ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2023 року
м. Чернівці
справа № 727/10115/22
провадження 822/933/23
Чернівецький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого Кулянди М.І.,
суддів: Одинака О.О., Половінкіної Н.Ю.,
за участю секретаря Скулеби А.І.,
учасники справи:
позивач ОСОБА_1 ,
відповідач Чернівецька міська рада,
апеляційна скарга Чернівецької міської ради на рішення Шевченківського районного суду м.Чернівці від 19 вересня 2023 року,
головуючий в суді першої інстанції суддя Калмикова Ю.О.
ВСТАНОВИВ:
Описова частина
Короткий зміст позовних вимог
У листопаді 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Чернівецької міської ради про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та стягнення коштів.
Позов мотивовано тим, що ОСОБА_1 , на підставі договору дарування земельної ділянки від 28 травня 2021 року набув у власність нерухоме майно: земельну ділянку, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0013, площею 0,0424 га, цільове призначення 03.07 - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, вид використання - під забудову торгового комплексу, кафе, комплексу побутових послуг, спортивно-оздоровчого комплексу.
На вказаній земельній ділянці у 2012 році відповідачем було незаконно та самовільно, без погодження з власником землі, влаштовано дитячий ігровий майданчик.
29 січня 2022 року позивач звернувся до Чернівецької міської ради із заявою про демонтаж існуючих конструкції дитячого майданчика, однак отримав відповідь, що питання демонтажу потребує додаткового вивчення та збирається необхідна інформація.
12 липня 2022 року ОСОБА_1 на офіційну електронну адресу відповідача надіслав лист із проханням усунути перешкоди в користуванні майном та здійснити демонтаж дитячого майданчика, в термін до 18 липня 2022 року. Відповідач запропонував позивачу здійснити такий демонтаж власними силами.
10 серпня 2022 року позивач прийшов на свою земельну ділянку, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та мав намір влаштувати огорожу з металевої сітки по межі ділянки, однак це призвело до виникнення конфліктної ситуації із мешканцями сусідніх житлових будинків, які стверджують, що місцева влада влаштувала дитячий майданчик для дітей, а тому не дозволять його зносити, а також огородити земельну ділянку, при цьому, погрожуючи фізичною розправою.
В результаті таких подій позивачу заподіяно моральну шкоду, яка полягає в тому, що погіршилось його самопочуття, певний період турбувало безсоння, що стало підставою для звернення до лікаря по медичну допомогу.
Дитячий майданчик перебуває в аварійному стані і створює позивачу перешкоди для користування земельною ділянкою, оскільки позивач не має можливості її продати, передати в оренду та в подальшому здійснювати будівництво.
Просив суд зобов'язати відповідача усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою, а саме: здійснити демонтаж дитячого майданчика та ігрового обладнання на земельній ділянці, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0013, площею 0,0424 га, цільове призначення 03.07 - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, вид використання - під забудову торгового комплексу, кафе, комплексу побутових послуг, спортивно-оздоровчого комплексу; з метою компенсації завданої моральної шкоди зобов'язати Чернівецьку міську раду влаштувати огорожу з металевої сітки виділених в натурі зовнішніх меж земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 , та провести роз'яснювальну роботу із мешканцями сусідніх будинків щодо правового статусу даної земельної ділянки; стягнути на користь позивача сплачений земельний податок в сумі 18566,21 гривень; стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір.
Короткий зміст рішення суду першої інстанції
Рішенням Шевченківського районного суду м.Чернівці від 19 вересня 2023 року позов ОСОБА_1 до Чернівецької міської ради про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та стягнення коштів задоволено частково.
Зобов'язано Чернівецьку міську раду усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 та здійснити демонтаж дитячого майданчику.
Відмовлено у задоволенні інших позивних вимог.
Ухвалюючи рішення у справі, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки ОСОБА_1 , створюються перешкоди у користуванні земельною ділянкою, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0013, площею 0,0424 га, цільове призначення 03.07 - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, вид використання - під забудову торгового комплексу, кафе, комплексу побутових послуг, спортивно-оздоровчого комплексу, шляхом розміщення на ній дитячого майданчика, а тому позовні вимоги про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та здійснення демонтажу дитячого майданчику, з урахуванням вимог ст. 152 ЗК України, ст. 391 ЦК України, підлягають задоволенню.
Відмовляючи у задоволенні позову про стягнення моральної шкоди суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не надано доказів заподіяння моральної шкоди відповідачем.
