Постанова від 12.02.2024 по справі 120/14822/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/14822/23 Головуючий суддя 1-ої інстанції - Воробйова Інна Анатоліївна

Суддя-доповідач - Мацький Є.М.

12 лютого 2024 року м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Мацького Є.М.

суддів: Сушка О.О. Залімського І. Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09 січня 2024 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ

1. В вересні 2023 року ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до 24 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України, в якому просив:

1.1. Визнати протиправною бездіяльності щодо не нарахування та невиплати додаткової винагороди , передбаченої постановою КМУ № 168 від 28.02.2022 р. “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” у розмірі 70 000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно дням прийняття безпосередньої участі у забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії перебуваючи безпосередньо в районах в період здійснення зазначених заходів за періоди з 01.05.2022 р. по 31.05.2022 р. , з 01.06.2022 р. по 30.06.2022 р., з 01.07.2022 р. по 05.07.2022 р., з 08.07.2022 р. по 31.07.2022 р., з 01.08.2022 р. по 31.08.2022 р. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах;

1.2. Зобов'язати нарахувати та виплатити додаткову винагороду, передбачену постановою КМУ № 168 від 28.02.2022 р. “ Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” у розмірі 70 000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно дням прийняття безпосередньої участі у забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії перебуваючи безпосередньо в районах в період здійснення зазначених заходів за періоди з 01.05.2022 р. по 31.05.2022 р. , з 01.06.2022 р. по 30.06.2022 р., з 01.07.2022 р. по 05.07.2022 р., з 08.07.2022 р. по 31.07.2022 р., з 01.08.2022 р. по 31.08.2022 р. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах;

1.3. Визнати протиправною бездіяльності щодо не нарахування та невиплати додаткової винагороди, передбаченої постановою КМУ № 168 від 28.02.2022 р. “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану ” у розмірі 30 000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно дням перебування на військовій службі за травень, червень, липень, серпень 2022 р. та січень 2023 р.;

1.4. Зобов'язати нарахувати та виплатити додаткову винагороду, передбачену постановою КМУ № 168 від 28.02.2022 р. “ Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” у розмірі 30 000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно дням перебування на військовій службі за травень, червень, липень, серпень 2022 р. та січень 2023 р.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ РІШЕННЯ СУДУ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

2. Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 09 січня 2024 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

КОРОТКИЙ ЗМІСТ ДОВОДІВ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ

3. Апелянт ОСОБА_1 , не погодившись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

4. В обґрунтування апеляційної скарги вказує, що відповідач не виплатив позивачу в повному розмірі додаткову винагороду відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" за безпосередню участь у бойових діях.

5. Окрім того, апелянт вказує, що вчинення позивачем дисциплінарного проступку та винесення рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності не може бути підставою для позбавлення позивача права на виплату йому додаткової винагороди, передбаченої саме Постановою КМУ № 168 від 28.02.2022. Зазначає, що перелік видів дисциплінарних та адміністративних стягнень є вичерпним і додатковому розширенню не підлягає, а тому застосування такого виду дисциплінарного стягнення як позбавлення додаткових доплат до грошового забезпечення не передбачена нормами Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, отже знаходиться поза межами правового поля. Посилається на протиправність застосування Окремого доручення Міністра оборони України від 23.06.2022 № 912/з/29.

ІІ. ВИКЛАД ОБСТАВИН, ВСТАНОВЛЕНИХ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

6. Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_1 проходить військову службу в Збройних Силах України на особливий період воєнного стану у складі ІНФОРМАЦІЯ_1 . У зв'язку з проходженням військової служби на період дії воєнного стану, позивач набув право на отримання додаткової винагороди відповідно до пункту 1 Постанови КМУ № 168 від 28.02.2022 р. “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану”.

7. Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України №297-ОС від 08.06.2022 р. прийнято рішення не виплачувати додаткову винагороду із розрахунку 30 000 грн. за травень 2022 р., серед інших, ОСОБА_1 у зв'язку із перебуванням у стані алкогольного сп'яніння .

