Рішення від 08.01.2024 по справі 520/29521/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

08 січня 2024 року № 520/29521/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі : головуючого - судді Зінченко А.В., розглянувши в спрощеному провадженні адміністративну справу за ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, буд. 83,м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385), Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд. 7А,м. Кропивницький,25009) за участі третьої особи: Арбітражного керуючого Задружного Дмитра Робертовича, Харківська область, Харківський район, с.Високий, вуд.Дружби, 68, код ЄДРПОУ 2297600210), про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому, після уточнення позовних вимог, просив суд:

-визнати противоправним та скасувати Рішення ГУ ПФУ Кіровоградської області про відмову у призначенні пенсії № 204450016787 від 03.08.2023 року.

-визнати противоправним та скасувати Рішення ГУ ПФУ Одеської області про відмову у призначенні пенсії № 204450016787 від 15.09.2023 року.

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківський області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) періоди роботи:

-ДУ "Диканівська виправна колонія №12" за період з 01.09.1980 р. по 01.09.1989 р.;

-Державне підприємство "Ресторан станції "Левада" в період с 05.04.1993 р. по 04.09.2003 року; -підприємницька діяльность с 08.04.1999 року по 31.12.2003 року/

В обґрунтування позовних вимог було зазначено, що державне пенсійне страхування» та у зв'язку з виникненням права на призначення пенсії за віком (після досягнення віку 60 років), звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківський області Харківське об'єднане управління ПФУ про призначення пенсії за віком. Рішенням № 20445001б787 від 003.08.2023 року ГУ ПФУ у Кіроворадської області позивачу відмовлено у призначенні пенсії

08.08.2023 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківський області про призначення пенсії за віком с додатковим документами через єлектронний особовий кабінет ПФУ. Рішенням № 204450016787 від 18.08.2023 року ГУ ПФУ в Одеської області позивачу відмовлено в призначенні пенсі .

24.08.2023 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківський області про призначення пенсії за віком с додатковими документами через єлектронний особистий кабінет ПФУ. Рішенням № 204450016787 від 31.08.2023 року ГУ ПФУ в Житомирської області позивачу відмовлено в призначенні пенсії.

10.09.2023 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківський області про призначення пенсії за віком с додатковими документами через єлектронний особовий кабінет ПФУ. Рішенням № 204450016787 від 15.09.2023 року ГУ ПФУ в Одеської області позивачу відмовлено в призначенні пенсії .

Рішення про відмову в призначенні пенсії позивач вважає протиправним, у зв'язку із

чим звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Надаючи правову оцінку вищенаведеному, суд вказує наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , 27.07.2023 звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про призначення пенсії за віком.

Згідно з п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок №22-1) заява про призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України.

Пунктом. 4.1 Порядку №22-1 передбачено, що заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.

Відповідно до абз. 14 п.4.2 Порядку №22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Згідно з п.4.8 Порядку №22-1 заява, відомості з відповідних інформаційних систем, скановані копії документів, на підставі яких призначено (перераховано) пенсію та проводиться її виплата; інша інформація, з урахуванням якої визначаються розмір призначеної пенсії та розмір пенсії до виплати, обробляються в складі електронної пенсійної справи, що формується та ведеться відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг». «Про електронні довірчі послуги» та «Про захист персональних даних». Електронна пенсійна справа зберігається на базі централізованих інформаційних технологій.

Тобто, після реєстрації в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області заява ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком була розглянута головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від №204450016787 ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу, передбаченого ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Вік Позивача на день звернення склав 59 років 11 місяців 28 днів.

Страховий стаж Позивача становив 18 років 09 місяців 10 днів (при необхідних 30 роках).

За результатами розгляду документів, до страхового стажу не зарахований період роботи з 27.09.1989 по 21.02.1990 згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 від 04.10.1989, оскільки запис внесений з порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок, а саме: відсутня посада особи, яка вносила запис про роботу*. Для зарахування зазначеного періоду слід надати уточнюючу довідку, видану за місцем роботи на підставі первинних документів.

Позивач повторно звернувся до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про призначення пенсії за віком, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Після реєстрації в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області заяви ОСОБА_1 про призначення пенсії, вона була розглянута головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області.

Рішенням головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від .N» 2044500167897 ОСОБА_1 було відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу.

Вік Позивача на день звернення склав 60 років.

Страховий стаж Позивача -19 років 02 місяці 05 днів.

Період роботи Позивача з 27.09.1989 по 21.02.1990, в зарахуванні якого було відмовлено рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 03.08.2023 №204450016787, зарахований до загального страхового стажу ОСОБА_1 .

За доданими документами до страхового стажу зараховано всі періоди стажу ОСОБА_1 .

Не погодившись з рішеннями головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області. ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом, як він вважає, свого порушеного права.

Суд вказує, що Головне управління є територіальним органом Пенсійного фонду України та діє на підставі Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2 (із змінами) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015р. за № 40/26485. Головне управління у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та Законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також постановами правління Пенсійного фонду України, вказаним вище Положенням, та наказами Пенсійного фонду України.

