Справа № 342/143/24
Провадження № 3/342/90/2024
13 лютого 2024 року м. Городенка
Суддя Городенківського районного суду Івано-Франківської області Гайдич Р.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , громадянку України, ІПН НОМЕР_1
за ч.1 ст.155-1 КУпАП,
ОСОБА_1 порушила встановлений законом порядок проведення розрахунків в сфері торгівлі.
Правопорушення було скоєно за наступних обставин: 17.01.2024 року о 16-30 год., ОСОБА_2 в магазині, який знаходиться по АДРЕСА_1 , допустила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: не проведення розрахункової операції із застосування РРО; не видачу розрахункових документів встановленого зразка; порушення порядку ведення товарних запасів; не відображення в програмуванні коду УКТ для підакцизних товарів, чим порушила п.п. 1, 2, 11,12 ст.3 ЗУ «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В судовому засіданні ОСОБА_2 ствердила, що в неї дійсно була перевірка із ДПС 17.01.2024. І під час перевірки працівники податкової виявили в магазині де вона працює порушення з якими вона згідна. Просила суворо не карати.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Особу може бути визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення виключно в разі встановлення в її діянні всіх ознак складу інкримінованого їй адміністративного правопорушення, тобто наявність усіх необхідних елементів об'єктивних та суб'єктивних ознак, які характеризують діяння як правопорушення. Відсутність одного з елементів юридичних ознак складу правопорушення не утворює складу правопорушень.
За своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, оцінюю кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Протокол про адміністративне правопорушення є документом, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і, відповідно до ст. 251 КУпАП, є одним із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи та правильне її вирішення.
Вина ОСОБА_2 у скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП стверджується, крім її тверднення про визнання вини і даними, які містяться:
- в протоколі про адміністративне правопорушення № 175 від 17.01.2024, де викладено обставини правопорушення та міститься запис про ознайомлення особи, із змістом протоколу, без будь-яких спростувань викладених в протоколі обставин;
- актом (довідкою) про результати фактичної перевірки № 090052 від 17.01.2024, в котрому зафіксовано факт допущення вимог законодавства під час здійснення торгівлі в магазині, без будь-яких зауважень до викладеного в акті;
- поясненнями ОСОБА_2 від 17.01.2024 де вона зазначила про здійснення нею реалізації товару 17.01.2024 з порушенням вимог законодавства.
Вважаю, що в діях ОСОБА_3 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Обираючи адміністративне стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь вини, майновий стан, тому приходжу до переконання, що їй слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.
Такий вид адміністративного стягнення, у відповідності до ст.23 КУпАП, буде мірою відповідальності, достатньою для досягнення мети виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір у розмірі, визначеному п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 27, 33-35, 38, 40-1, 155-1, 221, 283-287, 289, 294 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти штраф у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесять п'ять) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 до державного бюджету судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: Гайдич Р. М.