8. Факт перебування в стані алкогольного сп'яніння підтверджується рішенням Глухівського міськрайонного суду від 02.05.2022 р. у справі №576/496/22. Окремо суд вказує, що в ході розгляду цієї справи ОСОБА_1 провину визнав.

9. Наказом начальника НОМЕР_1 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України №356-ОС від 08.07.2022 р. прийнято рішення не виплачувати додаткову винагороду за червень 2022 р., серед інших, ОСОБА_1 у зв'язку із перебуванням у стані алкогольного сп'яніння.

10. Факт перебування в стані алкогольного сп'яніння додатково підтверджується рішенням Глухівського міськрайонного суду від 06.06.2022 р. у справі №576/685/22 згідно якого ОСОБА_1 провину визнав.

11. Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України №396-ОС від 02.08.2022 р. прийнято рішення не виплачувати додаткову винагороду за липень 2022 р., серед інших ОСОБА_1 у зв'язку із перебуванням у стані алкогольного сп'яніння.

12. Факт перебування в стані алкогольного сп'яніння додатково підтверджується протоколом від 18.07.2022 р. №ДНК-2/414, посилання на який містить Додаток №2 до даного наказу.

13. Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України №532-ОС від 06.10.2022 р. прийнято рішення не виплачувати додаткову винагороду за серпень 2022 р., серед інших ОСОБА_1 . Зокрема в Додатку до даного наказу вказано, що підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є рішення Індустріального районного суду м. Дніпропетровська у справі №202/5929/22.

14. Так, цим судовим рішенням встановлена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, зокрема за розпивання алкогольних напоїв, яка підтверджена протоколом про адміністративне правопорушення серії ДНК-2/414 від 18 липня 2022 року, Актом огляду на алкогольного сп'яніння з використанням технічного засобу №407 від 17.07.2022, тестом на алкоголь №4604 на приладі «АЛКОНТ-М» №00249 від 17.07.2022 з позитивним результатом - 2,18 %о.

15. Наказом начальника НОМЕР_1 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова Державної прикордонної служби України №78-ОС від 07.02.2023 р. прийнято рішення не виплачувати додаткову винагороду за січень 2023 р., серед інших ОСОБА_1 у зв'язку із притягненням до адміністративного відповідальності згідно рішення Біляївського районного суду Одеської області від 29.12.2022 р. у справі №496/6456/22.

16. Так, даним судовим рішенням встановлена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, зокрема появу військовослужбовця на території військового об'єкту у нетверезому стані, вчинене в умовах особливого періоду, яка підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 163195 від 28.12.2022року, висновком №159 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 27.12.2022року, відповідно до якого вміст алкоголю складає 2,74‰, поясненнями ОСОБА_1

ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА АКТИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

17. Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

18. Згідно зі ст. 24 Конституції України гарантується рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.

19. Відповідно до частин 1-3 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (Закон № 2232-XII) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.

20. Статтею 2 Закону № 2232-XII встановлено, що проходження військової служби здійснюється громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом.

21. Положеннями статті 3 Закону № 2232-XII передбачено, що правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закон України "Про оборону України", "Про Збройні Сили України", "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

22. Відповідно до п. 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

23. Виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, розвідувальними органами, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

24. Згідно з Інструкцією «Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 25 червня 2018 року № 558 грошове забезпечення означає гарантоване державою грошове забезпечення в обсязі, що відповідає умовам проходження військової служби та стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

25. Грошове забезпечення складається із: посадового окладу; окладу за військовим званням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії); одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

26. На виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» та № 69 «Про загальну мобілізацію» Кабінет Міністрів України 28.02.2022 прийняв постанову № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі Постанова № 168).

27. Так, пунктом п. 1 Постанови № 168 передбачено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським, а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць (крім осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

28. Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

ІV. ПОЗИЦІЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ

29. Вирішуючи питання обґрунтованості апеляційної скарги колегія суддів виходить з такого.

30. Спірним у даному позові є право позивача на отримання збільшеної виплати додаткової винагороди до 100 000 грн, відповідно до Постанови № 168.

