Ухвала від 02.02.2024 по справі 640/16322/22

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття адміністративної справи до провадження

02 лютого 2024 року Київ № 640/16322/22

Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, Державного космічного агентства України про визнання дій протиправними та стягнення додаткової винагороди,

ВСТАНОВИВ:

відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.09.2022 відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання та виклику осіб.

На виконання положень пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2825-ІХ, матеріали цієї справи скеровані за належністю до Київського окружного адміністративного суду.

За результатом автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В.

Частиною другою статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Відповідно до частини другої статті 35 Кодексу, у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Судом установлено, що на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від Державного космічного агентства України надійшло клопотання про зміну первісного відповідача, Державного космічного агентства України, на належного - Харківське представництво генерального замовника - Державного космічного агентства України.

Обґрунтовуючи це клопотання, відповідач зазначив, що позивач проходить службу на відповідній посаді у Харківському представництві генерального замовника - Державного космічного агентства України.

Відповідач зауважив, що Харківське представництво генерального замовника - Державного космічного агентства України приймає рішення щодо встановлення позивачу посадового окладу та здійснює нарахування та виплата грошового забезпечення позивача.

Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає таке.

Відповідно до частин третьої-шостої статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.

Під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Положення про Державне космічне агентство України затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 281 (далі - Положення №281).

Пунктом 1 Положення №281 встановлено, що Державне космічне агентство України (ДКА) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра з питань стратегічних галузей промисловості та який реалізує державну політику у сфері космічної діяльності.

Підпунктом 10 пункту 10 Положення №281 встановлено, що голова ДКА України призначає на посаду, переміщує по службі відряджених до ДКА військовослужбовців, а також вносить подання до Міноборони про присвоєння їм у встановленому порядку чергових військових звань.

Відповідно до абзацу 1 пункту 1.2 статті 1 Положення про Харківське представництво генерального замовника - Державного космічного агентства України, затвердженого наказом Державного космічного агентства України від 27.10.2016 № 197 (далі - Положення про Харківське ПГЗ-ДКАУ), Харківське ПГЗ - ДКАУ є державною установою, заснованою на державній власності та є правонаступником Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України (Харківського ПГЗ-НКАУ).

Пунктами 1.3 та 1.5 статті 1 Положення про Харківське ПГЗ-ДКАУ визначено, що Харківське ПГЗ-ДКАУ є юридичною особою, платником податків і інших обов'язкових платежів; веде самостійний баланс, має розрахунковий, валютний та інші рахунки в Державному казначействі та банках, печатку зі своїм найменуванням та зображенням Державного герба України, штамп, фірмові бланки.

До складу Харківського ПГЗ-ДКАУ входять структурні підрозділи: філії, групи, відділи та служби Харківського ПГЗ-ДКАУ (пункт 1.6 статті 1 Положення про Харківське ПГЗ- ДКАУ).

Харківське ПГЗ-ДКАУ забезпечує дотримання законодавства про працю і є розпорядником бюджетних коштів, виділених на його утримання (підпункт 4.2.2 пункту 4.2, пункт 4.3 статті 4 Положення про Харківське ПГЗ-ДКАУ).

Отже, за висновком Державного космічного агентства України, останнє не здійснює нарахування та виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, які відряджені до Державного космічного агентства України із залишенням на військовій службі та проходять військову службу у Харківському представництві генерального замовника - Державного космічного агентства України, оскільки Державне космічне агентство України не є роботодавцем позивача, а Голова Державного космічного агентства України не є командиром (начальником) позивача у розумінні чинного законодавства, яке регулює правовідносини проходження військової служби.

Ураховуючи наведене, суд уважає за необхідне залучити Харківське представництво генерального замовника - Державного космічного агентства України до участі у справі в якості співвідповідача.

Згідно зі статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки відсутні обов'язкові передумови, визначені статтею 12 Кодексу, для розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

У матеріалах справи наявні відзиви відповідачів Міністерства оборони України та Державного космічного агентства України.

Керуючись статтями 31, 35, 48, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу № 640/16322/22 прийняти до свого провадження. Справа розглядатиметься одноособово суддею Шевченко А.В. за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

2. Залучити до участі у справі в якості співвідповідача Харківське представництво генерального замовника - Державного космічного агентства України (код ЄДРПОУ: 26203829; місцезнаходження: 61070, м. Харків, вул. Академіка Проскури, буд. 1).

3. Зобов'язати позивача протягом п'яти днів з моменту отримання цієї ухвали направити на адресу Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України копію позовної заяви з додатками, а докази направлення надати суду.

4. Запропонувати відповідачу Харківському представництву генерального замовника - Державного космічного агентства України, а також Міністерству фінансів України протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення цієї ухвали подати до суду відзиви на позовну заяву.

Роз'яснити відповідачам, що відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачами відзивів у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.

5. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини другої статті 163, частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відповіді на відзив мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) її іншим учасникам справи.

6. Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

Роз'яснити відповідачам, що відповідно до частини другої статті 164, частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до заперечення мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) їх іншим учасникам справи.

7. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в Інтернеті за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

8. Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їхнім представникам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Шевченко А.В.

Попередній документ
116736172
Наступний документ
116736174
Інформація про рішення:
№ рішення: 116736173
№ справи: 640/16322/22
Дата рішення: 02.02.2024
Дата публікації: 05.02.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (02.02.2024)
Дата надходження: 04.11.2023
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЖУК Р В
МАМЕДОВА Ю Т