Щодо задоволення позовної вимоги про стягнення на користь позивача сплаченого земельного податку, суд першої інстанції прийшов до висновку, що власником землі є позивач, а не відповідач, а тому на Чернівецьку міську раду не може бути покладено обов'язок про відшкодування сплаченого земельного податку.
Короткий зміст вимог апеляційної скарги
В апеляційній скарзі Чернівецька міська рада просить рішення суду першої інстанції в частині задоволення позову скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову в цій частині.
Узагальнені доводи особи, яка подала апеляційну скаргу
Апелянт у своїй апеляційній скарзі посилається на те, що рішення суду першої інстанції ухвалено з порушенням норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що позивачем не доведено, що вказане ігрове обладнання є власністю територіальної громади Чернівецької міської ради та саме на Чернівецьку міську раду може бути покладено обов'язок про демонтаж ігрового обладнання.
Мотивувальна частина
Обставини справи, встановлені судами першої та апеляційної інстанцій
Згідно з договором купівлі-продажу земельної ділянки від 11 червня 2004 року, посвідченого приватним нотаріусом Чернівецького міського нотаріального округу Половинською О.Б., за реєстром №5368 Чернівецька міська рада - продавець з однієї сторони, та ТзОВ «Олбі-Рос» - покупець з другої сторони уклали договір про наступне: Продавець зобов'язується передати у власність покупця земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 , площею 0,0424 га, цільове призначення земельної ділянки - під забудову торгового комплексу, кафе, комплексу побутових послуг, спортивно-оздоровчого комплексу. Відповідно до п. 2.1 договору стартова ціна земельної ділянки - 21200 грн. Відповідно до п. 2.2 договору експертна грошова оцінка земельної ділянки - 19880 грн. Відповідно до п. 2.3 договору остаточна ціна продажу земельної ділянки становить 108000 гривень.
Згідно з державним актом на право власності на земельну ділянку серії НВ №2081911 від 16 вересня 2004 року, ТзОВ «Олбі-Рос» є власником земельної ділянки площею 0,0424 га, у межах, згідно з планом, що розташована: АДРЕСА_1 . Цільове призначення земельної ділянки - під забудову торгового комплексу, кафе, комплексу побутових послуг, спортивно-оздоровчого комплексу. Кадастровий номер 7310136300:09:001:0013.
Згідно з договором дарування земельної ділянки від 28 травня 2021 року, посвідченого приватним нотаріусом Чернівецького міського нотаріального округу Чернівецької області Романюк Г. В., за реєстром №487, ОСОБА_2 - дарувальник з однієї сторони, ОСОБА_1 - обдаровуваний, з другої сторони, уклали договір, де ОСОБА_2 передала безоплатно у власність ОСОБА_1 , а ОСОБА_1 прийняв у власність земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 7310136300:09:001:0013.
Згідно з витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-7300295012022 від 01 вересня 2022 року, ОСОБА_1 на праві приватної власності володіє земельною ділянкою, площею 0,0424 га, за адресою: АДРЕСА_1 . Кадастровий номер 7310136300:09:001:0013.
Згідно з викопіювання із топографічного плану м. Чернівці МІ:2000 земельної ділянки по АДРЕСА_1 , площею 0,0424 га на ній розміщено дитячий майданчик.
06 вересня 2019 року Департамент житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради повідомив ОСОБА_2 , що в поточному році кошти на виконання вищевказаних робіт відсутні.
Згідно з довідкою №1361 від 06 вересня 2022 року, наданою Міським комунальним бюро технічної інвентаризації Чернівецької міської ради, земельна ділянка, площею 0,0424 га з кадастровим № 7310136300:09:001:0013 на АДРЕСА_1 , власником якої є ОСОБА_1 , на підставі договору дарування від 28 травня 2021 року будівлі та споруди відсутні, будівництво не ведеться. На частині вказаної земельної ділянки обладнано дитячий майданчик, конструкції якого не відносяться до капітальних споруд. Перелік елементів майданчика зазначено в експлікації схематичного плану, що додається.
Із змісту заяви від 29 січня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 звертався до Чернівецької міської ради для вирішення питання про демонтування існуючих конструкцій дитячого майданчику.
Згідно з квитанції №0.0.2218496581.1 від 03 серпня 2021 року ОСОБА_1 сплатив земельний податок з фізичних осіб в сумі 6364 гривні 64 коп., за 2021 рік.
Згідно з квитанції №0.0.2729164990.1 від 03 листопада 2022 року ОСОБА_1 сплатив земельний податок з фізичних осіб в сумі 12201 гривню 57 коп., за 2022 рік.
