Рішення від 01.02.2024 по справі 260/10081/23

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2024 року м. Ужгород№ 260/10081/23

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гебеш С.А., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якому просить суд:

1. Визнати протиправними дії та рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (протокол перерахунку пенсії від 01.09.2022 року 9пенсійна справа №0703003474) щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 77% до 70% грошового забезпечення, перерахованої з 01.12.2019 року на підставі оновленої довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за посадою поліцейського: начальник відділу за №33/27-1847 від 11.05.2022 року та припинення з 01.09.2022 року обчислення і виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000,00 грн згідно п. 1. абз 1 Постанови КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" №713 від 14.07.2021 року.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області відновити з 01.09.2022 року обчислення і виплату ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн згідно згідно п. 1. абз 1 Постанови КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" №713 від 14.07.2021 року до прийняття ВРУ законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області здійснити з 01.12.2019 року перерахунок (обчислення) та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою КМУ від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за посадою поліцейського: начальник відділу за №33/27-1847 від 11.05.2022 року, виходячи з 77% відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням подальших обчислень пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 64 Закону України "Про пенсійне забезпечення, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", п. 2 постанови КМУ №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 року", п. 2 Постанови КМУ від 24.02.2023 року № 168 ""Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", п. 1 абз. 1 Постанови КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" №713 від 14.07.2021 року без обмеження максимальним розміром, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 77% сум грошового забезпечення, що зазначені і оновленій довідці Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" №33/27-1847 від 11.05.2022 року та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум;

4. стягнути з Головного управління Пенсійного Фонду України в Закарпатській області на користь позивача суму сплаченого судового збору.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що при черговому перерахунку пенсії відповідач припинив виплату щомісячної доплати у розмірі 2000,00 гривень, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб». Крім того вказує, що позивач при здійснення перерахунку на підставі оновленої довідки зменшив відсоткове значення розміру пенсії до 70%.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його конституційні права на соціальний захист.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 27 листопа 2023 року відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), разом з тим витребувано матеріалами пенсійної справи позивача.

Відповідач у відзиві на позовну заяву позовні вимоги позивача не визнав та просив відмовити в їх задоволенні з тих підстав, що відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону №2262-ХІІ максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осі, які втратили працездатність. Вказав, що на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду у справі 260/2188/22 здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, під час якого основний розмір пенсії збільшився більше ніж на 2000,00 гривень, а тому відповідно до норм Постанови №713 підстав для виплати щомісячних доплат в розмірі 2000,00 починаючи з 01.09.2022 року немає.

Відповідно до положень ч. 5 ст.262, ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.263 КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Закарпатській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивач звернувся до Головного управління ПФУ в Закарпатській області із заявою для з'ясування відомостей щодо нарахування та виплати з 01.07.2021 року щомісячної доплати до пенсії у сумі 2000,00 грн.

Листом від 03 листопада 2023 року Головне управління ПФУ в Закарпатській області повідомило позивача, про те, що, оскільки після перерахунку пенсії за рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 20.07.2022 року по справі №260/2188/22 основний розмір пенсії збільшився більше, ніж на 2000,00 грн, то щомісячна доплата з 01.09.2022 не виплачується.

Разом з тим, судом встановлено, що відповідач здійснюючи перерахунок пенсії на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 20.07.2022 року зменшив розмір відсоткового значення пенсійної виплати позивачу до 70%.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Що стосується позовної вимоги щодо припинення нарахування і виплати щомісячної доплати у розмірі 2000,00 гривень, передбаченої Постановою КМУ №714 від 14 липня 2021 року.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом шостим частини першої статті 92 Конституції України визначено, що виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі Закон №2262-ХІІ).

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 Постанови №713 установлено з 1 липня 2021 р. особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.

Пунктом 3 Постанови №713 надано вказівку Пенсійному фонду України забезпечити встановлення з 1 липня 2021 р. виплат, передбачених пунктами 1 і 2 цієї постанови, а також виплат, передбачених абзацом другим пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 №656 «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» для учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, за матеріалами пенсійних справ.

Виходячи із наведених норм слідує, що Постановою №713 визначено, зокрема, для осіб, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, при цьому обумовлено, що вказана доплата не виплачується у разі, коли пенсія переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. У такому випадку щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону №2262-ХІІ до 01.03.2018 було установлено щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн. виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної Постанови №713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого згідно з абзацом третім пункту 1 постанови №713 є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. до розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови №713, а саме зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Як встановлено судом, з 01 липня 2021 року позивачу на підставі Постанови КМУ №713 від 14.07.2021 року, Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Закарпатській області здійснено перерахунок пенсії та нараховано щомісячну доплату у сумі 2000,00 гривень.

Разом з тим, як вбачається із матеріалів справи, на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 20 липня 2022 року у справі №260/2188/22 позивачу проведено перерахунок пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" №33/27-1847.

