Рішення від 15.01.2024 по справі 340/5532/23

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5532/23

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Казанчук Г.П., розглянувши адміністративну справу за позовомфізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВИКЛАД ОБСТАВИН:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі позивач), через свого представника - адвоката Скрипника Олександра Миколайовича, звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області №00048690704 від 29.06.2023 р. про застосування штрафних санкцій в розмірі 5100 грн. №00048680704 від 29.06.2023 р. в розмірі 42182,00 грн.

В обґрунтування позову представник позивача вказує, що ГУ ДПС у Кіровоградській області проведено фактичну перевірку за результатом якої винесені податкові повідомлення - рішення, якими до неї застосований штрафні санкції за порушення Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''. Вказані рішення вважає протиправними, оскільки в акті перевірки податковий орган зазначає про не видачу розрахункових документів зазначеного зразку на суму 167 грн. та 27987 грн., водночас в цьому ж акті перевірки вказує про наявність фіскальних чеків. Крім цього, представник позивача вказує, що санкція передбачає відповідальність за невидачу в паперовому вигляді та/або електронній формі відповідного розрахункового документа, а не за роздрукування та надання розрахункового документа з помилкою, тому наголошує, що в період з 03.01.2023 по 30.05.2023 розрахункові документи роздруковувалися та надавалися покупцям, що не заперечується відповідачем. Наголошує, що недолік реквізиту розрахункового документа не прирівняний до відсутності розрахункового документа як такого.

Головне управління ДПС у Кіровоградській області (далі - відповідач) заперечуючи проти доводів позову, надало відзив на позов, у якому зазначає, з метою виконання функцій визначених законом та протидії порушенням в частині проведення розрахунків при продажу підакцизних товарів, фактичних перевірок суб'єктів господарювання, згідно додатку 1 до цього листа, зокрема позивача. Під час проведення фактичної перевірки встановлено використання з порушенням режиму попереднього програмування найменування цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, а саме: здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами без використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та реалізація у магазині не облікованого належним чином та/або без будь-яких облікових документів, які можуть підтвердити походження товару та видача розрахункового документу не встановленого зразка, згідно виданих фіскальних чеків з реалізації підакцизних товарів. За вказані порушення податковим органом застосований штраф.

Рух справи:

Суддя ухвалою від 19.07.2023 року залишила без руху позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та встановила десятиденний строк для усунення її недоліків. Недоліки позовної заяви усунуто.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 08.08.2023 року відкрито провадження у даній справі, розгляд якого вирішено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Сторонам встановлено процесуальні строки для подання заяв по суті справи.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.10.2023 року у позивача витребувані додаткові докази.

Ухвалами Кіровоградського окружного адміністративного суду від 03.11.2023 року за клопотання представника позивача, продовжено строк виконання ухвали про витребування доказів.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.11.2023 року у позивача вдруге витребувані додаткові докази.

Розглянувши справу в порядку спрощеного позовного провадження (у порядку письмового провадження), заслухавши доводи сторін, покази свідка, дослідивши надані докази сторонами, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець (а.с.7). Станом на 08.06.2023 року ФОП ОСОБА_1 має ліцензію на роздрібний продаж підакцизних товарів.

ДПС України направило лист від 15.05.2023 року №10941/7/99-00-07-04-02-07, адресований ГУ ДПС в областях, про необхідність організації та проведення фактичних перевірок у зв'язку з тим, що в ході здійснення податкового контролю Департаментом податкового аудиту здійснено аналіз розрахункових документів, проведених через РРО/ПРРО (дані СОД РРО) за 01.03.2023 - 08.03.2023 у полі ''Назва товару" яких присутні слова та/або частини слів ''пиво'', ''горілка'', ''водка'' при цьому у графі для коду УКТ ЗЕД відсутні коди УКТ ЗЕД, що відносяться до алкогольних напоїв. У додатку до вказаного листа вказана ФОП ОСОБА_1 (а.с.37-39).

ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено наказ від 02.06.2023 року № 711-п ''Про проведення фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 '', яким наказано провести фактичну перевірку господарської одиниці - магазину за адресою АДРЕСА_1 , що належить ФОП ОСОБА_1 з 06.06.2023 тривалістю 4 доби за період діяльності з 01.01.2023 по 09.06.2023 з метою здійснення контролю за дотриманням норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, дотримання роботодавцем законодавства стосовно укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), порядку розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги), а також тимчасово, на період до припинення або скасування дії воєнного стану в Україні, під час здійснення контролю за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державною фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) (далі наказ, а.с.42).

На підставі вказаного наказу виписані направлення на перевірку від 06.06.2023 року №1360 та №1359 (а.с.43-44).

ГУ ДПС у Кіровоградській області на підставі наказу на проведення перевірки та направлення на проведення перевірки, проведено фактичну перевірку господарської одиниці - магазину '' ІНФОРМАЦІЯ_1 '' за адресою АДРЕСА_1 , в якому здійснює свою господарську діяльність ФОП ОСОБА_1 .

