Справа №295/371/24
Категорія 83
3/295/365/24
10.01.2024 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Панченко Г. В., отримавши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч.1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Богунського районного суду м. Житомира надійшов протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час підготовки справи до розгляду в порядку ст. 278 КУпАП, встановлено, що даний протокол та додані до нього матеріали підлягають поверненню до Державної екологічної інспекції поліського округу Державної екологічно інспекції України для належного оформлення, оскільки не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст. 256 КУпАП, в ньому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Обвинувачення особи має бути конкретним, зрозумілим та підтверджено належними, достовірними та допустимими доказами.
Частина перша статті 88-1 КУпАП передбачає відповідальність за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного або рослинного світу у виді накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №019147 від 04.01.2024 року, ОСОБА_1 04.01.2024 об 11-20 год., продавав рибу «лящ» та «карась» в м. Житомирі на території житнього кооперативного ринку без документів, що засвідчують законність походження, загальною вагою 10 (десять) кг., чим порушив ст.ст. 7,63 Закону України «Про тваринний світ».
За таких обставин органом уповноваженим на складання протоколу інкриміновано ОСОБА_1 порушення порядку збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного світу.
Відповідно до ст. 265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
До протоколу додано тільки акт зважування водних біоресурсів.
Однак, до протоколу не долучено доказів проведення огляду ОСОБА_1 та огляду об'єктів тваринного світу із зазначенням про їх вилучення, а також відсутні відомості про те, куди ці предмети передані на зберігання, зважаючи на те, що санкцією статті передбачено конфіскацію об'єктів тваринного світу.
До протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 88-1 КУпАП не доданий протокол вилучення об'єктів тваринного світу, які підлягають конфіскації та інші докази проведення операції придбання, збуту чи розповсюдження об'єктів тваринного з порушенням визначеного порядку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням норм Закону, що перешкоджає всебічному, об'єктивному і повному з'ясуванню всіх обставин, які мають значення для вирішення справи під час судового розгляду.
Враховуючи вищенаведене, матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності підлягають поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного і керуючись ст. 256 КУпАП,
постановив:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Г. В. Панченко