Ухвала від 08.02.2024 по справі 600/6615/23-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про внесення виправлень у судове рішення

08 лютого 2024 р. м. Чернівці Справа № 600/6615/23-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув у порядку письмового провадження заяву про виправлення описки у судове рішення по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.11.2023 у справі 600/6615/23-а, адміністративний позов задоволено повністю.

Визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років з 01.03.2023 без обмеження її виплати максимальним розміром.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити з 01.03.2023 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням виплачених сум.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звернулося до суду із заявою про виправлення описки в резолютивній частині рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.11.2023 у справі 600/6615/23-а, зокрема, вказано замість пенсії “по інвалідності” зазначено “за вислугу років” . В обґрунтування заяви вказував, що за матеріалами пенсійної справи пенсія позивачу призначена по інвалідності.

Згідно з ч. 2 ст. 253 КАС України питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.

Суд вважає за можливе та доцільне розглянути питання про внесення виправлення у судове рішення без учасників справи на підставі наявних в ній матеріалів в порядку письмового провадження, що відповідає вимогам п. 10 ч. 1 ст. 4 та ч. 2 ст. 253 КАС України.

У відповідності до ч. 1 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Судом встановлено, що допущено описку у мотивувальній та резолютивній частинах рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.11.2023 у справі 600/6615/23-а, а саме: невірно вказано вид пенсії замість “по інвалідності” зазначено “за вислугу років”.

Враховуючи наведене, суд вчиняє дії щодо виправлення помилки в судовому рішенні.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 241 - 243, 248, 253, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Заяву задовольнити.

2. Внести виправлення в рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 28.11.2023 у справі 600/6615/23-а, а саме: вказати вид пенсії позивача «по інвалідності» замість «за вислугу років».

Згідно ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту підписання.

У відповідності до ст. ст. 272, 293, 295 КАС України ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання.

Суддя В.К. Левицький

Попередній документ
116895831
Наступний документ
116895833
Інформація про рішення:
№ рішення: 116895832
№ справи: 600/6615/23-а
Дата рішення: 08.02.2024
Дата публікації: 12.02.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Чернівецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (28.11.2023)
Дата надходження: 06.10.2023
Предмет позову: визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії