Справа № 521/25333/23
Номер провадження:1-в/521/956/23
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 грудня 2023 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
засудженого ОСОБА_3 ,
представника колонії ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Одесі подання начальника ДУ «Одеської виправної колонії (№ 14)», про встановлення адміністративного нагляду у відношенні засудженого:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, з профільною середньою освітою, до засудження не працював, мешкав за адресою: АДРЕСА_1 . Засудженого 21.05.2020 Токмацьким районним судом м. Запорізької області, за ст. 186 ч.2, 70 ч.4, 72 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. Раніше судимого: 29.09.2015 за ст. 185 ч.1 КК України до 120 годин виправних робіт; 18.11.2015 за ст.ст.185 ч.2, 15 ч.2, 185 ч .2, 75 КК України до 1 року позбавлення волі, з іспитовим строком на 1 рік. Покарання у вигляді громадських робіт виконувати самостійно; 07.04.2017 за ст.ст. 185 ч.2, 296 ч.1, 389 ч.2, 309 ч.1, 186 ч.2, 71, 72 ч.2 до 4 років 2 місяців позбавлення волі. Звільнений 06.05.2019 у з зв'язку із відбуттям строку покарання; 27.08.2019 за ст.ст. 15 ч.3, 186 ч.2, 72 ч.5 КК України до 4 років позбавлення волі, не звільнявся,
ВСТАНОВИВ:
В поданні начальника ДУ «ОВК (№14)» ставиться питання про встановлення у відношенні засудженого ОСОБА_3 адміністративного нагляду згідно ст. 3 п. «б» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» строком на 12 місяців з накладенням обмежень.
ОСОБА_3 у судовому засідання заперечував проти подання.
Представник колонії подання підтримав.
Дослідивши подання начальника ДУ «ОВК (№14)» з доданими до нього матеріалами, суд вважає що є всі підстави для часткового задоволення подання.
Відповідно до п. «б» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, за наявності двох умов:
1) особа засуджена до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджена два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини;
2) якщо під час відбування покарання поведінка засудженого свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишається небезпечними для суспільства.
ОСОБА_3 засуджений 21.05.2020 Токмацьким районним судом м. Запорізької області за ст. 186 ч.2, 70 ч.4, 72 до 4 років 6 місяців позбавлення волі.
Початок строку покарання - 20.07.2019 року, кінець строку - 21.10.2023 року.
За час відбування покарання характеризується негативно. Не дотримується правомірних відносин та ввічливого ставлення з персоналом установи. На профілактичному обліку не перебуває. За час відбування покарання в місцях позбавлення волі до дисциплінарної відповідальності притягувався 3 (три) рази. Має 2 (два) заохочення.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність встановлення у відношенні ОСОБА_3 адміністративного нагляду, у зв'язку з тим, що під час відбування покарання його поведінка свідчить, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення і залишився небезпечним для суспільства.
Проте суддя вважає, що викладені в подані обмеження, які начальник установи виконання покарань пропонує покласти на ОСОБА_3 , не повною мірою відповідають обмеженням, які суд може застосувати до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, переліченим в ст. 10 Закону, де відсутні обмеження у вигляді заборони виїзду за межі населеного пункту без дозволу органів Національної поліції (суд може заборонити виїзд чи обмежити час виїзду в особистих справах за межі району (міста) без посилань на наявність дозволів органів Національної поліції). Вказані обов'язки встановлені ст. 9 Закону та застосовуються автоматично у разі встановлення адміністративного нагляду за особою.
При цьому, щодо встановлення щодо ОСОБА_3 обмеження у вигляді заборони відвідувати торгові точки, де продається спиртне на розлив, то необхідно зазначити, що матеріалами подання не доведене, що останній вчиняв злочин у стані алкогольного сп'яніння та зловживання алкогольними напоями було передумовою вчинення ним злочину, тому застосування вказаного обмеження, в даному випадку, не є необхідним для адміністративного нагляду за ОСОБА_3 , так як відповідно до ст. 2 ЗУ «Про адміністративний нагляду» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійсненні виховного впливу на них.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника ДУ «Одеська виправна колонія (№14)» про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд у відношенні ОСОБА_3 , строком на 6 місяців та покласти на нього наступні обов'язки:
1.Заборонити вихід з дому з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин.
2.З'являтись на реєстрацію в територіальний відділ Національної поліції за місцем постійного мешкання 4 рази на місяць.
Постанова суду, може бути оскаржена, через суд, який постановив судове рішення, протягом семи днів з дня її оголошення, а особам, які перебувають під вартою - в той же строк з моменту вручення їй копії судового рішення.
Суддя ОСОБА_5 Засядьвовк