31. На виконання Указів Президента України від 24.02.2022 № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та № 69 "Про загальну мобілізацію" Кабінет Міністрів України 28.02.2022 прийняв Постанову № 168, у пункті 1 якої установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Державної прикордонної служби (та деяким іншим передбаченим у постанові категоріям осіб), виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

32. Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

33. З метою виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" (із змінами) та врегулювання правовідносин щодо виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України передбаченого постановою від 28.02.2022 № 168 грошового забезпечення, Адміністрацією Державної прикордонної служби України прийнято Наказ № 164-АГ.

34. Пунктом 1 Наказу №164 -АГ визначено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Державної прикордонної служби, які проходять військову службу в органах охорони державного кордону (прикордонних загонах) виплачується додаткова винагорода (пропорційно із розрахунку на місяць) в розмірі 30000 гривень, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

35. Згідно пункту 9 Наказу № 164-АГ до наказу про виплату додаткової винагороди в розмірі 100000 гривень або 30000 гривень визначено не включати військовослужбовців, які перебували у стані алкогольного (наркотичного) сп'яніння (за фактом якого складено відповідні документи адміністративного правопорушення) - за місяць, у якому здійснено таке порушення.

36. З 01.08.2022 діяв Наказ №392-АГ, відповідно до пункту 4 якого підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, здійснюється на підставі сукупності наявної інформації у таких документах: 1) бойового наказу (бойового розпорядження); 2) журналу бойових дій (службово-бойових дій, вахтового, навігаційно-вахтового, навігаційного журналу), журналу ведення оперативної обстановки, бойового донесення (підсумкового, термінового, позатермінового) або постової відомості (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад); 3) рапорту (донесення) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, зведеного загону, катерів і кораблів Морської охорони, екіпажу літака, вертольоту тощо) про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.

37. Згідно пункту 8 Наказу № 392-АГ начальник позбавляє виплати додаткової винагороди військовослужбовців, які притягнуті судом за адміністративне правопорушення - за місяць, у якому здійснено таке порушення відповідно до рішення суду.

38. З 01.12.2022 діяв Наказ №628-АГ згідно пункту 11 якого винагорода не виплачується військовослужбовцям, які притягнуті судом за адміністративне правопорушення - за місяць, у якому здійснено таке порушення відповідно до рішення суду.

39. В разі перебування в стані алкогольного сп'яніння або притягнення судом військовослужбовця за адміністративне правопорушення, останній позбавляється права на виплату додаткової винагороди.

40. Відповідно до наказів відповідача №297-ОС від 08.06.2022 р., №356-ОС від 08.07.2022 р., №396-ОС від 02.08.2022 р., №532-ОС від 06.10.2022 р., №78-ОС від 07.02.2023 р. ОСОБА_1 позбавлено виплати на додаткову винагороду з підстав перебування в стані алкогольного сп'яніння та притягненням до адміністративної відповідальності.

41. Зазначені накази прийняті із урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану" та на підставі наказів ДПС №164-АГ, №628-АГ, №392-АГ.

42. Як вірно зауважив суд першої інстанції, що ці накази не скасовані, а отже є чинними.

43. Факт перебування позивача в стані алкогольного сп'яніння та притягнення до адміністративної відповідальності підтверджується й рішеннями Біляївського районного суду Одеської області від 29.12.2022 р. у справі №496/6456/22, Індустріального районного суду м. Дніпропетровська у справі №202/5929/22, Глухівського міськрайонного суду від 06.06.2022 р. у справі №576/685/22 та від 02.05.2022 р. у справі №576/496/22.

44. Отже виходячи з вищевказаного у позивача відсутнє право на отримання додаткової винагороди визначеної постановою КМУ №168 за травень, червень, липень, серпень 2022 р. та січень 2023 р.

45. Крім того апелянт вказує, що накази Адміністрації ДПС України не підлягають застосуванню до спірних правовідносин, позивача протиправно позбавлено додаткової винагороди в розмірі 30000,00 грн. та 70 000 грн.

