посаду заступника директора Державної установи «Відкриті публічні фінанси», Наказу №29-к від 30.04.2020 року, Наказу №43/о від 31.01.2022 року, Наказу № 7-к від 31.01.2022 року, Наказу № 145/о від 21.03.2023 року, Наказу № 7-к від 22.03.2023 року, Посадової інструкції заступника директора з основної діяльності ДУ «Відкриті публічні фінанси», Наказу №268 від 17.05.2021 року, Положення про Державну установу «Відкриті публічні фінанси», Довідки Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку Міністерства фінансів України, Наказів №24 від 29.07.2022 року, №19 від 30.06.2022, №14 від 31.05.2022 , №13 від 30.04.2022 року, №12 від 31.03.2022 року, №8 від 25.02.2022, №7 від 01.03.2023, №4 від 31.01.2023, №36 від 30.12.2022, №33 від 30.11.2022,№30 від 31.10.2022, №29 від 30.09.2022, №28 від 31.08.2022 про преміювання, Службових записок головного бухгалтера ОСОБА_2 , Службових записок начальника відділу бізнес-аналітики ОСОБА_3 , начальника відділу супроводу ІТ інфраструктури і підтримки користувачів ОСОБА_4 , начальника виробничого відділу Пліси І.В., оператора диспетчерської служби ОСОБА_5 , аналітика комп'ютерних систем ОСОБА_6 , Листа Міністерства фінансів України щодо фактів, що можуть свідчити про вчинення правопорушень.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

З врахуванням наведених обставин, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП і накладає стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно Закону України "Про судовий збір" до стягнення з ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст. 36, 283, 284 КУпАП, суд

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчинених адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 3 400 грн. 00 коп. ( три тисячі чотириста грн. 00 коп.).

Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).

Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Суддя Л. В. Казмиренко