Із змісту листа П-2344/0-24/01 від 20 квітня 2022 року ОСОБА_1 повідомлено, що у зв'язку із воєнним станом та обмеженням фінансових ресурсів здійснити демонтаж дитячого майданчика немає можливості.
Згідно з п. 1 рішення Чернівецької міської ради № 1313 від 31 липня 2014 року «Про доповнення переліку дитячих майданчиків у місті Чернівцях, затвердженого рішенням міської ради ІV скликання від 25 вересня 2003 року № 297 «Про перелік дитячих майданчиків у місті Чернівцях» та внесення змін до рішення міської ради V скликання від 12 липня 2007 року № 362», доповнено перелік дитячих майданчиків у місті Чернівцях, згідно з додатком, а саме, за адресою: АДРЕСА_2 , площею 0,045 га, облаштований дитячий майданчик, за рахунок коштів спонсорів та мешканців будинків.
Позиція апеляційного суду, застосовані норми права та мотиви, з яких виходить суд при прийнятті постанови
Оскільки рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог про стягнення моральної шкоди та стягнення сплаченого земельного податку не оскаржується, суд згідно статті 367 ЦПК України в цій частині його не переглядає.
Заслухавши доповідача, обговоривши доводи скарг та перевіривши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково.
Відповідно до частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (частина перша статті 5 ЦПК України).
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Обов'язком суду при розгляді справи є дотримання вимог щодо всебічності, повноти й об'єктивності з'ясування обставин справи та оцінки доказів.
Усебічність та повнота розгляду передбачає з'ясування усіх юридично значущих обставин та наданих доказів з усіма притаманними їм властивостями, якостями та ознаками, їх зв'язків, відносин і залежностей. Усебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи забезпечує, як наслідок, постановлення законного й обґрунтованого рішення.
Як вбачається із встановлених обставин справи, предметом спору є вимоги позивача про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.
Стаття 41 Конституції України передбачає, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Право приватної власності є непорушним.
Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.
За змістом частини першої статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Статтею 41 Конституції України та статтею першою Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналась 17 липня 1997 року відповідно до Закону від 17 липня 1997 року №475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року», закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.
Частина перша статті 316 ЦК України визначила, що право власності це право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно з частиною першою статті 317 ЦК України власнику майна належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до статті 328 ЦК України право власності на нерухоме майно набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
За приписами частини першої статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно з частиною першою статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Аналіз наведених вище норм цивільного законодавства України дає підстави для висновку про те, що у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, у тому числі шляхом звернення до суду за захистом свого майнового права, зокрема, із позовом про усунення перешкод у користуванні власністю.
Підставою для задоволення позову про усунення перешкод в користуванні власністю є встановлення сукупності певних обставини, а саме: наявність у позивача права власності на майно та наявність перешкод у можливості користування ним своєю власністю.
Відповідно до частини першої статті 103 ЗК України власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).
Частинами другою,третьою статті152ЗК України передбачено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав.
Зазначена норма матеріального права визначає право власника, вимагати будь-яких усунень свого порушеного права від будь-яких осіб будь-яким шляхом, який власник вважає прийнятним. Визначальним для захисту права на підставі цієї норми права є наявність у позивача права власності та встановлення судом наявності перешкод у користуванні власником своєю власністю. При цьому не має значення ким саме спричинено порушене право та з яких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності володіє земельною ділянкою, площею 0,0424 га, за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0013.
Згідно з викопіювання із топографічного плану м. Чернівці МІ:2000 земельної ділянки по АДРЕСА_1 , площею 0,0424 га на ній розміщено дитячий майданчик.
Згідно з довідкою №1361 від 06.09.2022, наданою Міським комунальним бюро технічної інвентаризації Чернівецької міської ради, земельна ділянка, площею 0,0424 га з кадастровим № 7310136300:09:001:0013 на АДРЕСА_1 , власником якої є ОСОБА_1 , на підставі договору дарування від 28.05.2021 року будівлі та споруди відсутні, будівництво не ведеться. На частині вказаної земельної ділянки обладнано дитячий майданчик, конструкції якого не відносяться до капітальних споруд. Відповідно до експлікації схематичного плану вказаної земельної ділянки на ній знаходяться: гойдалки, пісочниця, дитяча гірка-лазанка, дитячий столик, карусель механічна, що додається.
ОСОБА_1 неодноразово звертався до Чернівецької міської ради щодо демонтування існуючих конструкцій дитячого майданчику.
