Справа № 202/7043/22
Провадження № 1-в/202/423/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2023 року м. Дніпро
Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Індустріального районного суду міста Дніпропетровська подання начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області про звільнення від відбування покарання з випробуванням у зв'язку із закінченням іспитового строку:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Дінпропетровська, громадянки України, яка має повну загальну середню освіту, офіційно не працевлаштованої, незаміжньої, має на утриманні малолітню дитину з інвалідністю - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на обліку у лікаря психіатра не перебуває, значиться в реєстрі осіб з наркологічними захворюваннями, статусу учасника бойових дій та державних нагород не має, депутатом не являється, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , засудженої вироком Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 24.10.2022 за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років, на підставі ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік,-
ВСТАНОВИВ:
Начальник Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» звернувся до Індустріального районного суд міста Дніпропетровська Дніпропетровської області з поданням про звільнення ОСОБА_4 від покарання з випробуванням у зв'язку із закінченням іспитового строку, в обґрунтування якого вказала, що 24.10.2022 вироком Індустріального районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_4 засуджено ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років, на підставі ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік. У період іспитового строку ОСОБА_4 обов'язки, покладені судом, виконувала, до кримінальної відповідальності не притягувалася, притягувалася до адміністративної відповідальності. Іспитовий строк закінчився 24.10.2023.
В судове засідання засуджена ОСОБА_4 не з'явилася, про день та час розгляду подання повідомлявся належним чином.
Представник органу пробації в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду подання повідомлявся належним чином.
Згідно ч.1 ст.78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 протягом іспитового строку до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувалася, обов'язки, покладені судом, виконувала. Іспитовий строк закінчився 24.10.2023.
Згідно п. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються: 1) особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання.
За змістом ст. ст. 78, 89 КК України, скасування випробування та направлення засудженого для відбування призначеного вироком покарання можливе лише в період іспитового строку.
Дослідивши подання та додані до нього письмові матеріали, заслухавши думку прокурора, яка не заперечувала проти задовольнити подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, так як підстав для направлення ОСОБА_4 в місця позбавлення волі немає, тому вона підлягає звільненню від покарання.
Керуючись ч. 1 ст. 78 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Подання начальника Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області про звільнення від відбування покарання з випробуванням у зв'язку із закінченням іспитового строку ОСОБА_4 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від покарання, призначеного вироком Індустріального районного суду міста Дніпропетровська від 24.10.2022 у зв'язку з закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд міста Дніпропетровська протягом 7 днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий суддя ОСОБА_1