Постанова від 09.02.2024 по справі 520/11897/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2024 р. Справа № 520/11897/22

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Любчич Л.В.,

Суддів: Спаскіна О.А. , Присяжнюк О.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 31.03.2023, головуючий суддя І інстанції: Зоркіна Ю.В., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022 по справі № 520/11897/22

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2022 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Харківській обл.) в якому просила:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у нездійсненні їй перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, виданої Управлінням Служби безпеки України в Харківській області 30.11.2022 за №130 та зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити їй пенсію за вислугу років на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, виданої Управлінням Служби безпеки України в Харківській області 30.11.2022 за №130, у розмірі 70% грошового забезпечення, починаючи з 01.02.2020;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у нездійсненні їй перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, виданої Управлінням Служби безпеки України в Харківській області 30.11.2022 за №131 та зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити їй пенсію за вислугу років на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021, виданої Управлінням Служби безпеки України в Харківській області 30.11.2022 за №131, у розмірі 70% грошового забезпечення, починаючи з 01.02.2021;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у нездійсненні перерахунку їй пенсії за вислугу років на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, виданої Управлінням Служби безпеки України в Харківській області 30.11.2022 за №132 та зобов'язати відповідача перерахувати та їй пенсію за вислугу років на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, виданої Управлінням Служби безпеки України в Харківській області 30.11.2022 за №132, у розмірі 70% грошового забезпечення, починаючи з 01.02.2022.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 31.03.2023 адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській обл. щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Харківській області № 130 від 30.11.2022. про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020.

Зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській обл. провести ОСОБА_1 з 01.02.2020 перерахунок та виплату основного розміру пенсії на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Харківській від 30.11.2022 № 130 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020 з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській обл. щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Харківській області № 131 від 30.11.2022 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021.

Зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській обл. провести ОСОБА_1 з 01.02.2021 перерахунок та виплату основного розміру пенсії на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Харківській від 30.11.2022 № 131 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2021 з урахуванням раніше виплачених сум.

Визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Харківській обл. щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Харківській області № 132 від 30.11.2022 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022.

Зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській обл. провести ОСОБА_1 з 01.02.2022 перерахунок та виплату основного розміру пенсії на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Харківській від 30.11.2022 № 132 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022 з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 2500 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Харківській обл.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив суд скасувати рішення в частині задоволення позовних вимог та ухвалити постанову, якою відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що позивач отримує пенсію, призначену відповідно до Закон Україну від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ), а тому визнання не чинним п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, яке набрало законної сили 19.11.2019, не призводить до зобов'язання відповідача вчинити перерахунок пенсії позивача, оскільки підставою для перерахунку пенсії є рішення Кабінету Міністрів України. Проте такого рішення КМУ не приймав.

Позивач правом на подання відзиву не скористався.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в її межах, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваного судового рішення, норм процесуального та матеріального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено обставини, які не оспорено сторонами.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській обл. і отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до № 2262-ХІІ.

За результатом розгляду адвокатського запиту представника позивача від 24.11.2022 (вх. дата 25.11.2022 року) Управлінням Служби безпеки України в Харківській області виготовлено довідки № 130, 131, 132 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою (на день звільнення зі служби) оперуповноваженого ВОД Управління станом на 01.01.2020, 01.01.2021 та на 01.01.2022, згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", розрахувавши розмір посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії.

08.12.2022 представник позивача звернувся з адвокатським запитом-заявою до відповідача щодо здійснення перерахунку пенсії за вислугу років на підставі виданих Управлінням Служби безпеки України в Харківській області довідок про розмір грошового забезпечення № 130, 131, 132 станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 відповідно.

12.12.2022 листом № 2000-0203-8/90696 відповідач повідомив представника позивача, що після скасування (визнання протиправними) в судовому порядку положень пунктів 1,2,3,6 Постанови № 103 умови проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262, не визначалися. Враховуючи зазначене, для перерахунку пенсії позивача відповідно до довідок про розмір грошового забезпечення від 30.11.2022 № 130, № 131, № 132 підстави відсутні.

