Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/181/24
Єдиний унікальний №733/147/24
Постанова
Іменем України
29 січня 2024 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі судді Овчарика В.М.,
за участю секретаря Ткаченко В.М.,
розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 2 (м.Ічня) Прилуцького районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючого у фактичних шлюбних відносинах без реєстрації шлюбу, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , фактично проживаючого в АДРЕСА_2 , непрацюючого, ІПН: НОМЕР_1 ,
за ст. 173-2 ч. 2, 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
06 січня 2024 року о 22-12 год ОСОБА_2 в АДРЕСА_2 вчинив насильство в сім'ї стосовно своєї співмешканки ОСОБА_3 , в адресу якої висловлювався нецензурною лайкою, у результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю останньої.
05 січня 2024 року о 01-00 год ОСОБА_2 в АДРЕСА_3 , перебуваючи в стані сп'яніння, висловлювалася нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_4 та погрожував останньому фізичною розправою, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
У судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило. За таких умов суд визнав можливим розглянути справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються склади адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173-2 ч. 2, 173 КУпАП, за які він повинен нести адміністративну відповідальність, так як його вина підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_3 , письмовими поясненнями ОСОБА_4 , формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, копією постанови Ічнянського районного суду Чернігівської області від 01 вересня 2023 року, якою притягнуто ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 ч. 1 КУпАП з накладенням адмінстягнення у виді штрафу та відеозаписами.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, який перебуває у фактичних шлюбних відносинах без реєстрації шлюбу, не працює, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують адміністративну відповідальність і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення, з врахуванням положень ст. 36 КУпАП, у виді штрафу, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, слід призначити стягнення, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.
Так як у судовому засіданні не встановлено пільг щодо сплати судового збору ОСОБА_2 , тому з останнього у дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, суд
постановив:
Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 ч. 2, 173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення за правилами ст. 36 КУпАП в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу в розмірі 20 (двадцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістот п'ять) гривень 60 коп.
Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов'язана сплатити штраф не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.
У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 680 гривень.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.М. Овчарик