Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/10/24
Єдиний унікальний №733/1726/23
Постанова
Іменем України
29 січня 2024 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області в складі головуючого судді Карапиш Т.В., при секретарі Магдибор В.І., розглянувши матеріали справи, що надійшли від Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч.2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 184, ч.2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-2 КУпАП,
В провадженні Ічнянського районного суду Чернігівської області знаходяться адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за № 733/1726/23; № 733/1727/23; № 733/1855/23; № 733/1856/23 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 173-2, ч.1 ст. 184, ч.2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 06.10.2023 року серії ВАВ № 339453, 06 жовтня 2023 року близько 17 години 00 хвилин ОСОБА_2 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 вчинив психологічне насильство в сім'ї та дії фізичного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_3 , свідком якого стала малолітня донька останнього гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю ОСОБА_4 . Вказані дії ОСОБА_1 вчинив вже будучи притягнутим протягом року до адміністративної відповідальності за одне з правопорушень, передбачених частиною першою статті 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 06.10.2023 року серії ВАВ № 339454, 06 жовтня 2023 року близько 17 години 00 хвилин в АДРЕСА_1 ОСОБА_1 ухилився від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя своєї малолітньої дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , так як в будинку за місцем проживання останньої розкидане сміття, антисанітарія, бруд, чим порушив вимоги ст. 150 СК України.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26.10.2023 року серії ВАВ № 414363, 26 жовтня 2023 року о 12 годині 35 хвилин ОСОБА_2 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , перебуваючи в нетверезому стані, вчинив насильство в сім'ї відносно своєї співмешканки гр. ОСОБА_3 , висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою та здійснив дії фізичного характеру, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному та фізичному здоров'ю ОСОБА_3 . Вказані дії ОСОБА_1 вчинив вже будучи притягнутим протягом року до адміністративної відповідальності за одне з правопорушень, передбачених частиною першою статті 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26.10.2023 року серії ВАВ № 414362, 26 жовтня 2023 року о 12 годині 35 хвилин ОСОБА_2 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , перебуваючи в нетверезому стані, вчинив психологічне насильство в сім'ї та дії фізичного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_3 , свідком якого стала малолітня донька останнього гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю ОСОБА_4 . Вказані дії ОСОБА_1 вчинив вже будучи притягнутим протягом року до адміністративної відповідальності за одне з правопорушень, передбачених частиною першою статті 173-2 КУпАП.
У відповідності до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На неодноразові виклики в судові засідання ОСОБА_1 не з'являвся.
16.11.2023 року через канцелярію Ічнянського районного суду Чернігівської області від співмешканка особи, яка притягається до адмінвідповідальності ОСОБА_1 - ОСОБА_3 надійшла копія повістки начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 16.11.2023 року про прибуття ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_3 на 19.11.2023 року, в зв'язку з чим судом 02.01.2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_3 було надіслано запит з проханням повідомити, чи призивався для проходження військової служби в ЗСУ за призовом (за контрактом) під час мобілізації ОСОБА_1 .
Як видно з повідомлення начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 підполковника ОСОБА_5 від 15.01.2024 року № 1В/56, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , 19.11.2023 року, згідно Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 27.07.2023 року № 452, призваний на військову службу по мобілізації до в/ч НОМЕР_2 Збройних Сил України.
В судове засідання, призначене на 29.01.2024 року на 10-00 год. ОСОБА_1 не з'явився з поважних причин.
Положення ч. 1 ст. 268 КУпАП, відповідно до яких визначено випадки обов'язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не містять ст. 173-2 та ст. 184 КУпАП, а тому у даному випадку участь ОСОБА_1 при розгляді протоколів про адміністративні правопорушення, що складені відносно нього за ч.2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 184, ч.2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-2 КУпАП, не є обов'язковою.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Пунктом 6 розділу III Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 року № 814, у разі об'єднання судових справ в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою. Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація до автоматизованої системи документообігу суду під номером об'єднаної справи та відмітки про об'єднання справ із зазначенням номера нової судової справи.
Згідно ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Із урахуванням вищенаведеного та зважаючи на те, що вказані матеріали складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного судді, уповноваженого на їх розгляд, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи № 733/1726/23, провадження № 3/733/10/24.
Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що дану справу слід закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Ч. 2 ст. 38 КУпАП передбачено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Визначення на законодавчому рівні у статті 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов'язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб'єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.
Відповідно до вимог п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Суд, на підставі матеріалів справи встановив, що вищевказані правопорушення ОСОБА_1 вчинені 06 жовтня 2023 року та 26 жовтня 2023 року, в зв'язку з чим складено протоколи про адміністративні правопорушення та адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 . На момент розгляду справи тримісячний строк, встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП, для притягнення до адміністративної відповідальності останнього закінчився, а тому вважає, що провадження про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 184, ч.2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-2 КУпАП підлягає закриттю.
Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП. Оскільки провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 184, ч.2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-2 КУпАП слід закрити, а судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення, то судовий збір необхідно віднести на рахунок держави.
На основі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 40-1, 247 п.7, 283, 284, КУпАП, суд -
Об'єднати адміністративні матеріали № 733/1726/23, провадження № 3/733/10/24; № 733/1727/23 провадження № 3/733/11/24; № 733/1855/23 провадження № 3/733/13/24; № 733/1856/23 провадження № 3/733/12/24 в одне провадження та присвоїти номер № 733/1726/23, провадження № 3/733/10/24.
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2, ч. 1 ст. 184, ч.2 ст. 173-2, ч.2 ст. 173-2 КУпАП провадженням закрити в зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд Чернігівської області на протязі 10 днів з дня винесення.
Суддя Т. В. Карапиш