Постанова від 12.12.2023 по справі 340/3432/23

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2023 року м. Дніпросправа № 340/3432/23

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача: Шальєвої В.А.

суддів: Іванова С.М., Чередниченка В.Є.,

розглянувши в порядку письмового провадження в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду у м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2023 року (суддя Казанчук Г.П.) в справі № 340/3432/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, управління соціального захисту населення Фортечного району про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - ГУ ПФУ) про визнання протиправним та скасування розпорядження ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 01 лютого 2023 року про припинення виплати йому субсидії, зобов'язання ГУ ПФУ в Кіровоградській області відновити, нарахувати та виплатити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з дати припинення виплати - 01 травня 2021 року.

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 11 липня 2023 року до участі в справі залучено як другого відповідача управління соціального захисту населення Фортечного району (далі - УСЗН).

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2023 позов задоволено, визнано протиправним та скасоване повідомлення управління соціального захисту населення Фортечного району департаменту від 18 листопада 2022 року про припинення надання житлової субсидії ОСОБА_1 та про повернення переплаченої суми субсидії за загальну суму 99 412 грн.; визнано протиправним та скасоване розпорядження Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 01 лютого 2023 року про невиплату ОСОБА_1 житлової субсидії, призначеної згідно із рішенням від 27 січня 2023 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області поновити надання житлової субсидії ОСОБА_1 з 01 лютого 2023 року.

В апеляційній скарзі відповідач ГУ ПФУ просить скасувати рішення з підстав неповного з'ясування обставин, що мають значення для справи, неправильного застосування судом першої інстанції норм матеріального права, ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.

Апелянт зазначає, що оскільки позивач при зверненні 29 грудня 2022 року із заявою про призначення житлової субсидії не повідомив факт наявної заборгованості з надміру виплачених коштів субсидії, тому відповідачем обґрунтовано прийнято рішення 01 лютого 2023 року про невиплату цієї субсидії позивачу.

Справа судом розглянута без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами на підставі п. 1 ч. 1 ст. 311 КАС України у зв'язку з відсутністю клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участі.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд доходить висновку, що апеляційна скарга не може бути задоволена з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 отримував субсидію на оплату комунальних послуг у період з 01 жовтня 2014 року по 31 липня 2021 року.

За результатом проведеної перевірки особової справи 154951 виявлено, що ОСОБА_1 подав неповну/невірну інформацію або своєчасно не повідомив про обставини, що вплинули на право отримання житлової субсидії або її розмір. Під час перевірки встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , окрім ОСОБА_1 у вказаному домоволодінні зареєстрований ОСОБА_2 .

Вказані обставини стали підставою для висновку про порушення ОСОБА_1 . Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 ''Про спрощення порядку придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива''.

У зв'язку із цим начальником управління соціального захисту населення Фортечного району направлено позивачу повідомлення про припинення надання житлової субсидії від 18 листопада 2022 року, починаючи з 01 червня 2021 року, та про зобов'язання повернути переплачену суму субсидії і перерахувати 99 412 грн. до 20 грудня 2022 року.

На підставі заяви позивача від 29 грудня 2022 року про призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (на фактичну кількість проживаючих осіб), яке надійшло через програмний комплекс ''Інтегрована інформаційна система ''Соціальна громада'', ГУ ПФУ в Кіровоградській області прийнято рішення від 27 січня 2023 року щодо призначення щомісячної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01 грудня 2022 року по 30 квітня 2023 року.

В результаті перевірки виявлено, що позивач приховав факт наявної заборгованості з надміру виплачених коштів субсидії за період з 01 жовтня 2014 року по 30 квітня 2021 року в сумі 99 412 грн.

Розпорядженням начальника управління з питань виплат ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 01 лютого 2023 року вирішено не виплачувати ОСОБА_1 житлову субсидію, призначену рішення від 27 січня 2023 року, у зв'язку із приховуванням факту наявної заборгованості з надміру виплачених коштів житлової субсидії за період з 01 жовтня 2014 року по 30 квітня 2021 року в сумі 99 412 грн.

Суд першої інстанції вважав, що доходи ОСОБА_2 у зв'язку з тим, що він фактично не був членом домогосподарства позивача, не повинні враховуватися під час вирішення питання щодо призначення субсидії.

Крім того, суд першої інстанції вказав, що позивачем під час подання відповідних заяв та документів стосовно призначення субсидії не приховувалось від УСЗН жодної інформації, у тому числі і про реєстрацію за адресою його домоволодіння іншої особи, з огляду на необізнаність позивачем про вказані обставини, тобто жодних умисних дій стосовно приховування факту реєстрації іще однієї особи позивачем не вчинено, а відтак останній не може нести тягар негативних дій у вигляді обов'язку повернення 99 412 грн.

Врахувавши, що рішення про призначення позивачу житлової субсидії прийнято комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, у ході якого не встановлено розбіжностей між кількістю фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства та кількістю членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), а ГУ ПФУ на вимогу суду не надано таких доказів, суд першої інстанції дійшов висновку про недоведеність відповідачами, що позивач при зверненні за призначенням субсидії свідомо зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру.

