Справа № 192/93/24
Провадження № 1-в/192/12/24
29 січня 2024 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області, у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області подання начальника Державної установи «Солонянська виправна колонія (№21)» Міністерства юстиції України про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Красноармійськ Донецької області, засудженого вироком Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 01 листопада 2021 року за ч. 1 ст.185 КК України, ст. 71 КК України до 2 років 1 місяця позбавлення волі,
Початок строку: 04.01.2022 року
Кінець строку: 04.02.2024 року
за участю учасників провадження:
прокурора - ОСОБА_4 ,
особи, відносно якої розглядається подання в режимі відеоконференції - ОСОБА_3 ,
Начальник Державної установи «Солонянська виправна колонія (№21)» звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , посилаючись на те, що дана особа засуджена за злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотичних засобів та звільняється з місць позбавлення волі 04 лютого 2024 року по закінченню строку покарання. За час відбування покарання засуджений характеризується посередньо, не працевлаштований. Стягнень, заохочень не має.
Представник Державної установи «Солонянська виправна колонія (№21)» Міністерства юстиції України в судове засідання не з'явився. Згідно поданої заяви, доданої до матеріалів справи, просив розглядати справу за його відсутності.
Прокурор подання підтримав, а ОСОБА_3 просив не встановлювати адміністративний нагляд.
Суд, вислухавши думку учасників провадження, дослідивши подані матеріали, приходить до наступних висновків.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Пунктом «г» ч. 1 ст. 3 вказаного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, зокрема засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 вироком Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 06 травня 2020 року був засуджений за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України до 2 років позбавлення волі та звільнений з іспитовим строком 2 роки.
Покарання за вказаним вироком на підставі ст. 71 КК України було частково приєднано до покарання за вироком Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 01 листопада 2021 року.
Таким чином судом встановлено, що ОСОБА_3 на даний час відбуває покарання у вигляді позбавлення волі в тому числі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
За час відбування покарання в Державній установі «Солонянська виправна колонія (№21)» ОСОБА_3 характеризується посередньо, не працевлаштований. Стягнень, заохочень не має.
Пунктом «г» ч. 1 ст. 3 вказаного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Вирішуючи питання про встановлення адміністративного нагляду, суд посилається на те, що будь-яке втручання може бути виправданим відповідно до пункту 2 ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, лише якщо воно відповідає закону, переслідує одну або декілька законних цілей, наведених у пункті 2 ст. 8 Конвенції та є необхідним у демократичному суспільстві для досягнення будь-якої такої цілі.
Суд вважає, що втручання в право ОСОБА_3 на повагу до приватного життя ґрунтується на положеннях Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та відповідні заходи, які просить встановити адміністрація колонії, переслідують законну мету запобігання злочинам.
Заборона ОСОБА_3 виходити з будинку (квартири) в період з 22:00 до 05:00 години та заборона відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив є необхідним у демократичному суспільстві, пропорційним законній меті, яка переслідується шляхом встановлення таких заборон з огляду на те, що ОСОБА_3 є особою, яка відбуває покарання за злочин, в тому числі що пов'язаний з незаконним обігом наркотичних засобів. Перебування його в будинку (квартирі) в нічний час також буде слугувати запобіжником в частині відвідування ним закладів, де продаються спиртні напої на розлив.
Тому суд вважає, що в даному випадку є підстави для встановлення адміністративного нагляду строком 1 рік з огляду на поведінку ОСОБА_3 під час відбування покарання, оскільки остання свідчить про те, що він не бажає ставати на шлях виправлення. Підстави для відмови в задоволенні подання відсутні.
Керуючись п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання начальника Державної установи «Солонянська виправна колонія (№21)» Міністерства юстиції України про встановлення адміністративного ОСОБА_3 - задовольнити.
Встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Заборонити ОСОБА_3 виходити з будинку (квартири) в період з 22:00 до 05:00 години та заборонити відвідувати місця продажу спиртних напоїв на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Солонянський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_1