46. Нормативно-правовий акт - офіційний письмовий документ, ухвалений уповноваженими на це суб'єктами правотворчості у визначеній формі та за встановленою процедурою, спрямований на встановлення, зміну або скасування норми права.

47. Іншими словами, нормативно-правовий акт - це документ, ухвалений у визначеному порядку компетентним органом публічної влади, у якому містяться норми права.

48. У правовій системі України нормативно-правовий акт є основним джерелом права.

49. Нормативно-правовим актам протистоять акти ненормативного характеру, що мають індивідуальне спрямування.

50. З наведеного видно, що нормативно-правовий акт це офіційний документ, спрямований на встановлення, зміну або скасування норми права.

51. За приписами пункту 1 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731 (далі - Положення № 731; у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), державна реєстрація нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, які є суб'єктами нормотворення, здійснюється відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 р. № 493 “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”, цього Положення та інших актів законодавства про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

52. Відповідно до пункту 5 Положення № 731 на державну реєстрацію не подаються акти:

а) персонального характеру (про склад комісій, призначення на посаду і звільнення з неї, заохочення працівників тощо);

б) дія яких вичерпується одноразовим застосуванням, крім актів про затвердження положень, інструкцій та інших, що містять правові норми;

в) оперативно-розпорядчого характеру (разові доручення);

г) якими доводяться до відома підприємств, установ і організацій рішення вищестоящих органів;

д) спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, що не мають нових правових норм;

е) рекомендаційного, роз'яснювального та інформаційного характеру (методичні рекомендації, роз'яснення, у тому числі податкові, тощо), нормативно-технічні документи (національні та регіональні стандарти, технічні умови, будівельні норми і правила, правила спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні, тарифно-кваліфікаційні довідники, кодекси усталеної практики, форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних спостережень, адміністративних даних та інші).

53. Із аналізу вказаних норм видно, що на державну реєстрацію не подаються акти, спрямовані на організацію виконання рішень вищестоящих органів і власних рішень міністерств, інших органів виконавчої влади, що не мають нових правових норм..

54. Так, прийняття Адміністрацією ДПС наказів №164-АГ, №628-АГ, №392-АГ узгоджується з повноваженнями, визначеними пунктом 9 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України від 16 жовтня 2014 р. № 533 , зокрема щодо Адміністрація Держприкордонслужби в межах повноважень, передбачених законом, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України та наказів МВС видає директиви, накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує та контролює їх виконання. а тому відповідні рішення підлягають врахуванню при вирішенні питання про виплату додаткової винагороди, передбаченої Постановою КМУ № 168.

55. Врегулювання Адміністрацією ДПС питання виплати додаткової винагороди військовослужбовцям прикордонної служби шляхом видання наказів №164-АГ, №628-АГ, №392-АГ в період воєнного стану та ведення активних бойових дій на певній території України відповідало меті оперативності, доцільності та достатності, здійсненого на законних підставах відповідно до 9 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України від 16 жовтня 2014 р. № 533.

56. Відтак, колегія суддів відхиляє доводи апелянта щодо не застосування наказів Адміністрації ДПС України при вирішенні питання про виплату додаткової винагороди військовослужбовцям, є необґрунтованою .

57. При цьому, колегія суддів враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (№ 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (№ 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).

58. Отже, доводи апеляційної скарги не знайшли свого обґрунтованого підтвердження в ході апеляційного розгляду справи та не спростовують правильність висновку суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

V. ВИСНОВКИ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ АПЕЛЯЦІЙНОЇ СКАРГИ.

59. Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

60. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.

61. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

62. Зазначеним вимогам закону судове рішення відповідає.

63. Переглянувши судове рішення в межах апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, апеляційний суд дійшов висновку, що при ухваленні оскаржуваного судового рішення, суд першої інстанції не допустив неправильного застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, які були б підставою для скасування судового рішення, а тому апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 09 січня 2024 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Мацький Є.М.

Судді Сушко О.О. Залімський І. Г.