Кропивницький апеляційний суд
№ провадження 11-кп/4809/213/24 Головуючий у суді І-ї інстанції ОСОБА_1
ЄРДР № Доповідач в колегії апеляційного суду ОСОБА_2
про відкриття апеляційного провадження
12.02.2024 року. м. Кропивницький
Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Кропивницького апеляційного суду ОСОБА_2 , вирішуючи питання про поновлення строку на апеляційне оскарження та прийняття апеляційної скарги ОСОБА_3 на ухвалу Долинського районного суду Кіровоградської області від 22.12.2023 про роз'яснення судового рішення
Ухвалою, що оскаржується, ОСОБА_3 було відмовлено у задоволені заяви про роз'яснення ухвали слідчого судді Долинського районного суду Кіровоградської області від 31.08.2023.
30.01.2024 заявницею ОСОБА_3 подано апеляційну скаргу на вказану ухвалу з клопотанням про поновлення строку його апеляційного оскарження. Поважною причиною пропуску цього строку зазначає те, що з копію ухвали вона отримала 23.01.2023.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана на ухвалу - протягом семи днів з дня її проголошення.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 КПК України пропущений із поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.
Причина, по якій апелянтом було пропущено строк апеляційного оскарження даної ухвали, є поважною, оскільки підтверджуючих даних, що копію ухвали ОСОБА_3 отримала раніш ніж 23.01.2023 відсутні. За таких обставин є підстави для поновлення строку апеляційного оскарження.
Подана апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 396 КПК України.
Передбачених ст. 399 КПК України підстав для залишення апеляційної скарги без руху, її повернення або відмови у відкритті провадження, не встановлено.
Керуючись ст. ст. 398, 401 КПК України
Поновити заявниці ОСОБА_3 строк апеляційного оскарження ухвали Долинського районного суду Кіровоградської області від 22.12.2023.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на ухвалу Долинського районного суду Кіровоградської області від 22.12.2023 про роз'яснення судового рішення.
У порядку ст. 401 КПК України провести наступні підготовчі дії до апеляційного розгляду: надіслати учасникам судового провадження копію ухвали про відкриття апеляційного провадження разом з копією апеляційної скарги та пам'ятками про їхні процесуальні права та обов'язки.
Встановити строк до 22 лютого 2024 року, протягом якого учасники судового провадження згідно з положеннями ст.ст. 402,403 КПК України можуть подати заперечення на апеляційну скаргу, а особа, яка подала апеляційну скаргу, має право до початку апеляційного розгляду змінити та/або доповнити її, а до закінчення апеляційного розгляду має право відмовитися від неї.
Суддя