ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/3618/23
Провадження № 2/362/1721/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2023 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Лебідь-Гавенко Г.М.,
за участю секретаря Тельнової О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові Київської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Виконавчого комітету Калинівської селищної ради, як орган опіки та піклування Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відібрання малолітніх дітей без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей,
ВСТАНОВИВ:
Представник Виконавчого комітету Калинівської селищної ради, як орган опіки та піклування Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області - Семенков М.В. звернувся до суду із позовом в якому просить відібрати малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у батьків ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без позбавлення батьківських прав. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , аліменти на утримання її малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліменти на утримання його малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Стягнути солідарно з відповідачів на користь Калинівської селищної ради судовий збір за подання позову про негайне відібрання дітей без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів в розмірі 2 684,00 грн.
Свої вимоги мотивувала тим, що на обліку у служби у справах дітей Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області перебувають малолітні діти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які опинилися у складних життєвих обставинах у зв'язку з ухиленням батьків від виконання батьківських обов'язків.
26.04.2023 року о 21-00 год. спеціалісту служби у справах дітей та сім'ї Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області в телефонному режимі надійшло повідомлення від мешканця смт. Калинівни Фастівського району Київської області про те, що малолітні діти знаходяться з батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який весь час перебуває в стані алкогольного сп'яніння, а матері дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уже не має 10 днів вдома.
27.04.2023 року служба у справах дітей та сім'ї Калинівської селищної ради, разом із працівниками Калинівського відділення поліції № 3 Фастівського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Київській області та директором КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Калинівської селищної ради» здійснили виїзд до даної сім'ї за адресою: АДРЕСА_1 та підтвердили той факт, що діти дійсно знаходяться з батьком, матері 10 днів додому не має, місце знаходження її невідоме.
Батьки ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не приділяють належної уваги по догляду за дітьми, діти знаходяться в занедбаному стані, брудні, голодують. Батьки періодично залишали своїх дітей на лежачу бабусю та систематично зловживають спиртними напоями і взагалі самоусунулись від виховання та утримання своїх малолітніх дітей.
Відповідно до актів обстеження умов проживання служби у справах дітей та сім'ї Калинівської селищної ради від 24.05.2021, 02.07.2021, 02.08.2021, 06.07.2021, 19.07.2021, 20.12.2021, 19.04.2022, 24.06.2022, 31.01.2023, 20.02.2023, 15.03.2023, 27.04.2023 відомо, що умови проживання жахливі, в будинку брудно, пліснява на стінах, речі розкидані, продукти харчування відсутні. Діти роздягнені, брудні, голодні. В будинку не створені належні умови для проживання і діти не забезпечені всім необхідним.
Відповідачі життям, здоров'ям та вихованням своїх дітей не цікавляться, будь-якої допомоги по їх матеріальному утриманню не надають.
Згідно з актом проведення оцінки рівня безпеки дитини від 27.04.2023 року, було встановлено, що проживання та знаходження малолітніх дітей, разом з батьком загрожує їх життю та здоров'ю. З метою вжиття невідкладних заходів для забезпечення безпеки дітей, рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 27.04.2023 року № 73-05 було вирішено питання про негайне відібрання малолітніх дітей.
Дітей було вилучено у батьків та влаштовано до КНП «Васильківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Васильківської міської ради» для обстеження.
Рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 08.05.2023 року № 75-06 було вирішено питання про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до Комунального Закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини «м. Біла Церква» на повне державне забезпечення.
Рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 08.05.2023 року № 76-06 було вирішено питання про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до Комунального Закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини» м. Біла Церква» на повне державне забезпечення.
Рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 08.05.2023 року № 74-06 було вирішено питання про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до Комунального Закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини» м. Біла Церква» на повне державне забезпечення.
Аналізуючи, що умови проживання дітей з відповідачами дійсно є небезпечним для їх життя та здоров'я, оскільки відповідачі не здійснює належного догляду за дітьми, то підставою відібрання дітей без позбавлення батьківських прав батьків є виникнення в сім'ї небезпечної для дитини обстановки: її життя, здоров'я і морального виховання.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 19.06.2023 року позовну заяву позивача залишено без руху з наданням строку протягом десяти днів з дня її отримання для усунення недоліків позову (а.с.69-70).
Позивач належним чином та у встановлений судом строк усунув вказані недоліки.
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 01.08.2023 року відкрито загальне позовне провадження у цивільній справі та призначено підготовче судове засідання (а.с. 88).
Ухвалою Васильківського міськрайонного суду Київської області від 26.09.2023 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду (а.с. 104-105).
Представник позивача в судове засідання не з'явився, направив заяву про розгляд справи у їх відсутності, позов просили задовольнити (а.с.113).
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в судове засідання не з'явилися, про день, час та місце слухання справи повідомлені належним в судове засідання не з'явилися, причину неявки суду не повідомили, як і не направили відзив на позовну заяву (а.с. 111-112).
