Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про передачу справи до іншого суду
02 лютого 2024 року Справа № 200/612/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шувалова Т.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) до Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (місцезнаходження: 84302, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Центральна, 5) про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову № 75 від 15.01.2024, винесену начальником Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Притковим Володимиром Олексійовичем про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 1700 грн по справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 210-1 КУпАП.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими документами, суддя дійшла висновку, що дану справу необхідно передати на розгляд іншого суду, з огляду на таке.
Так, відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною першою статті 5 КАС України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до частини другої статті 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З позовної заяви убачається, що предметом спору у даній справі є постанова № 75 від 15.01.2024 року, винесена начальником Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Притковим В.О. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності на підставі частини 2 статті 210-1 КУпАП України у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень.
За таких обставин, враховуючи предмет судового оскарження, дана справа не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, а її розгляд повинен здійснюватись за правилами предметної підсудності Краматорським міським судом Донецької області.
При цьому судом встановлено, що відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість Краматорським міським судом Донецької області здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Вища рада правосуддя рішенням від 25.07.2023 № 747/0/15-23 змінила територіальну підсудність судових справ на Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області.
Згідно з п. 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини шостої статті 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
Оскільки дана адміністративна справа предметно не підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, суд вважає за необхідне передати її за підсудністю до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області (вулиця Теплична, 7, Слобожанське, Дніпропетровська, 52005).
Відповідно до частини шостої та восьмої статті 29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного п. 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи викладене, суддя дійшла висновку, що даний позов не підсудний Донецькому окружному адміністративному суду та вважає за необхідне передати його за територіальною підсудністю до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області.
Керуючись статтями 19, 20, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - передати за підсудністю до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області (вулиця Теплична, 7, Слобожанське, Дніпропетровська, 52005).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Повне текст ухвали складено і підписано 02 лютого 2024 року.
Суддя Т.О. Шувалова