Постанова від 17.01.2024 по справі 938/14/24

Справа №938/14/24

Провадження № 3/938/62/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2024 року селище Верховина

Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М.

з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1

розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП)

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), громадянки України Українки, жительки АДРЕСА_1 , керівника Служби у справах дітей Зеленської сільської ради,-

якій роз'яснено ст.63 Конституції України та права, передбачені ст.268 КУпАП,-

В С Т АН О В И В:

ОСОБА_1 - керівник Служби у справах дітей Зеленської сільської ради несвоєчасно подала податкову звітність про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2022 рік, граничний термін подання звіту за 2022 рік - 01.03.2023 року, фактично подано звітність 20.10.2023 року, чим порушено п.п. 49.18.6 п.49.18 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами і доповненнями), за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 у судове засідання з'явилася, вину визнала, вказала , що дійсно не подала вчасно звіт, однак на даний час звітність подана та нею за несвоєчасне подання звіту сплачено штраф, просила суворо не карати.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суддя приходить до такого висновку.

Суддя вважає, що винність ОСОБА_1 , крім визнання вини, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №3563 від 28.12.2023 року, актом про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності.

Зокрема, зі протоколу про адміністративне правопорушення №3563 від 28.12.2023 року (а.с.1) вбачається, що ОСОБА_1 - керівник Служби у справах дітей Зеленської сільської ради несвоєчасно подала податкову звітність про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2022 рік, граничний термін подання звіту за 2022 рік - 01.03.2023 року, фактично подано звітність 20.10.2023 року, чим порушено п.п. 49.18.6 п.49.18 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами і доповненнями), за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, доведена також такими матеріалами справи, які досліджені в суді, а саме:

- актом про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності від 17.11.2023 року (а.с. 3 - 4), з якого вбачається, що ОСОБА_1 - керівник Служби у справах дітей Зеленської сільської ради несвоєчасно подала податкову звітність про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2022 рік, граничний термін подання звіту за 2022 рік - 01.03.2023 року, фактично подано звітність 20.10.2023 року.

Вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Згідно із ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як передбачено ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком), визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

На підставі ст.252 КУпАП оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Згідно зі ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Диспозиція ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Відповідно до вимог п.п. 49.18.6 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:календарному року для платників податку на прибуток (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), для податкової декларації (у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Згідно зі ст.33 КУпАП, обираючи вид стягнення, суддя враховує особу правопорушника, характер вчиненого адміністративного правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до вимог ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, а також ту обставину, що вчинене правопорушення не заподіяло істотної шкоди охоронюваних законом державним та приватним інтересам, порушення було усунено на момент розгляду справи в суді, суддя вважає за необхідне відповідно до ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись усним зауваженням.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 22, ч.1 ст. 163-1, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі ст.22 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за малозначністю вчиненого правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Верховинський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя Наталія ЧЕКАН