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин цієї справи, на які позивач послався як на підставу своїх вимог, що викладені у позовній заяві та підтверджені доданими до неї доказами, які були досліджені судом, за відсутності думки малолітніх дітей, за відсутності відзиву відповідачів, на засадах верховенства права, відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права, прийшов до висновку про можливість постановлення по справі рішення та задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого немайнового або майнового права та інтересу.
Судом встановлено, що, згідно свідоцтв про народження, виданого 10.09.2019 року, Васильківським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Київській області ОСОБА_1 та ОСОБА_5 є батьками дітей ОСОБА_3 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11, 13).
Згідно до свідоцтва про народження, виданого 28 жовтня 2021 року Васильківським відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Обухівському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 12).
Відповідно до Рішення №73-05 від 27.04.2023 року виконавчого комітету Калинівської селищної ради було вирішено негайно відібрати малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у зв'язку із виникненням безпосередньої загрози для життя та здоров'я малолітніх дітей (а.с. 20).
Згідно з Рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 08.05.2023 року № 75-06 було вирішено питання про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до Комунального Закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини «м. Біла Церква» на повне державне забезпечення (а.с. 17).
Відповідно до Рішення виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 08.05.2023 року № 76-06 було вирішено питання про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до Комунального Закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини» м. Біла Церква» на повне державне забезпечення (а.с. 18).
Згідно з Рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 08.05.2023 року № 74-06 було вирішено питання про тимчасове влаштування малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до Комунального Закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини» м. Біла Церква» на повне державне забезпечення (а.с. 19).
Відповідно до Наказів служби у справах дітей Калинівської селищної ради від 27.04.2023 року №07/09-02 малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 взято на облік дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах (а.с.21-23).
Відповідно до актів обстеження умов проживання служби у справах дітей та сім'ї Калинівської селищної ради від 24.05.2021 року, 02.07.2021 року, 02.08.2021 року, 06.07.2021 року, 19.07.2021 року, 20.12.2021 року, 19.04.2022 року, 24.06.2022 року, 31.01.2023 року, 20.02.2023 року, 15.03.2023 року, 27.04.2023 року встановлено, що умови проживання жахливі, в будинку брудно, пліснява на стінах, речі розкидані, продукти харчування відсутні. Діти роздягнені, брудні, голодні. В будинку не створені належні умови для проживання і діти не забезпечені всім необхідним (а.с. 24-35).
Згідно з актом проведення оцінки рівня безпеки дитини від 27.04.2023 року, було встановлено, що проживання та знаходження малолітніх дітей, разом з батьком загрожує їх життю та здоров'ю. З метою вжиття невідкладних заходів для забезпечення безпеки дітей, рішенням виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 27.04.2023 року № 73-05 було вирішено питання про негайне відібрання малолітніх дітей (а.с. 36-63).
Відповідно до Рішення виконавчого комітету Калинівської селищної ради від 29.06.2023 року про затвердження Висновку про доцільність відібрання малолітніх дітей вважають за доцільне відібрати без позбавлення батьківських прав малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у батьків ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 77-79, 81-83, 85-87).
У відповідності до п. 8 Постанови Кабінету Міністрів України, від 24.09.2008 року № 866 «Про питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», у разі, якщо виникла безпосередня загроза життю або здоров'ю дитини, орган опіки та піклування, якому стало відомо про це, приймає рішення про негайне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють.
Для прийняття рішення про негайне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, служба у справах дітей негайно після отримання повідомлення про безпосередню загрозу життю або здоров'ю дитини разом з уповноваженим підрозділом органів Національної поліції, фахівцем із соціальної роботи, представниками закладу охорони здоров'я проводить оцінку рівня безпеки дитини, згідно з додатком 10. До проведення оцінки рівня безпеки дитини можуть бути додатково залучені уповноважені суб'єкти в межах своїх повноважень.
У разі виявлення (підтвердження) за результатами оцінки рівня безпеки дитини фактів безпосередньої загрози її життю, або здоров'ю та потреби у вжитті невідкладних заходів до забезпечення її безпеки, дитина може бути невідкладно направлена до закладів охорони здоров'я для обстеження стану її здоров'я, надання необхідної медичної допомоги в стаціонарних умовах та документування фактів жорстокого поводження з нею або тимчасово влаштована відповідно до пункту 31 цього Порядку.
Після вжиття невідкладних заходів до забезпечення безпеки дитини, служба у справах дітей в той же день подає районній, районній у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчому органу міської, районної у місті (в разі утворення) ради, сільській, селищній раді об'єднаної територіальної громади клопотання про невідкладене відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють. Після надходження клопотання уповноважена особа районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади, протягом одного дня розглядає порушене питання та приймає відповідне рішення.
Про відібрання дитини у батьків, орган опіки та піклування того ж дня письмово інформує прокуратуру за місцем проживання дитини та у семиденний строк після прийняття рішення, звертається до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або відібрання дитини у матері, батька без позбавлення батьківських прав.
Служба у справах дітей за участю інших структурних підрозділів районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради, у тому числі об'єднаної територіальної громади, здійснює підготовку документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або відібрання дитини у матері, батька без позбавлення їх батьківських прав.
У разі прийняття судом рішення про відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав, служба у справах дітей протягом тижня інформує центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання сім'ї для надання соціальних послуг сім'ї. Результати проведеної центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді роботи враховуються службою у справах дітей під час підготовки висновку про доцільність поновлення, або позбавлення батьків батьківських прав.
Якщо протягом року після прийняття судом рішення про відібрання дитини у батьків не усунені причини, які перешкоджали належному вихованню дитини її батьками, служба у справах дітей за місцем походження дитини, позбавленої батьківського піклування, зобов'язана вжити заходів до позбавлення батьків їх батьківських прав.
Згідно з п.п. 2-5 ч.1 ст.164 СК України, суд може постановити таке рішення у випадку, якщо батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Згідно з ч. 1 ст. 170 СК України, суд може постановити рішення про відібрання дитини від батьків, або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав, у випадках, передбачених п.п. 2-5 ч. 1 ст. 164 цього Кодексу, а також в інших випадках, якщо залишення дитини у них є небезпечним для її життя, здоров'я і морального виховання. У цьому разі дитина передається другому з батьків, бабі, дідові, іншим родичам - за їх бажанням, або органові опіки та піклування.
Відповідно до роз'яснень пунктів 16 і 18 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3, від 30 березня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і позбавлення батьківських прав та поновлення батьківських прав», ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу. Суд має право вирішити питання про відібрання дитини від батьків без позбавлення їх батьківських прав та передати органу опіки та піклування (якщо цього потребують інтереси дитини), без визначення при цьому конкретного закладу.
Європейський суд з прав людини зауважує, що оцінка загальної пропорційності будь-якого вжитого заходу, що може спричинити розрив сімейних зв'язків, вимагатиме від судів ретельної оцінки низки факторів та залежно від обставин відповідної справи вони можуть відрізнятися.
Проте, необхідно пам'ятати, що основні інтереси дитини є надзвичайно важливими.
При визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку необхідно враховувати дві умови: по-перше, у як найкращих інтересах дитини буде збереження її зв'язків із сім'єю, крім випадків, коли сім'я виявляється особливо непридатною, або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним (MAMCHUR v. UKRAINE, № 10383/09, § 100, ЄСПЛ, від 16 липня 2015 року).
З огляду на викладене вище, суд зазначає, що підставою відібрання дітей без позбавлення батьківських прав батьків є виникнення в сім'ї небезпечної для дітей обстановки: їх життя, здоров'я і морального виховання.
Згідно ч. 2 ст. 155 СК України, батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
Суд, дослідивши докази в їх сукупності, керуючись, насамперед, інтересами малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , приходить до висновку, що умови проживання вказаних дітей з матір'ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , дійсно є небезпечними для їх життя та здоров'я, оскільки відповідачі не здійснюють належного догляду за дітьми, зловживають алкогольними напоями, вважає за необхідне відібрати малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у батьків ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 без позбавлення батьківських прав.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що, відповідно до вимог ст. 170 СК України, якщо відпадуть причини, які перешкоджали належному вихованню дітей їх батьками, суд, за заявою матері або батька може постановити рішення про повернення їм їх дітей.
Стосовно позовних вимог щодо стягнення з відповідачів аліментів на утримання дітей, то суд вважає, що дані вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
При задоволенні позову щодо відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав, суд вирішує питання про стягнення з них аліментів.
У відповідності до ст. 51 Конституції України та ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини, від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.
Батьки, або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Статтею 8 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Частиною 1 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» передбачено, що виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Згідно зі ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч. 1 ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, суд вважає, що необхідно стягнути аліменти з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 на користь малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не більше ніж, 10 відсотків прожиткового мінімумів для дитини відповідного віку, починаючи з 16 червня 2023 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на користь малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 16 червня 2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
Крім того, відповідно до ст. 264 ЦПК України, під час ухвалення рішення суд також вирішує питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.
Згідно ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ч. 6 ст. 141 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Судовий збір у справі складає 2684 грн., які необхідно стягнути солідарно з відповідачів на користь держави.
Керуючись статтями 155, 164, 170, 182, 192 Сімейного кодексу України, статтями 13, 76, 77, 81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354 - 355 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов Виконавчого комітету Калинівської селищної ради, як орган опіки та піклування Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відібрання малолітніх дітей без позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей- задовольнити.
Відібрати малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у батьків ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без позбавлення батьківських прав.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти на користь малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не більше ніж, ніж 10 відсотків прожиткового мінімумів для дитини відповідного віку, починаючи з 16 червня 2023 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Стягнути із ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на користь малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі частини від всіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 16 червня 2023 року і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення, в частині стягнення аліментів, у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути солідарно із ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Калинівської селищної ради сплачений судовий збір у розмірі 2 684 грн.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Поний текст рішення виготовлено 14.12.2023 року.
Суддя Г.М. Лебідь-Гавенко