Згідно з вказаним вище Положенням функції з призначення і виплати пенсії державою покладено виключно на органи Пенсійного фонду.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій встановлені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-1V (далі - Закон № 1058). який набрав чинності 01.01.2004.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1058. пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Статтею 5 Закону № 1058 передбачено, що цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного та соціального страхування. Виключно цим Законом визначаються коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, види пенсійних виплат, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

Статтею 24 Закону № 1058 встановлено, що страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно з ч. 2. ч. 4 ст. 24 Закону № 1058, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Персоніфікований облік у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є складовою частиною Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, створеного відповідно до Закону №2464-VI

Відповідно до ч.І ст.40 Закону №№ 1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

Згідно з ч. 1 ст. 26 Закону № 1058 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу:

з і січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше ЗО років.

Тобто законодавцем встановлено два критерії щодо визначення права на призначення пенсії за віком, а саме: досягнення відповідного віку та наявність страхового стажу.

Відповідно до наданих документів та даних індивідуальних відомостей про застраховану особу, на час звернення з заявою про призначення пенсії вік заявника складав 60 років та загальний страховий стаж ОСОБА_1 склав 19 років 02 місяці 05 днів, що не дає підстав для призначення пенсії за віком.

Оскільки Позивач звернувся з заявою про призначення пенсії за віком і за доданими Позивачем документами до заяв про призначення пенсії до страхового стажу зараховано всі періоди (19 років 02 місяці 05 дні), але відповідно до вимог ст. 26 Закону №1058 у Позивача не вистачає страхового стажу 30 років, необхідного для призначення пенсії за віком, вважаємо, що відсутні підстави для призначення пенсії за віком згідно Закону №1058.

Відповідно до .ч. 2 ст.26 Закону № 1058, у разі відсутності, починаючи з 01.01.2018 страхового стажу, передбаченого ч. 1 ст. 26 Закону № 1058-1V, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років.

У разі відсутності починаючи з 01.01.2019 страхового стажу передбаченого частинами 1, 2 ст. 26 Закону №1058, право на призначення пенсії за віком мають особи після досягнення 65 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2028 року по ЗІ грудня 2028 року - від 15 до 25 років.

Враховуючи вказане, та дату народження Позивача ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) право на призначення пенсії у ОСОБА_1 виникає лише з 30.07.2028 року.

З урахуванням наведеного згідно із пенсійним законодавством України прийняття рішень про поновлення виплати пенсії, про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії та визначення її розміру відноситься виключно до компетенції Пенсійного фонду.

При розгляді справи необхідно враховувати обставини, що незаконне витрачення коштів Пенсійного фонду України тягне за собою дефіцит бюджету Пенсійного фонду, що породжує соціальну напругу у суспільстві і може сприяти невиконанню державою своїх функцій по соціальному забезпеченню громадян. До того ж згідно з ч. З ст. 113 Закону № 1058-1V у разі виникнення дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі (перевищення видатків над доходами, у тому числі з урахуванням резерву коштів Пенсійного фонду у зв'язку із забезпеченням виплати пенсій в розмірі, передбаченому статтею 28 цього Закону та спрямуванням частини страхових внесків до Накопичуваного фонду такий дефіцит покривається за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної Влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як вбачається з вищевикладеного. здійснюючи свою діяльність на підставі законодавства, Головне управління керується лише тим порядком і формами, які визначає законодавець та діє в межах покладених повноважень і відповідно до норм чинного законодавства призначає пенсію, здійснює перерахунок пенсії, поновлення та виплату пенсії, тощо.

Враховуючи, що у Позивача відсутній страховий стаж для призначення пенсії за віком (не менше ЗО років), встановлений Законом № 1058-1У, рішення про відмову у призначенні пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області винесені правомірно та відповідно до вимог чинного законодавства, а вимоги ОСОБА_1 є не обґрунтованими,

Суд також вказує, що згідно п. 4.2 розділу IV постанови Пенсійного фонду України від 25.11.2002 № 22-1 “Про затвердження порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування1' (в редакції постанови Пенсійного фонду України від 16.12.2020 за №25-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за № 339/35961), з 01.04.2021 при прийманні документів працівник сервісного центру, зокрема, сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис.

Відповідно до абзацу 13 пункту 4.2 вказаного Порядку після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Відповідно до пункту 4.3 Порядку створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.

Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.

Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Заява, відомості з відповідних інформаційних систем, скановані копії документів, на підставі яких призначено (перераховано) пенсію та проводиться її виплата; інша інформація, з урахуванням якої визначаються розмір призначеної пенсії та розмір пенсії до виплати, обробляються в складі електронної пенсійної справи, що формується та ведеться відповідно до вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги” та “Про захист персональних даних”. Електронна пенсійна справа зберігається на базі централізованих інформаційних технологій (п.4.8 IV Порядку №22-1).

Після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передасться до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/ фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії (п.4.10 IV Порядку № 22-1).

Повідомлення про направлення рішення про відмову в призначені пенсії на адресу заявника надсилається органом Пенсійного фонду України на обліку якого знаходиться особа відповідно до місця реєстрації проживання.