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у нездійсненні перерахунку пенсії на підставі довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на отримання з 01.02.2020, з 01.02.2021 та з 01.02.2022 пенсії, виходячи з розміру посадового окладу і оклад за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії станом на 01.01.2020, 01.01.2021 та 01.01.2022 відповідно; та оскільки Управління Служби безпеки України в Харківській області виготовило довідки №130, №131, №132 від 30.11.2022 про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 встановленої форми, та вказані довідки отримані відповідачем, то відповідач не мав підстав для відмови позивачу у такому перерахунку.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та зазначає.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ.

Зазначений Закон №2262-ХІІ визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Правовою основою для реалізації гарантії перерахунку призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців є положення ч. 3 ст.43 та ч. 4 ст.63 Закону № 2262-XII.

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XII, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі по тексту - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою ст. 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ, є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведеного на підставі рішення Кабінету Міністрів України, позаяк саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу, з якого пенсіонер звільнився зі служби, відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Пунктом 3 Постанови № 103 встановлено перерахувати з 1 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Згідно з п. 5 Постанови № 103, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

Водночас, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18, яке набрало законної сили згідно постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб".

Так як пункт 3 Постанови № 103, що стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), визнано нечинним - саме з 19.11.2019 позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановами №988, №260 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ.

Вказане право може було реалізовано, до пенсійного органу уповноваженої особою була направлена оновлена довідка з урахуванням повної інформації про всі види грошового забезпечення за відповідною посадою.

Водночас алгоритм дій, які повинні вчинити відповідач та ГУ ПФУ у зв'язку з втратою чинності положень п.3 Постанови № 103 не змінився.

Як вбачається з матеріалів справи, довідки про розмір грошового забезпечення № 130, №131, №132 від 30.11.2022, видані позивачу станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 відповідно, згідно із Постановою № 704.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-XII, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1)..

За правилами п. 23 Порядку №3-1, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-XII. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Відповідно до п. 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно з ст. 63 Закону № 2262-XII уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тобто, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Частина 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно зі ст. 51 Закону № 2262-ХІІ при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Отже, як вірно зазначив суд першої інстанції у відповідача виник обов'язок по перерахунку пенсії позивача на підставі оновленої довідки, проте таких дій відповідачем протиправно не вчинено.

При вирішенні справи суд апеляційної інстанції враховує правові висновки Верховного Суду викладені в постановах від 09.06.2022 справі №520/2098/19, від 15.08.2018 по зразковій справі № 820/6514/17, від 12.09.2022 по справі № 500/1813/21.

Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Враховуючи вище зазначене колегія суддів вважає, що у відповідача на підставі оновлених довідок Управління Служби безпеки України в Харківській області від 30.11.2022 №130, №131, №132 виник обов'язок проведення перерахунку пенсії позивача з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 відповідно, отже ГУ ПФУ в Харківській обл. протиправно відмовило у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2020, 01.02.2021, 01.02.2022 на підставі наданих довідок про розмір грошового забезпечення.

Посилання пенсійного органу на відсутність підстав для проведення перерахунку позивача пенсії на підставі оновлених довідок колегія суддів вважає необґрунтованими, враховуючи вище згадане.

На підставі вище викладеного колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.

Ухвалюючи дане судове рішення, колегія суддів керується ст. 322 КАС України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практикою Європейського суду з прав людини (рішення «Серявін та інші проти України») та Висновком №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів (п.41) щодо якості судових рішень.

Згідно рішення Європейського суду з прав людини по справі «Серявін та інші проти України» (п.58) суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Пунктом 41 Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Враховуючи вищезазначені положення, дослідивши фактичні обставини та питання права, що лежать в основі спору у цій справі, колегія суддів дійшла висновку про відсутність необхідності надання відповіді на інші аргументи апелянта, оскільки судом були досліджені усі основні питання, які є важливими для прийняття даного судового рішення.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

За змістом ч. 1 ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів апеляційної інстанції дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеному рішенні, у зв'язку з чим підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. 242, 243, 311, 315, 316, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області - залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 31 березня 2023 року по справі № 520/11897/22 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя Л.В. Любчич

Судді О.А. Спаскін О.В. Присяжнюк