Апеляційний суд, погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки ОСОБА_1 створюються перешкоди у користуванні земельною ділянкою, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0013, площею 0,0424 га, цільове призначення 03.07 - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, вид використання - під забудову торгового комплексу, кафе, комплексу побутових послуг, спортивно-оздоровчого комплексу, шляхом розміщення на ній дитячого майданчика, а тому позовні вимоги про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою та здійснення демонтажу дитячого майданчику, з урахуванням вимог ст. 152 ЗК України, ст. 391 ЦК України, підлягають задоволенню.
Однак, ухвалюючи рішення у справі суд першої інстанції не конкретизував, яке саме ігрове обладнання дитячого майданчику підлягає демонтажу, а тому зазначене рішення підлягає зміні.
Доводи Чернівецької міської ради про те, що позивачем не доведено, що вказане ігрове обладнання є власністю територіальної громади Чернівецької міської ради та саме на Чернівецьку міську раду може бути покладено обов'язок по демонтажу ігрового обладнання є безпідставними, виходячи х такого.
За визначенням ст.1 Закону України від 06.09.2005 року №2807-IV «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.10 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.
Частиною 2 цієї ж ст. ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» визначені повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, до яких, відповідно до пункту 5 цієї частини статті, належить здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо.
До об'єктів благоустрою населених пунктів, у розумінні п. 1 ч.1 ст.13 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», належать: а) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б) пам'ятки культурної та історичної спадщини; в) майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д) кладовища; е) інші території загального користування.
В силу ч.1 та ч.2 ст.20 зазначеного Закону організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).
Відповідно до підпункт 7 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, організація благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.
Зміст вищевикладених положень законодавства дає підстави для висновку, що благоустрій населених пунктів, організація і контроль за станом якого здійснюється органами місцевого самоврядування, згідно з наявними у них повноваженнями у цій сфері, зокрема, відповідними радами і їх виконавчими органами, у даному випадку Чернівецькою міською радою.
Отже, саме Чернівецька міська рада повинна здійснити демонтаж обладнання дитячого ігрового майданчика, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 7310136300:09:001:0013.
Посилання Чернівецької міської ради про те, що зареєстрований дитячий майданчик, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , площею 0,045 га, а спірна земельна ділянка розташована за адресою АДРЕСА_1 , оскільки вказані земельні ділянки розташовані за різними адресами, а тому на Чернівецьку міську раду не може бути покладено обов'язок про демонтаж ігрового обладнання слід зазначити наступне.
В судовому засіданні, в суді апеляційної інстанції, представник Чернівецької міської ради пояснила, що за адресою: бульвар Героїв Крут, 14, спірний дитячий майданчик відсутній.
Вказані обставини дають підстави зробити висновок про те, що в рішенні Чернівецької міської ради № 1313 від 31 липня 2014 року «Про доповнення переліку дитячих майданчиків у місті Чернівцях, затвердженого рішенням міської ради ІV скликання від 25 вересня 2003 року № 297, помилково зазначено місце розташування спірного дитячого майданчика по вулиці бульвар Героїв Крут, 14, замість бульвар Героїв Крут, 12-А, також зазначений висновок суду підтверджується викопіювання із топографічного плану м. Чернівці (а.с.23).
Висновки апеляційного суду за результатами розгляду апеляційної скарги
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 374 ЦПК України суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення.
Таким чином, оскаржуване рішення в оскаржуваній частині не можна назвати в повній мірі законним та обґрунтованим, в розумінні ст.26 3ЦПК України, у зв'язку з чим апеляційний суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 374, 376, 381, 382 ЦПК України, апеляційний суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Чернівецької міської ради задовольнити частково.
Рішення Шевченківського районного суду м. Чернівці від 19 вересня 2023 року в частині, зобов'язання Чернівецької міської ради, усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 та здійснення демонтажу дитячого майданчику, змінити.
Зобов'язати Чернівецьку міську раду, усунути перешкоди ОСОБА_1 в користуванні земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом здійснення демонтажу дитячого ігрового обладнання, а саме: гойдалки, пісочниці, дитячої гірки-лазанки, дитячого столика, каруселі механічної, які розташовані на вказаній земельній ділянці.
У решті рішення суду першої інстанції, в оскаржуваній частині, залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
На постанову може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту постанови.
Дата складання повного тексту постанови - 19 грудня 2023 року.
Головуючий М.І. Кулянда
Судді: Н.Ю. Половінкіна
О.О. Одинак