Постанова від 18.01.2024 по справі 229/2/24

Справа 229/2/24

Номер провадження 3/229/2/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2024 року м. Дружківка

Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції з превентивної діяльності Бахмутського РВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, уродженця м. Краматорськ, Донецької області, фізична особа підприємець, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ВСТАНОВИВ:

28.12.2023 р. о 10 годині 45 хвилин, перебуваючи у кіоску в торговому комплексі " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", який розташований за адресою АДРЕСА_2 громадянин ОСОБА_1 здійснив продаж електронних цигарок, а саме "ЕКБАР" за 500 грн. без марок акцизного податку громадянину ОСОБА_2 , чим порушив п.п. 226.5 ст. 226 Розділу УІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 р., та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав, щиро каявся, просив суд суворо не карати.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Диспозиція частини 1 ст. 156 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

Об'єктивна сторона правопорушення за ч. 1 ст. 156 КУпАП, передбачає дії суб'єкта підприємницької діяльності щодо порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку

Суб'єктами правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, можуть бути працівники торгівлі, громадського харчування, громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю в цих галузях.

Тобто, з вищевказаного вбачається, що адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 156 КУпАП, настає для суб'єктів господарювання, а не для будь-яких інших осіб.

Згідно зі ст. 7 КУПАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

У судовому засіданні досліджено надані до суду матеріали справи, а саме:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 367123 від 28.12.2023 року, згідно якому ОСОБА_1 , як фізична особа підприємець, здійснювала продаж тютюнових виробів без марок акцизного податку;

- протокол огляду речей від 28.12.2023 року в торгівельному кіоску в приміщенні супермаркета "Чудо", що розташований за адресою: АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено у ФОП ОСОБА_1 електронні цигарки "Екбари" без марок акцизного податку, а саме: Екбар Lux 1500 - 11 штук, Екбар Lux 2000 - 9 штук, Екбар ВС 5000 - 26 штук, Екбар ТЕ 5000 - 17 штук, Екбар РІ 7000 - 18 штук, Екбар РІ 9000 - 12 штук, Екба ТЕ 5000 - 5 штук, що разом складає 98 штук.;

- протокол огляду речей від 28.12.2023 р. у громадянина ОСОБА_2 та його пояснення з яких вбачається, що ОСОБА_2 добровільно видав електронну цигарку Екбар без марки акцизного податку, яку він придбав в торгівельному кіоску приміщення супермаркету "Чудо" за 500 грн.;

- квітанція про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №28.

Так, оцінивши усі наявні у справі докази, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_3 є ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП, а саме торгівля тютюновими виробами без марок акцизного податку.

При обранні розміру стягнення, передбаченого ч1 ст.156 КУпАП, відповідно до положень ст. 33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.156 КУпАП, у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, що становить 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

На підставі п.5 ч.1ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року, в сумі 605 грн. 60 коп.

Відповідно до ч. 6 ст. 283 КУпАП, постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 28.12.2024 року працівниками поліції було проведено особистий огляд та огляд речей, передбачені ст. 264 КУпАП , що були у гр. ОСОБА_2 , та згідно зі ст. 265 КУпАП виявлені у нього речі вилучено, а саме: електронну цигарку ОСОБА_4 без марки акцизного податку придбану за 500 грн. При огляді приміщення торгівельному кіоску в приміщенні супермаркета "Чудо", що розташований за адресою: АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено у ФОП ОСОБА_1 електронні цигарки "Екбари" без марок акцизного податку, а саме: Екбар Lux 1500 - 11 штук, Екбар Lux 2000 - 9 штук, Екбар ВС 5000 - 26 штук, Екбар ТЕ 5000 - 17 штук, Екбар РІ 7000 - 18 штук, Екбар РІ 9000 - 12 штук, Екба ТЕ 5000 - 5 штук, що разом складає 98 штук.;

Відповідно до ч. 1 ст. 265 КУпАП вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.

Суд прийшов до висновку, що вилучені речі підлягають конфіскації.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 156, 221, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягненняу вигляді штрафу всумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. з конфіскацією предмета торгівлі.

Речі, виявлені та вилучені згідно ст. 265 КУпАП, а саме: Екбар Lux 1500 - 11 штук, Екбар Lux 2000 - 9 штук, Екбар ВС 5000 - 26 штук, Екбар ТЕ 5000 - 17 штук, Екбар РІ 7000 - 18 штук, Екбар РІ 9000 - 12 штук, Екба ТЕ 5000 - 5 штук, що разом складає 98 штук. конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. в дохід держави.

Адміністративне стягнення у виді штрафу підлягає сплаті на номер рахунку UA808999980313000106000005694, отримувач коштів- Донецьке ГУК/Дружківська МТГ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37967785, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходів бюджету- 21081100, найменування кодукласифікації доходів бюджету: "Адміністративні штрафи та інші санкції".

Реквізити для сплати судового збору на користь держави:

Отримувач коштів-ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)-37993783, Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету-22030106, Призначення платежу *;101;_________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).

Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.

Суддя: Т.Л.Панова