Справа № 139/820/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2023 року смт Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Коломійцева В.І., розглянувши матеріали, що надійшли за підсудністю із Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя: АДРЕСА_1 , священника УПЦ,
за ст. 124 КУпАП, -
ВСТАНОВИЛА:
До Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області 30.11.2023 надійшов за підсудністю із Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 01.09.2023 серії ААД № 181377 слідує, що ОСОБА_1 01.09.2023 о 09:30 год. на а/д М-21 353км+150м. сполученням Могилів-Подільський-Вінниця, керуючи транспортним засобом марки Dacia Logan, державний номерний знак НОМЕР_1 , не врахувавши дорожньої обстановки та швидкісний режим, на повороті дороги здійснив з'їзд у кювет. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1 ПДР.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі з огляду на таке.
Відповідно до висновку Верховного Суду, викладеного у постанові від 11 липня 2018 року (справа № 308/8763/15-а), при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено 01.09.2023 року.
Згідно із п. 7 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, строк накладення адміністративного стягнення на момент розгляду справи 14 грудня 2023 року закінчився, а тому провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 130, 280, 283, 284, 247 п. 7 КпАП України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Коломійцева В.І.