27.07.2023 позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (за місцем проживання). 03.08,2023 за принципом екстериторіальності Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області розглянуто заяву та додані до неї документи та прийнято рішення № 204450016787 про відмову у призначенні пенсії за віком.

Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомило позивача про відмову у призначенні пенсії листом.

Виходячи з того що позивач зареєстрований та проживає м. Харків, відповідно в разі призначення пенсії позивач буде перебувати на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.

Позивач звернувся із заявою від 27.07.2023 до головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (Відповідач 1) про перерахунок пенсії у зв'язку з призначенням пенсії за віком та доданими до заяви документами.

Пунктом 4.2. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Порядок №22-1), затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 за № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 за № 13-1; зі змінами), та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, визначено, що заява на призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (сервісний центр). Після реєстрації заяви та сканування документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, та відповідно до пункту 4.3. Порядку №22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

Умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат визначаються Законом №1058.

Відповідно до ч. З ст. 4 Закону №1058 передбачено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначається види, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

В той же час, ст. 5 Закону №1058 регламентує, що дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

У разі відсутності страхового стажу, передбаченого частиною першою ст. 26 Закону №1058, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу в період з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років; після досягнення віку 65 років - починаючи з 1 січня 2028 року - від 15 до 25 років.

Згідно підпункту 2 пункту 2.1 розділу II Постанови Пенсійного фонду 22-1 від 25.11.2002 (зі змінами внесеними Постановою Пенсійного фонду № 23-1 від 24.11.2022) період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу. Для підтвердження періоду здійснення підприємницької діяльності до 01 січня 2004 року можуть прийматись інші документи про сплату страхових внесків.

Періоди підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, можуть зараховуватись до страхового стажу також на підставі свідоцтва про сплату єдиного податку або спеціального торгового патента, або патента про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідки про реєстрацію особи як суб'єкта підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування.

Пунктом 3-1 Розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058 передбачено зарахування до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії згідно із статтею 26 цього Закону включаються, зокрема періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку:

з 1 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджується довідкою про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності;

з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

Страховий стаж позивача для визначення права на пенсію за віком з урахуванням положень пункту 3-1 розділу XV Закону складає 21 рік 3 місяці 28 днів.

За результатами розгляду документів, до страхового стажу не зарахований період роботи з 27.09.1989 по 21.02.1990 згідно трудової книжки серії НОМЕР_3 від 04.10.1989, оскільки запис внесений з порушенням вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок, а саме: відсутня посада особи, яка вносила запис про роботу. Для зарахування зазначеного періоду слід надати уточнюючу довідку видану за місцем роботи на підставі первинних документів.

Згідно Закону № 1058, Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,

П. 1 ст. 24 Закону N 1058, Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Відповідно до п. 2 ст. 24 Закону N 1058 страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Тобто починаючи з 01.01.2004 до страхового стажу зараховується період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Згідно із ст. 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення" (діяв до 01.01.2004) та п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Записи про прийняття на роботу та звільнення з роботи здійснюється відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Міністерством прані України, Міністерством юстиції України та Міністерством соціального захисту населення України від 29.07.1993 №58 (далі - Інструкція № 58).

Відповідно до п. 2.2 Інструкції №58, до трудової книжки вносяться наступні відомості: про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільненнях про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіхи в роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди.

Згідно п. 2.3 Інструкції записи в трудовій книжці при звільненні або переведенні на іншу роботу повинні провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства і з посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, я в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження). Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення (2.4 Інструкції).

Відповідно до пункту 4.1 Інструкції №58 у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

Згідно з п. З Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказін, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Для зарахування зазначеного періоду слід надати уточнюючу довідку видану за місцем роботи на підставі первинних документів.

Судом встановлено, що позивач своїм правом на подачу додаткових документів не скористався, додаткові документи не надано.

Відповідно до частини третьої статті 44 ЗУ N 1058-1V органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Згідно з частиною третьою статті 44 ЗУ N 1058-ІУ органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обгрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Отже, неправомірних дій Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області стосовно позивача не допускало.

Головне управління діяло в межах повноважень визначених чинним законодавством, а тому відсутні правові підстави вважати, що вчинено будь -які протиправні дії відносно позивача. У спірних правовідносинах діяло за принципом належного урядування, а саме: послідовно, своєчасно, прозоро і виходячи з наданих йому законом повноважень.

З врахуванням вищевикладеного, повно і всебічно з'ясувавши обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, оцінюючи наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні на предмет належності, допустимості та достовірності кожного доказу окремо, а також достатності та взаємного зв'язку доказів у їх сукупності, як того вимагає процесуальне законодавство, проаналізувавши норми матеріального права, які належить застосувати до спірних правовідносини, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 243, 244, 245, 246 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, ержпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, буд. 83,м. Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385), Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд. 7А,м. Кропивницький, 25009) за участі третьої особи: Арбітражного керуючого Задружного Дмитра Робертовича, Харківська область, Харківський район, с.Високий, вуд.Дружби, 68, код ЄДРПОУ 2297600210), про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Зінченко А.В.