Вказаний перерахунок пенсії, на виконання вищевказаного рішення відповідачем здійснено з 01.09.2022 року, що підтверджено протоколом перерахунку, при цьому, до вказаного розміру пенсії після перерахунку не включена доплата, передбачена Постановою №713, що не заперечується відповідачем.

Таким чином, оскільки перерахунок пенсії позивача, проведений Головним управлінням ПФУ на виконання судового рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього винило до 01.03.2018 року, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000,00 грн. відповідно до Постанови №713.

Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду від 08.11.2022 у справі № 420/2473/22 та від 04.04.2023 у справі № 380/25987/21.

На думку суду, відповідач не довів, що нараховуючи в меншому розмірі та припиняючи нарахування та виплату позивачу щомісячної доплати в сумі 2000,00 грн, діяв відповідно до закону. Тому такі його дії є протиправними.

З метою захисту порушеного права позивача в цій частині, суд приходить до висновку, що позов в цій частині слід задовольнити шляхом визнання протиправними дій Головного управління ПФУ в Закарпатській області щодо припинення нарахування та виплати доплати до пенсії згідно з Постановою №713 та зобов'язання відповідача відновити виплату позивачу щомісячної доплати у розмірі 2000,00 грн. відповідно до Постанови №713 з 01.09.2022 року.

Щодо вимоги здійснити перерахунок пенсії з 01.12.2019 року виходячи х 77% відповідних сум грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" позивачу було призначено пенсію в розмірі 77 відсотків відповідних сум грошового забезпечення, що не заперечується відповідачем та підтверджено матеріалами пенсійної справи позивача.

При проведенні перерахунку пенсії на виконання рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 20.07.2022 року у справі №260/2188/22 (на підставі оновленої довідки №33/27-1847 від 11.05.2022 року, виданої Державною установою "Територіальне медичне управління МВС по Закарпатській області, для перерахунку пенсії з 01.12.2019 року) відповідач зменшив розмір пенсії позивача з 77% до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Із врахуванням висновків Верховного Суду у постановах від 15.02.2018 у зразковій справі №820/6514/17 та від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18, суд зазначає, що при перерахунку пенсії змінним є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним. За таких обставин відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.

З огляду на викладене відповідач протиправно зменшив позивачу при перерахунку з 01.12.2019 року основний розмір пенсії з 77% до 70% від грошового забезпечення позивача, адже при виході на пенсію її розрахунок проводився та мав проводитися надалі виходячи з 77% від грошового забезпечення, а не 70%.

Таким чином суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову в цій частині шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення при перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 року відсоткового значення її розміру із 77% до 70% сум грошового забезпечення та зобов'язання відповідача здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії позивачу виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 77% сум грошового забезпечення, що зазначені в оновленій довідці Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" №33/27-1847 від 11.05.2022 року та здійснити її виплату, з урахуванням виплачених сум.

Що стосується позовних вимог позивача про здійснення подальших обчислень пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 64 Закону України "Про пенсійне забезпечення, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", п. 2 постанови КМУ №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 року", п. 2 Постанови КМУ від 24.02.2023 року № 168 ""Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", п. 1 абз. 1 Постанови КМУ "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" №713 від 14.07.2021 року без обмеження максимальним розміром, то суд вказує на наступне.

Як вбачається із матеріалів справи відповідач не застосовував обмеження пенсії позивача, так як пенсія позивачу виплачується у розмірі 18455,92 грн. Разом з тим суд вказує на те, що відповідач не ухвалював рішення щодо перерахунку позивачу пенсії за вислугу років на виконання даного рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача будуть порушені.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та наданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог та, відповідно, наявність правових підстав для задоволення позову частково, із зазначених у рішенні підстав.

При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Оскільки позов у вказаній справі задоволено частково, суд, урахувавши вимоги ч.3 ст.139 КАС України, дійшов висновку про необґрунтованість вимоги позивача щодо зобов'язання стягнути з відповідача всі судові витрати. Натомість наявні підстави покласти ці витрати на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи викладене, на користь позивача підлягають стягненню понесені ним судові витрати зі сплати судового збору, пропорційно розміру задоволених позовних вимог, в сумі 1074,00 грн.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо припинення нарахування та виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) щомісячної доплати до пенсії у сумі 2000,00 гривень згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб".

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) відновити нарахування та виплатиту з 01.09.2022 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) щомісячної доплати у розмірі 2000,00 гривень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 "Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб".

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) щодо зменшення при перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) з 01.12.2019 року відсоткового значення її розміру із 77% до 70% сум грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, буд. 4, код ЄДРПОУ - 20453063) здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 77% сум грошового забезпечення, що зазначені в довідці Державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС по Закарпатській області" №33/27-1847 від 11.05.2022 року з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення, станом на листопад 2019 року, та здійснити її виплату, з урахуванням виплачених сум.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 20453063) судові витрати у сумі 1074,00 грн (одна тисяча сімдесят чотири гривні 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяС.А. Гебеш