За наслідками проведеної перевірки складено Акт фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, обігу підакцизних товарів, та наявності ліцензій, патентів, свідоцтв №4522/11/28/РРО/ НОМЕР_1 від 12.06.2023 (далі - акт перевірки, а.с. 45-46).

Під час перевірки встановлено, що згідно фіскального чеку сума готівка в касі повинна бути 657 грн., а фактично за місцем проведення розрахунків наявна готівка в сумі 691,50 (різниця 34,50).

У пункті 2.2.5 акту перевірки вказано про використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості з порушенням (згідно додатку).

У пункті 2.2.8 ''додаткові факти, встановлені в ході перервірки'' акту перевірки зазначено, проведення розрахункових операцій через РРО з видачею розрахункових документів не встановленої форми, оскільки у фіскальних чеках відсутні обов'язкові реквізити - код УКТ ЗЕД та марка акцизного податку. Загальна сума розрахункових операцій з поурешнням новедені в Додатку 1 та складає 32705,63 грн.

Згідно висновку перевірки, в ході перевірки встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 вимог:

- п. 1, 2, 11 ст.3 Закону України від 19 грудня 1994 року №481/95-ВР в частині зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка;

- наказ Мінфіну України 01.01.16 №13 Про форму та зміст розрахункових документів…''.

Акт про проведення перевірки підписаний продавцем ОСОБА_2 .

На підставі акту фактичної перевірки ГУ ДПС у Кіровоградській області прийняті податкові повідомлення-рішення форми «С» від 29.06.2023 року:

- №00048690704, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафну санкцію у сумі 42182 грн. (надалі спірне рішення-1, а.с.55);

- №00048680704, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафну санкцію у сумі 42182 грн. (надалі спірне рішення-2, а.с.54);

Отже правомірність та законність винесення спірних податкових повідомлень - рішень є предметом спору, переданого на вирішення адміністративного суду.

1. Стосовно правомірності податкового повідомлення-рішення від 29.06.2023 року №00048690704, суд зазначає наступне.

Закон України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг'' від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон №265/95-ВР) визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Податковим повідомленням-рішенням від 29.06.2023 року №00048690704 до позивача застосовано штрафну санкцію у сумі 5100 грн. за порушення п.11 ст.3 Закону №265/95-ВР.

Згідно розрахунку штрафних санкцій, складеного відповідачем, штрафна санкція в розмірі 5100 грн. застосована до позивача за не відображення у фіскальних чеків кодів товарної підкатегорії, згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів - згідно фіскальних чеків вказаних у додатку до акту фактичної перевірки - триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (а.с.57).

Відповідно до пункту 11 статті 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.

Порушення податкового законодавства полягає у не відображенні у фіскальних чеках кодів товарної підкатегорії, згідно з УКТ ЗЕД та марки акцизного податку (МАП) для підакцизних товарів.

У додатку до акту перевірки наявний перелік фіскальних чеків у яких відсутній код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та МАП (а.с.47-51).

Позивач, на вимогу суду, частково надав копії фіскальних чеків згідно Додатку до акту. У деяких фіскальних чеках вказаний код 4820182220913. До коду код УКТ ЗЕД ''482010'' відносяться журнали реєстраційні, бухгалтерські книги, записні книжки, книжки для замовлень, книжки для квитанцій, блокноти для листів, книжки-пам'ятки для нотаток, щоденники та аналогічні вироби, а не алкогольні напої.

Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно визначення, наведеного у абзаці дев'ятнадцятий статті 2 Закону №265/95-ВР розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

Відповідно до статті 8 Закону №265/95-ВР форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Форма, зміст та порядок ведення розрахункових документів, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Національним банком України.

Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 11.02.2016 за №220/28350 затверджено Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів (далі Положення №13), яке розроблено відповідно до Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''.

Цим Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів, які в обов'язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при здійсненні розрахунків суб'єктами господарювання для підтвердження факту: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків; здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів; приймання комерційними агентами банків та небанківськими фінансовими установами готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

За приписами пункту 3 розділу ''І. Загальні положення'' Положення №13 установлені в цьому Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

У разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

За приписами пункту 1 розділу ''ІІ. Фіскальний касовий чек на товари (послуги)'' Положення №13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - фіскальний чек) - розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1 до цього Положення.

Відповідно пункту 2 розділу ''ІІ. Фіскальний касовий чек на товари (послуги)'' Положення №13 фіскальний чек має містити такі обов'язкові реквізити, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 7).

Отже, відсутності у фіскальному чеку коду товарної підкатегорії з УКТ ЗЕД (як встановлено під час перевірки) є порушенням норм законодавства.

Тобто, при реалізації продукції позивач провів господарську операцію без видачі розрахункового документа із обов'язковим зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Згідно пунктом 7 статті 17 Закону №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості.

Отже у розрахункових документах щодо реалізації підакцихних товарів не зазначена його товарна підкатегорія УКТ ЗЕД (а.с.82).

Враховуючи викладене суд дійшов висновку про те, що спірне податкове повідомлення-рішення від 29.06.2023 року №00048690704 винесене відповідачем з дотриманням критеріїв, визначених у ч.2 ст.2 КАС України, а тому, у задоволенні позову в цій частині слід відмовити.

