Справа № 127/36854/23
Провадження № 3/127/9372/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2023 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 09.06.2022 органом 6823, РНОКПП НОМЕР_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 19.10.2023 о 23:00 год. за адресою: м. Вінниця, вул. Коцюбинського, 34, зберігав паперовий згорток із речовиною рослинного походження зеленого кольору, що згідно з висновком експерта є наркотичним засобом - канабісом, масою 0,52 г.
У судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що знайшов паперовий згорток із канабісом на вул. Станіславського у м. Вінниці та залишив собі. В подальшому, розпиваючи алкогольні напої в громадському місці, був зупинений працівниками поліції, які при поверхневому огляді виявили даний згорток.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку.
За приписами ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 1 ст. 44 КУпАП передбачає відповідальність за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 623312 від 07.11.2023 слідує, що ОСОБА_1 19.10.2023 о 23:00 год. за адресою: м. Вінниця, вул. Коцюбинського, 34, зберігав паперовий згорток із речовиною рослинного походження зеленого кольору, що згідно з висновком експерта є наркотичним засобом - канабісом, масою 0,52 г.
Згідно з рапортом працівників поліції слідує, що 19.10.2023 о 23:00 год. у м. Вінниці на вул. Коцюбинського, 34 було помічено двох осіб. Встановивши їхні анкетні дані, один з яких назвався ОСОБА_1 поводив себе підозріло та нервував. При проведенні поверхневої перевірки у лівій кишені штанів ОСОБА_1 було виявлено паперовий згорток, в середині якого зі слів ОСОБА_1 знаходилась «трава».
Згідно з висновком експерта № СЕ-19/102-23/18593-НЗПРАП від 25.10.2023, надана на дослідження речовина рослинного походження, є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - канабісом. Маса канабісу (у перерахунку на висушену речовину) становить 0,52 г.
З письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що 18.10.2023 по вул. Станіславського у м. Вінниці помітив паперовий згорток, який з цікавості забрав з собою. Прийшовши додому, ОСОБА_1 розгорнув його і побачив, що в середині речовина рослинного походження зеленого кольору. Тоді, 19.10.2023 о 23:00 год. взяв даний згорток із собою, який при поверхневій перевірці був виявлений працівниками поліції.
Згідно з постанови про закриття кримінального провадження від 26.10.2023, кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 закрито, у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП, цілком доведена та підтверджена відповідними належними доказами, які узгоджуються між собою та жодним чином не спростовані.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.
При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому суд приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 аналогічних правопорушень у майбутньому до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 44 КУпАП.
Також суд вважає за необхідне знищити вилучену у ОСОБА_1 речовину рослинного походженян.
Крім того, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати за проведення експертизи, оскільки її проведення було зумовлено вчиненням ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 40-1, 44, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 1912 гривень у відшкодовування вартості проведення експертизи № СЕ-19/102-23/18593-НЗПРАП від 25.10.2023.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536,80 гривень.
Вилучений у ОСОБА_1 поліетиленовий пакет із речовиною рослинного походження, який було запаковано до спеціального пакету МВС України Експертна служба № 3806988, який зберігається в камері зберігання речових доказів Відділу поліції № 2 Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області - знищити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: