Справа №295/1295/24
Категорія 139
2-а/295/59/24
26.01.2024 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду міста Житомира Семенцова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Житомирській області, третя особа - інспектор 2 взоду роти № 4 батальйону № 1 полк 1 Управління патрульної поліції в Житомирській області Біденко Руслан Миколайович, про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
До суду надійшов указаний адміністративний позов, у якому позивач просить скасувати постанову інспектора 2 взводу роти № 4 батальйону № 1 полк 1 Управління патрульної поліції в Житомирській області Біденка Руслана Миколайовича серії ЕНА № 1268822 від 18.01.2024 за ч. 2 ст. 126 КУпАП від 18.01.2024 про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в авоматичному режимі, а провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП, закрити.
Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати ст. ст. 160, 161 КАС України.
Частиною 1 ст. 46 КАС України визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом, що передбачено ч. 4 ст. 46 КАС України.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Крім того, враховуючи правові висновки Верховного Суду, наведені у постанові від 26.12.2019 року в справі № 724/716/16-а, який вказав, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення державні інспектори певного органу влади діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а саме від імені відповідного органу.
Отже, інспектори або поліцейські не можуть виступати самостійним відповідачем або третьою особою у таких справах, оскільки належним відповідачем є саме відповідний орган, на який, зокрема, положеннями статті 222 КУпАП покладено функціональний обов'язок розглядати справи про адміністративні правопорушення, зокрема й передбачені статтею 121 КУпАП.
Відтак, відповідачем у таких справах, які розглядаються судом в порядку, визначеному КАС України, є саме орган державної влади - суб'єкт владних повноважень, а не особа, яка перебуває з цим органом у трудових відносинах та від його імені здійснює розгляд справ про адміністративні правопорушення та накладає адміністративні стягнення, а отже у справі має брати участь юридична особа - Департамент патрульної поліції. Тому позивачу рекомендується визначитись із відповідачем - юридичною особою.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного наведені обставини унеможливлюють вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 4, 46, 160, 161, 169 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Житомирській області, третя особа - інспектор 2 взоду роти № 4 батальйону № 1 полк 1 Управління патрульної поліції в Житомирській області Біденко Руслан Миколайович, про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк адміністративний позов буде повернуто позивачу зі всіма доданими документами. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Семенцова