Справа № 761/23390/23
Провадження № 3/761/5313/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Головного управління ДПС у м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого головним бухгалтером ТОВ «Ойлер» за адресою: м. Київ, вул. Іоанна Павла II, буд. 3
-за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
При проведенні фактичної перевірки 21.06.2023 року о 14 год. 18 хв. Станції технічного обслуговування за адресою: м. Київ, вул. Нагірна, 47, було виявлено порушення порядку проведення розрахункових операцій у сфері торгівлі, а саме: 21.06.2023 року ОСОБА_1 , здійснив розрахункову операцію без застосування програмного реєстратора розрахункових операцій без створення та видачі (надсилання) розрахункового документа встановленої форми та змісту на певну суму проведенеої операції, чим порушено п.1 п.2 ст. 3 Закону Українивід. 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстрів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, зафіксовано актом № 006124.
ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з'явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
За положеннями ст. 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Разом з тим, матеріали справи не містять такого клопотання, що дає підстави для розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Приписами ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП підтверджується даними, зафіксованими у протоколі про адміністративне правопорушення № 24054 від 21 червня2023 року, акті фактичної перевірки № 0067124 від 21.06.2023.
Разом з тим, згідно з положеннями ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до положень п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 Кодексу.
Зважаючи на те, що з дня вчининення правопорушення минуло понад три місяці приходжу до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 38, 155-1, 221, 280,283-284 Кодексу України про адміністративніправопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку із закінченням на момент розглядусправи строків, передбачених статтею 38 Кодексу.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя