РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 грудня 2023 р. Справа № 120/13197/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що пенсійним органом неодноразово обмежувався розмір його пенсії максимальним розміром, у зв'язку із чим він звертався з позовними заявами до суду.
Так, рішеннями Вінницького окружного адміністративного суду, ухваленими за результатами розгляду адміністративних справ № 120/11331/21-а та № 120/5950/22, на пенсійний орган покладався обов'язок проводити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром.
Далі позивач вказує на те, що на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20 червня 2023 року у справі № 120/4940/23 відповідачем з 01 вересня 2021 року здійснено нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 гривень згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" № 713 від 14 липня 2021 року.
При цьому з 01 вересня 2021 року розмір пенсії позивача склав 20853,14 гривень, проте відповідачем фактично виплачується пенсія в розмірі 18763,89 гривень.
Відтак ОСОБА_1 стверджує, що відповідачем знову обмежено виплату пенсії максимальним розміром, у зв'язку із чим звернувся з цим позовом до суду із вимогами визнати протиправними дії пенсійного органу щодо виплати йому пенсії з обмеженням максимального розміру, починаючи з 01 вересня 2021 року, а також зобов'язати відповідача здійснити з 01 вересня 2021 року по 30 червня 2023 року виплату нарахованої пенсії без обмеження максимальним розміром з урахуванням підвищення та надбавки як учаснику бойових дій, а також зобов'язати пенсійний орган з 01 липня 2023 року виплачувати ОСОБА_1 пенсію без обмеження максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою від 01 вересня 2023 року відкрито провадження у справі та вирішено розгляд її здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
11 вересня 2023 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що 24 лютого 2023 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", пунктом 2 якої встановив, що з 1 березня 2023 р. розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 968) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2022 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Згідно з абзацом 3 пункту 10 цієї постанови розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень. На виконання цієї постанови з березня 2023 року пенсійним органом проведено перерахунок пенсії позивача, проте під час такого застосовано обмеження пенсії максимальним розміром, що на даний час становить 20930 гривень.
За наведених обставин представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 19 жовтня 2021 року у справі № 120/11331/21-а року позов ОСОБА_1 задоволено. Зокрема рішенням суду зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію без обмеження максимальним розміром з 01 квітня 2019 року з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання цього рішення суду відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з 01 квітня 2019 року без обмеження її максимальним розміром.
Іншим рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2022 року у справі № 120/5950/22 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01 березня 2022 року ОСОБА_1 виплату пенсії із нарахованою індексацією без обмеження її максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання зазначеного судового рішення пенсійним органом здійснено перерахунок пенсії позивача без обмеження пенсії максимальним розміром.
Ще одним рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 20 червня 2023 року у справі № 1204940/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 01 вересня 2021 року здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000 гривень згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб" № 713 від 14 липня 2021 року.
На виконання згадуваного судового рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області знову проведено перерахунок пенсії позивача, проте, починаючи з 01 вересня 2021 року, пенсію позивача обмежено максимальним розміром.
Долученими до позовної заяви розрахунками пенсії станом на 01 вересня 2021 року, станом на 01 березня 2022 року, станом на 01 липня 2022 року, станом на 01 березня 2023 року та станом на 01 липня 2023 року підтверджується обмеження пенсії позивача максимальним розміром.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, врегульовано Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Частиною 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (в редакції Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи") передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Водночас згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.
Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі № 7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
У пункті 2 резолютивної частини цього рішення зазначено, що положення частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Приписами частини 7 статті 43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції Закону України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII) знову ж таки передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Окрім того, відповідно до пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року № 911-VIII дія цього закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 01 січня 2016 року, в той час коли пенсія позивачу призначена ще задовго до 01 січня 2016 року.
Проте варто зазначити, що частина 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі № 7-рп/2016.
Буквальне розуміння змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року з урахуванням рішення Конституційного Суду України у справі № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, дозволяє стверджувати, що у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня частина 7 статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.
За таких обставин внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 1774 від 06 грудня 2016 року зміни до частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка визнана неконституційною і втратила чинність, самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Відтак внесені Законом № 1774-VIII до частини 7 статті 43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни є повторним запровадженням нормативного регулювання, яке Конституційний Суд визнав неконституційним, а тому слід констатувати, що ці зміни самі по собі не створюють підстав для обмеження максимального розміру пенсії. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Як слідує з матеріалів справи, пенсійним органом проводився перерахунок пенсії з 01 вересня 2021 року на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 20 червня 2023 року у справі № 120/4940/23. Загальний розмір пенсії позивача після проведеного перерахунку склав 20853,14 гривень, а фактична сума до сплати - 18763,89 гривень.
В подальшому, з 01 березня 2022 року позивачеві проведено перерахунок пенсії на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 26 вересня 2022 року у справі № 120/5950/22, а з 01 березня 2023 року - на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році".
Разом із тим зміна розміру підвищення не впливала на розмір пенсії до виплати, оскільки пенсія позивачеві виплачувалася у сталому розмірі 21442,09 гривень (як станом на 01 березня 2022 року, так і станом на 01 березня 2023 року). Така ж сума пенсії виплачується позивачеві і з 01 липня 2023 року, що підтверджується наявним у справі розрахунком пенсії.
Таким чином, відповідач з 01 вересня 2021 року по 30 червня 2023 року здійснював виплату пенсії позивачу, обмеживши таку її максимальним розміром (з 01 вересня 2021 року така складала 18763,89 гривень, а при подальших перерахунках - 21442,09 гривень).
Відтак дії відповідача щодо виплати позивачеві пенсії з урахуванням обмеження її максимального розміру, починаючи з 01 вересня 2021 року по 30 червня 2023 року, слід визнати протиправними.
З огляду на протиправність обмеження пенсії позивача в розмірі задоволенню також підлягає і похідна вимога щодо зобов'язання відповідача з 01 вересня 2021 року по 30 червня 2023 року здійснити нарахування та виплату позивачеві пенсії без обмеження її максимальним розміром.
При цьому судом враховано й те, що пенсія позивача обмежена максимальним розміром і з 01 липня 2023 року, оскільки виплата такої виплачується у розмірі 21442,09 гривень.
Разом із тим питання обмеження пенсії позивача максимальним розміром вже було предметом не одного судового розгляду. Зокрема за результатами розгляду справ № 120/11331/21-а та № 120/5950/22 ухвалені рішення, що мають преюдиційний характер. Серед іншого це означає, що під час проведення наступних перерахунків пенсії позивача пенсійний орган не вправі застосовувати обмеження пенсії максимальним розміром з тих підстав, яким вже надано оцінку у судовому рішення, що набрало законної сили.
Водночас, незважаючи на підвищення розміру пенсії позивача, відповідач здійснив виплату пенсії у розмірі 21442,09 гривень.
Суд наголошує на тому, що право позивача на обчислення його пенсії без застосування обмеження максимальним розміром вже було предметом дослідження в інших адміністративних справах, а тому з тих самих підстав пенсія позивача не може бути обмежена максимальним розміром.
Водночас позивач у позовній заяві просить лише зобов'язати відповідача з 01 липня 2023 року виплачувати йому пенсію без обмеження її максимальним розміром.
При цьому відповідно до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій, визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Наведені положення кореспондуються із приписами частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 10 частини 1 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Відтак процесуальним законом передбачено способи захисту порушених прав, свобод та інтересів особи, що звернулася до суду за захистом таких, серед яких визнання протиправними дій (бездіяльності) та зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
На думку суду, з метою ефективного захисту прав та інтересів позивача слід вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром з 01 липня 2023 року.
При цьому суд звертає увагу на тому, що, незважаючи на наявність у Постанові № 118 вимоги про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, станом на момент здійснення відповідачем такого перерахунку пенсії позивача у зв'язку із проведенням її індексації, чинної норми, яка б визначала розмір такого максимального обмеження, закон не містить, оскільки положення частини 7 статті 43 Закону № 2262-ХІІ рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 визнані такими, що не відповідають Конституції України, внаслідок чого втратили чинність з дати ухвалення відповідного Рішення Конституційного Суду України.
Закон не уповноважує територіальний орган Пенсійного фонду на власний розсуд визначати підстави, умови та максимальний розмір для обмеження пенсійних виплат, а тому дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області є протиправними.
Відтак суд дійшов висновку, що відповідачем безпідставно обмежено розмір пенсії позивача з 01 липня 2023 року, а тому задоволенню підлягають і позовні вимоги щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 01 липня 2023 року, врахувавши при цьому виплачені суми пенсії.
Водночас відсутні підстави для задоволення позовних вимог щодо виплати пенсії з урахуванням підвищення та надбавки як учаснику бойових дій, адже із наявного у справі перерахунку пенсії ОСОБА_1 слідує, що такі суми включені до складових пенсійних виплати.
При цьому спір в частині перерахунку пенсії позивача з 01 липня 2023 року стосується виключно обмеження пенсії максимальним розміром.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Приписами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що за наведених у позовній заяві мотивів і підстав позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Що ж до встановлення судового контролю, то відповідно до змісту частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду і має застосовуватись у виключних випадках.
Водночас позивач, вказуючи на необхідності встановлення судового контролю, не зазначає причин такої необхідності чи обставин, які б свідчили, що ухвалене судове рішення не буде виконано відповідачем.
Отже, за наведених обставин суд не знаходить достатніх та обґрунтованих підстав для встановлення судового контролю
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а витрат, пов'язаних з розглядом справи, не встановлено, питання про розподіл судових витрат не вирішується.
Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 її максимальним розміром з 01 вересня 2021 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести з 01 вересня 2021 року по 30 червня 2023 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 без обмеження її максимальним розміром, а також здійснити виплату такої з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром з 01 липня 2023 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01 липня 2023 року виплату пенсії ОСОБА_1 без обмеження пенсії максимальним розміром, врахувавши при цьому раніше виплачені суми.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 )
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (місцезнаходження: 21005, м. Вінниця, вул. Зодчих, буд. 22; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 13322403)
Повний текст рішення суду складено 11.12.2023
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович