СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/22626/23
пр. № 3/759/60/24
09 січня 2024 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Ключник А.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Полтавській області ДПС України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , (місце проживання: АДРЕСА_1 ), працюючої головним бухгалтером ТОВ «НАФТОГАЗБУРІННЯ», ІПН: НОМЕР_2 , за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Святошинського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді головного бухгалтера ТОВ «НАФТОГАЗБУРІННЯ», притягується до відповідальності за ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме: несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2023 рік (за новостворений/нововведений об'єкт нежитлової нерухомості) - по строку подання 07.08.2023 р., чим порушено п.п. 266.7.5, пункту 266.7, ст. 266 Податкового кодексу України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП заперечувала.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши їх відповідність ст.ст. 278, 280 КУпАП, суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 1 КУпАП передбачено, що завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна ( умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підтвердження доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення долучено акт від 03.11.2023 року про результати камеральної перевірки даних, щодо неподання/несвоєчасне подання податкової звітності.
Проаналізувавши вказаний акт як єдиний доказ, наданий на підтвердження даних, що містить протокол про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступних висновків.
Об'єктивна сторона правопорушення виражається в порушенні порядку ведення податкового обліку (формальний склад).
Суб'єкт даного правопорушення - спеціальний (керівники та інші посадові особи підприємств, організацій).
Однак, жодних доказів, які б підтверджували статус ОСОБА_1 , як головного бухгалтера ТОВ «НАФТОГАЗБУРІННЯ» не надано. Більш того, в матеріалах справи відсутні документи, за якими можна було б взагалі ідентифікувати особу.
Отже, дослідивши матеріали справи, суд вважає звинувачення ОСОБА_1 , як головного бухгалтера ТОВ «НАФТОГАЗБУРІННЯ» у вчиненні адміністративного правопорушення таким, що не знайшло свого підтвердження в суді, оскільки у протоколі взагалі відсутні відомості щодо особи, яка до того ж повинна відповідати спеціальним ознакам суб'єкта складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, і притягається до адміністративної відповідальності. Перевірка податкового органу мала камеральний характер, жодного контакту з підзвітною особою, щодо якої складено протокол, не відбулося, її місце перебування не ідентифіковане, фактична наявність юридичної особи не перевірена.
Відповідно до п. 1) ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю серед інших, за наявності такої обставини як відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, оскільки жодних доказів на підтвердження спеціального суб'єкту даного правопорушення не надано.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 221, 247, 279, 280, 283-285, 289, 294 КУпАП, суддя,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.
Суддя: Ключник А.С.