Справа №155/1893/23
Провадження №3/155/888/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.12.2023 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя: АДРЕСА_1 , водія, за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення
УСТАНОВИВ:
До Горохівського районного суду Волинської області 13 грудня 2023 року з відділення поліції №2 (м.Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №059808 від 09 грудня 2023 року вбачається, що 09 грудня 2023 року о 07 годині 14 хвилин в місті Горохів, по вулиці Б.Хмельницького, 29, водій ОСОБА_1 керуючи вантажним сідловин тягачем із напівпричепом RENO PRIMIUM 46, LANG ENDORE, SKA, державні номерні знаки НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечного бокового інтервалу та допустив наїзд на пішохода, внаслідок чого відбулась ДТП із завданням матеріальними збитками.
Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог п.п.12.1, 13.3Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ст.124 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до інформації, яка зазначена в копії рапорта, ОСОБА_2 отримав травми : (повідомлення ЦРЛ №42) ЗЧМТ, СГМ, скальпована рана голови, госпіталізований в травматичне відділення Горохівської ЦРЛ.
Відповідно до ст.250 КУпАП прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти інші передбачені законом дії.
Відповідно до ст.286 КК України, відповідальність настає за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами.
Як встановлено судом, інший учасник ДТП - ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження. Однак, до матеріалів справи не долучено будь яких відомостей щодо ступеня тілесних ушкоджень останнього.
Згідно ст.253 КУпАП, якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення закривається у разі передачі органу досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 250, 253, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП, матеріали справи про адміністративне правопорушення передати до відділення поліції №2 (м.Горохів) Луцького РУП ГУНП у Волинській області для прийняття рішення відповідно до норм чинного законодавства, про що в найкоротший строк повідомити Горохівський районний суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області В.М. Сметана