2. Стосовно правомірності податкового повідомлення-рішення від 29.06.2022 року №00048680704, суд зазначає наступне.

Вказаним рішенням до позивача застосовано штрафну санкцію у сумі 42182 грн. за порушення пункту 1,2 статті 3 Закону №265/95-ВР.

Згідно розрахунку штрафних санкцій, складеного відповідачем, штрафна санкція в розмірі (а.с.14):

- 34.50 грн. застосована за не проведення та не видача розрахункового документу встановленого зразка на суму 34,50 грн. - 100% вартості проданих з порушенням товарів;

- 167 грн. не видача розрахункового документу встановленого зразка - 100% вартості проданих з порушенням, встановлених вперше;

- 41980,50 не видача розрахункового документа встановленого зразка - 150% вартості проданих з порушенням - за кожне наступне порушення,

Згідно акту від 08.06.2023 року проведення контрольної розрахункової операції за місцем реалізації товарів (надання послуг) реалізація пива Чернігівське біло 1 літр на суму 34.50 проведено без використання РРО та відповідно без видачі розрахункового документу (а.с.52).

Щодо вказаного порушення позовна заява не містить доводів протиправності.

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Враховуючи вказана застосовуючи до позивача спірним рішенням штраф в розмірі 34,50 грн. відповідач діяв у межах та у спосіб повноважень, визначених законодавством.

Відповідно до пункту 2 статті 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Згідно Додатку 1 до акту перевірки наявний перелік фіскальних чеків, у яких вказана інформація про проведення розрахункової операції алкогольних напоїв без зазначення у них реквізити марки акцизного податку.

Пунктом 1 статті 17 Закону №295/95-ВР визначено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Так, за реалізацію акцизного товару без зазначення у фіскальному чеку МАП на суму 167 грн., тобто за невидачу відповідного розрахункового документа, до відповідача застосований штраф в розмірі 100% вартості проданих товарів - 167 грн.

За реалізацію акцизних товарів без зазначення у фіскальному чеку МАП на суму 27987 грн., тобто за невидачу відповідного розрахункового документа, до відповідача застосований штраф в розмірі 150% вартості проданих товарів - 41980,50 грн.

Відповідно до статті 8 Закону №265/95-ВР форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій чи використанням розрахункових книжок, встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Положенням № 13 (з урахуванням змін, внесених Наказом Мінфіну № 306 від 18 червня 2020 року) визначено форму і зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які в обов'язковому порядку мають надаватися особам, які отримують або повертають товар, отримують послуги або відмовляються від них, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням інтернету, при здійсненні розрахунків суб'єктами господарювання для підтвердження факту: продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг; здійснення операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, якщо такі операції виконуються не в касах банків; здійснення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів; приймання комерційними агентами банків та небанківськими фінансовими установами готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Пунктом 2 розділу ІІ Положення №13 визначено, які обов'язкові реквізити має містити фіскальний чек на товари (послуги), зокрема, для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ),- окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 21). У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Кодексом. За потреби дозволяється використовувати скорочення.

Згідно з пунктом 3 розділу І цього Положення установлені у ньому вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів/електронних розрахункових документів. У разі відсутності в документі хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

Отже, можна зробити висновок, що Закон № 265/95-ВР встановлює безпосередній зміст обов'язку суб'єктів господарювання і порядок його виконання, а Положення № 13 - форму його реалізації (форму і зміст документів, які є складовими звітності).

Верховний Суд у постанові від 02.02.2023 року по справі №500/6845/21 зробив правовий висновок, що за змістом норм Положення №13 слід розрізняти недолік реквізиту у розрахунковому документі від відсутності відповідного реквізиту взагалі. У першому випадку дійсно неможливо стверджувати, що документ втрачає статус розрахункового, натомість, у другому випадку безпосередньо Положення №13 вказує, що такий документ не прийматиметься як розрахунковий. Отже, відсутність такого реквізиту у фіскальному чеку на товари (послуги), виданому суб'єктом господарювання - платником акцизного податку, як назва податку, літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами) позбавляє такий документ статусу розрахункового, відповідно, створення і роздрукування, а так само видача покупцеві документу з таким недоліком не може вважатися належним виконанням обов'язку, встановленого пунктом 2 статті 3 Закону №265/95-ВР.

Застосовуючи цей висновок до правовідносин, які виникли у цій справі, суд дійшов висновку про правомірність застосування до позивача штрафних санкцій на підставі пункту 1 статті 17 Закону №265/95-ВР за порушення вимог пункту 2 статті 3 Закону №265/95-ВР.

Враховуючи вищеописане, суд дійшов висновку, що податкове повідомленням-рішенням від 29.06.2023 року №00048680704 винесене відповідачем у спосіб та у межах повноважень, визначених законодавством.

Отже, у задоволенні позовних вимог слід відмовити, з огляду на що розподіл судових витрат не проводиться.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; код НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, 55, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006; код ЄДРПОУ ВП 43995486) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі апеляційної скарги через Кіровоградський окружний адміністративний суд, у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.П. КАЗАНЧУК