Суд першої інстанції також вважав, що саме визначення УСЗН у повідомленні від 18 листопада 2022 року суми в розмірі 99 412 грн. надмірно виплачених коштів субсидії створює перешкоди в отриманні позивачем призначеної субсидії, а оскільки відповідачами не доведено наявність законних підстав для припинення надання раніше призначеної житлової субсидії, передбачених пунктом 119 Положення №848 (в редакції постанови №807 від 14 серпня 2019 року), суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог та дійшов висновку на протиправність цього повідомлення. При цьому враховано, що УСЗН не звертався до суду з позовом про стягнення надміру виплачених коштів субсидії з позивача чи з органу, який надав неправильні відомості про склад зареєстрованих осіб.

Здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд визнає приведені висновки обґрунтованими, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримував субсидію на оплату комунальних послуг у період з 01 жовтня 2014 року по 31 липня 2021 року.

Виплата субсидії припинена повідомленням УСЗН від 18 листопада 2022 року, починаючи з 01 червня 2021 року, яким також зобов'язано позивача повернути переплачену суму субсидії і перерахувати 99 412 грн. до 20 грудня 2022 року.

Підставою припинення виплати житлової субсидії та зобов'язання позивача повернути суми в розмірі 99 412 грн. є встановлення факту реєстрації у будинку АДРЕСА_1 ОСОБА_2 .

На підставі заяви позивача від 29 грудня 2022 року про призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (на фактичну кількість проживаючих осіб) ГУ ПФУ в Кіровоградській області прийнято рішення від 27 січня 2023 року щодо призначення щомісячної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з 01 грудня 2022 року по 30 квітня 2023 року.

В подальшому у зв'язку з встановленням приховування позивачем факту наявної заборгованості з надміру виплачених коштів субсидії за період з 01 жовтня 2014 року по 30 квітня 2021 року в сумі 99 412 грн. розпорядженням начальника управління з питань виплат ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 01 лютого 2023 року вирішено не виплачувати ОСОБА_1 житлову субсидію, призначену рішення від 27 січня 2023 року.

Спірним під час апеляційного перегляду справи, виходячи з доводів апелянта ГУ ПФУ, є правомірність рішення ГУ ПФУ про невиплату позивачу призначеної житлової субсидії через не повідомлення факту наявної заборгованості з надміру виплачених коштів субсидії.

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, регулює Закон України від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон № 2189-VIII).

Згідно із пунктом 7 частини першої статті 4 Закону № 2189-VIІІ до повноважень Кабінету Міністрів України належить, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.

Отже, єдиним органом, який може визначати умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій, є Кабінет Міністрів України.

Умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначає Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі - Положення № 848).

Відповідно до пункту 1 Положення №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України №329 від 27 квітня 2018 року, яка діяла на момент звернення позивача за призначенням субсидії) житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.

Згідно з пунктами 2, 3, 8 Положення №848 в зазначеній редакції право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).

Відповідно до пункту 9 Положення №848 в редакції постанови №329 від 27 квітня 2018 року житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства. Рішення комісії в такому випадку приймається з урахуванням норм, зазначених в абзаці одинадцятому пункту 7 цього Положення.

Рішення комісії у випадках, передбачених цим пунктом, приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Рішенням Кіровського районного суду міста Кіровограда від 11 жовтня 2022 року в справі № 404/6212/22 ОСОБА_2 визнано таким, що втратив право користування житловим будинком за адресою: АДРЕСА_1 .

На підставі цього судового рішення ОСОБА_2 знято з реєстрації за вказаною адресою.

Згідно з довідкою квартального комітету №19 Фортечного району м. Кропивницький від 10 грудня 2022 року №120 ОСОБА_2 був зареєстрований в домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , з червня 1999 року та знятий з реєстраційного обліку 01 лютого 2021 року, але за вказаною адресою не проживав.

Враховуючи, що ОСОБА_2 не був членом сім'ї ОСОБА_1 , не проживав у домоволодінні, що належить позивачу, є правильним висновок суду першої інстанції, що дохід ОСОБА_2 не повинен враховуватися при обрахунку субсидії.

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 7 Положення №848 в редакції постанови №329 від 27 квітня 2018 року за наявності умов, зазначених у пункті 6 цього Положення, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків, зазначених у підпунктах 1 (за винятком житлових приміщень (будинків), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку) і 7 пункту 6 цього Положення.

Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Абзацом 11 пункту 7 Положення №848 в зазначеній редакції передбачено, що житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім'ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, зазначеного в абзаці четвертому пункту 7 цього Положення, а також якщо працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Згідно з пунктом 24 Положення №848 (в редакції постанови №807 від 14 серпня 2019 року, яка діяла на момент припинення виплати позивачці субсидії) житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

Під час призначення житлової субсидії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають у зв'язку з призовом на строкову військову службу. При цьому фактичні доходи таких осіб не враховуються в сукупний дохід домогосподарства.

Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Відповідно до пункту 25 Положення №848 (в редакції постанови №807 від 14 серпня 2019 року) у разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства. Рішення комісії в такому разі приймається з урахуванням норм, зазначених в абзаці першому пункту 20 цього Положення.

За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються. Рішення комісії в такому разі приймається з урахуванням норм, зазначених в абзаці першому пункту 20 цього Положення, і не може поширюватися на випадок, визначений в абзаці третьому пункту 24 цього Положення (за винятком осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти).

Пунктом 26 Положення №848 (в редакції постанови №807 від 14 серпня 2019 року) передбачено, що відповідно до рішення комісії, прийнятого на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та/або документів, що підтверджують фактичне непроживання особи за адресою, управителі, об'єднання, виконавці комунальних послуг не нараховують плати за житлово-комунальні послуги, внески/платежі на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком на членів домогосподарства, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку).

Враховуючи приведене, є правильним висновок суду першої інстанції, що доходи ОСОБА_2 не повинні були бути враховані під час вирішення питання щодо призначення субсидії через те, що він фактично не був членом домогосподарства позивача.

Суд також погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав вважати, що позивачем приховувалась інформація про реєстрацію за адресою його домоволодіння іншої особи, з огляду на необізнаність про вказані обставини, тому позивач не може нести тягар негативних дій у вигляді обов'язку повернення суми субсидії в розмірі 99 412 грн.

Згідно з пунктом 127 Положення №848 (в редакції постанови №807 від 14.08.2019 року) у разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується органом, який призначив житлову субсидію, у судовому порядку.

В цьому випадку жодним з відповідачів не ставилось питання стягнення в судовому порядку з відповідача суми надміру виплаченої субсидії.

Порядок повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29 грудня 1997 року №39/283/90/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 грудня 1997 року за №634/2438 (далі -Порядок №39/283/90/5), за положеннями пункту 1 якого повернення бюджетних асигнувань, надміру перерахованих за призначеними субсидіями, проводиться, зокрема, у випадку виявлення подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями про доходи та майновий стан усіх зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, приховання заробітку чи іншого доходу, подання фальшивих документів.

Відповідно до пункту 2 Порядку №39/283/90/5 в разі виявлення при перевірках подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, органи соціального захисту населення вживають таких заходів: припиняють надання субсидії; повідомляють рекомендованим листом отримувачів житлової субсидії про припинення надання житлової субсидії, необхідність і терміни повернення надміру виплачених коштів (додаток 1); подають позовні заяви до суду (додаток 2) про стягнення надміру виплачених коштів (при неповерненні їх добровільно у встановлені терміни); повідомляють надавачів послуг про припинення надання субсидії.

Терміни повернення надміру виплачених коштів встановлюються органом соціального захисту населення в кожному конкретному випадку з урахуванням матеріального стану отримувача субсидії, але не менше місяця з дня отримання повідомлення.

Згідно з пунктом 3 Порядку №39/283/90/5 в разі виявлення помилки, допущеної працівником органу соціального захисту населення в розрахунку розміру призначеної субсидії орган соціального захисту населення повідомляє отримувача субсидії про розмір недоплачених чи переплачених коштів (додаток 3).

Суми субсидій, надміру перерахованих внаслідок допущеної помилки повертаються на підставі заяви громадянина про добровільне повернення коштів в тих випадках, коли субсидія на наступний термін не призначається.

Якщо заявнику призначається житлова субсидія на наступний термін, суми субсидій, що були надміру перераховані внаслідок допущеної помилки розрахунку розміру раніше призначеної субсидії, враховуються при призначенні субсидії на новий термін.

В цьому випадку відповідачами не надано суду акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, у ході якого не встановлено розбіжностей між кількістю фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства та кількістю членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), як й не надано особової справи позивача.

Оскільки відповідачами не доведено, що позивач при зверненні за призначенням субсидії свідомо зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру, а факт реєстрації ОСОБА_2 за адресою домогосподарства позивача не мав впливу на розмір призначеної та виплаченої позивачу субсидії, оскільки по суті не змінив сукупний дохід домогосподарства, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про протиправність припинення надання житлової субсидії ОСОБА_1 та зобов'язання повернути переплачену суму субсидії в розмірі 99 412 грн.

Протиправність ж визначення суми переплати субсидії дає підстави вважати протиправним розпорядження ГУ ПФУ від 01 лютого 2023 року про невиплату ОСОБА_1 житлової субсидії, а також обраний судом першої інстанції спосіб захисту порушеного права позивача - зобов'язання ПФУ поновити надання житлової субсидії ОСОБА_1 з 01 лютого 2023 року.

Доводи апелянта щодо правомірності невиплати позивачу житлової субсидії через наявність переплати спростовані приведеними вище висновками суду.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення.

Керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9, 242, 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2023 року в справі № 340/3432/23 залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2023 року в справі № 340/3432/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, управління соціального захисту населення Фортечного району про визнання протиправним та скасування рішення залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення 12 грудня 2023 року та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 12 грудня 2023 року.

Суддя-доповідач В.А. Шальєва

суддя С.М. Іванов

суддя В.Є. Чередниченко