Рішення від 02.02.2024 по справі 480/8427/23

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2024 року Справа № 480/8427/23

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка Є.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/8427/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач), в якій просила:

- визнати рішення від 28 грудня 2022 року № 1800-0306-8/47514 Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо неврахування довідок про заробітну плату, виданих Державною фіскальною службою України, протиправним та скасувати його;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок, перехід та виплату на пенсію відповідно до Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" з 26 січня 2022 року з врахуванням довідок про заробітну плату № 4/я/18-28-10-02-06 від 11.01.2022 та № 5/18-28-10-02-06 від 11.01.2022.

Позовні вимоги мотивовані тим, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 12.09.2022 у справі № 480/4977/22 позивача було переведено на пенсію за віком згідно Закону України « Про державну службу» з 26.01.2022 з зарахуванням до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців періодів роботи в Середино-Будському райфінвідділі з 01.10.1985 по 29.06.1990 та в органах податкової служби з 01.07.1990 по 28.10.2019. Втім, позивач стверджує, що під час обчислення розміру її пенсії відповідач не врахував довідки Головного управління ДПС у Сумській області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.01.2022 № 5/Я/18-28-10-02-06 та від 11.01.2022 № 5/Я/18-28-10-02-06.

Позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із запитом про перерахунок пенсії позивача згідно із оновленою довідкою про розмір грошового забезпечення. Листом від 14.11.2023 № 1800-0202-8/51278 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило про те, що оскільки судом не розглядалось питання обчислення заробітної пати для призначення пенсії державного службовця з врахуванням вищезазначених довідок підстави для іх врахування відсутні. Позивач вважає, що такі дії відповідача є протиправними і такими, що порушуть його право на належне пенсійне забезпечення.

Ухвалою суду від 11.08.2023 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суду від 07.09.2023 року продовжено позивачу строк на усунення недоліків.

Ухвалою суду від 12.10.2023 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження по справі № 480/8427/23, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, встановлені строки для подання відзиву, відповіді на відзив та заперечень.

Копія даної ухвали була направлена відповідачу через підсистему "Електронний суд" та отримана ним 12.10.2023, про що свідчить довідка про доставку електронного листа. Проте, відповідач не скористався правом на подання заперечень - відзиву на позовну заяву суду надано не було.

Згідно із ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Також, вказаною ухвалою відповідачу встановлено строк для подання додаткових доказів у справі. На виконання вимог суду відповідач надав додаткові докази.

Відтак, вбачається здійснювати розгляд справи за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач 26.01.2022 через портал електронних послуг ПФУ звернулася із заявою про перехід на інший вид пенсії, а саме на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" (а.с. 83).

До заяви були долучені довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, видані Головним управління ДПС у Сумській області від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06 та від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06.

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області рішенням від 02.02.2022 відмовило ОСОБА_1 у задоволенні її заяви, у зв'язку з відсутністю 20 років стажу державної служби для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" (зв. бік а.с. 80). При цьому, відповідачем не враховано періодів її роботи в органах державної податкової служби на посадах, на яких були присвоєнні спеціальні звання.

Не погодившись із таким рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, позивач звернулася до суду.

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 12.09.2022 у справі № 480/4977/22 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задоволено частково. Визнано протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 02.02.2022 про відмову ОСОБА_1 в переведенні на пенсію за віком на підставі ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) перевести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.н. НОМЕР_1 ) на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу", з 26 січня 2022 року, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи з 01.10.1985 по 29.06.1990 у Середино- Будському райфінвідділі та з 02.07.1990 по 28.10.2019 у податкових органах. У задоволенні інших вимог - відмовлено.

На виконання даного рішення суду Головним управління Пенсійного фонду України в Сумській області переведено позивача на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 26.01.2022 (рішення від 26.10.2022 № 959140157107) (а.с. 83а).

На звернення позивача щодо виконання рішення суду від 12.09.2022 у справі № 480/4977/22 листом від 28.12.2022 № 1300-0306-8/47514 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області ОСОБА_1 переведено на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 26.01.2022 із зарахуванням до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців періодів роботи в Середино- Будському райфінвідділі з 01.10.1985 по 29.06.1990 та в органах податкової служби з 01.07.1990 по 28.10.2019.

При цьому розмір пенсії обчислений без врахування довідок про заробітну плату, виданих Державною фіскальною службою України, тому що це не є заробітною платою працівника, який віднесених до категорій посад державних службовців. Оскільки судом не розглядалось питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, для врахування довідок, виданих Державною фіскальною службою України, при обчисленні пенсії немає підстав (зв. бік а.с.83).

Не погоджуючись з діями відповідача щодо обчислення пенсії без урахування довідок Головного управління ДПС у Сумській області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06 та від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06, які надано до територіального управління Пенсійного фонду, позивач звернулася з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Право на пенсійне забезпечення державних службовців визначено Законом України «Про державну службу» № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), який набув чинності 01.05.2016.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII), який набув чинності 01.05.2016.

Даним законом, зокрема, визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу» (далі - Закон № 3723-ХІІ).

Пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно із п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України Про державну службу (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до матеріалів справи суд встановив, що право позивача на отримання пенсії за віком згідно із 3аконом № 3723-ХІІ «Про державну службу» встановлено рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 12.09.2022 у справі № 480/4977/22, яке набрало законної сили.

В силу вимог ст. 78 КАС України, обставини у справі № 480/4977/22 є преюдиційними та не підлягають доказуванню.

На виконання даного рішення суду Головним управління Пенсійного фонду України в Сумській області переведено позивача на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» з 26.01.2022 (рішення від 26.10.2022 № 959140157107) (а.с. 83а).

Водночас, предметом розгляду у даній справі відповідно є неврахування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області при обчисленні пенсії довідок Головного управління ДПС у Сумській області від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06 та від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06, які містять складові заробітної плати для призначення пенсії ОСОБА_1 .

Порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок № 622).

Зокрема, пунктом 4 Порядку № 622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктами 5 та 6 Порядку № 622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Вимоги до форми довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям встановлені постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям".

Такими довідками є:

- про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

- про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Частиною першою ст. 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього ж Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно із ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати, на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, має враховуватися при обчисленні розміру пенсії, оскільки як перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме, за наведених обставин ст. 41 Закону «Про загальнообов'язове державне пенсійне страхування».

Враховуючи вищевикладене, позивач має право на обчислення пенсії державного службовця у порядку ст. 37 Закону України «Про державну службу» із врахуванням усіх складових її заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Для проведення розрахунку та підтвердження розміру заробітної плати, в порядку п. 5 Порядку № 662 та постанови Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 р. № 1-3 позивачем надано довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06 та довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи поряд перед зверненням за пенсією) від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06, виданих Головним управлінням ДПС у Сумській області.

У вказаних довідках зазначено, що на всі види оплат, включених в довідки, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Проаналізувавши надані позивачем довідки, суд дійшов висновку, що вони складені за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року № 1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, на які нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Суд звертає увагу, що зауважень до вищезазначених довідок Головного управління ДПС у Сумській області від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06 та від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06 відповідач не вказав, належних та достатніх доказів неврахування таких при призначенні пенсії позивачу, до суду не надав.

Більше того, пенсійним органом не наведено жодного аргументу на підтвердження невідповідності поданих довідок вимогам встановленого зразка, зокрема формі, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року № 1-3 та не зазначено в чому саме полягає така невідповідність.

За таких обставин, з огляду на те, що позивач звертався до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" разом з довідками, встановленого зразка, при обчисленні позивачу пенсії за віком на підставі ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-XII від 16.12.1993 відповідач мав врахувати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, видані Головним управління ДПС у Сумській області від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06та від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо неврахування при обчисленні позивачеві пенсії державного службовця заробітної плати державного службовця, відображеної в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06 та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи поряд перед зверненням за пенсією) від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06, виданих Головним управління ДПС у Сумській області.

Застосовуючи механізм захисту права позивача на пенсію, порушеного відповідачем як суб'єктом владних повноважень, суд вважає, що з урахуванням повноважень, наданих суду частиною другою статті 245 КАС України, в частині позовної вимоги зобов'язального характеру позов належить задовольнити, шляхом прийняття рішення про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести позивачу перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06 та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи поряд перед зверненням за пенсією) від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06, виданих Головним управління ДПС у Сумській області, з дня призначення пенсії, 26.01.2022 року.

Стосовно вимоги про скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, викладене у листі від 28 грудня 2022 року № 1800-0306-8/47514, то суд зазначає, що за своїм змістом оскаржуваний лист носить інформативно-роз'яснювальний характер, хоча позивач вважає саме цей лист рішенням про відмову у здійсненні перерахунку пенсії. Між тим, до правових актів індивідуальної дії належать рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, які спрямовані на виникнення, зміну або припинення права та обов'язків суб'єктів, щодо яких вони прийняті.

Відтак, оцінивши за своїм змістом оскаржуваний лист, суд дійшов висновку, що оспорюваний лист не є актом індивідуальної дії суб'єкта владних повноважень, оскільки носить лише інформаційний характер.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області витрати зі сплати судового збору в сумі 1073,60 грн.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо неврахування при обчисленні (розрахунку) ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" заробітної плати державного службовця, відображеної у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06, виданій Головним управління ДПС у Сумській області, та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06, виданій Головним управлінням ДПС у Сумській області.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Берестовська, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" з 26.01.2022 з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 11.01.2022 № 5/я/18-28-10-02-06, виданій Головним управління ДПС у Сумській області, та довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 11.01.2022 № 4/я/18-28-10-02-06, виданій Головним управлінням ДПС у Сумській області, з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Берестовська, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко