Постанова від 17.05.2023 по справі 756/3846/23

17.05.2023 Справа № 756/3846/23

ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 756/3846/23

3/756/2503/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.05.2023 Оболонський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Касьян А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ),

за ч. 3 ст. 178 КУпАП,

за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 13.03.2023 серії ВАБ №372007, «19.03.2023 о 19:00 ОСОБА_1 перебував в громадському місці, а саме на платформі станції метрополітену «Оболонь» в п'яному вигляді, при цьому хода його була хитка, мова не розбірлива, чим ображав людську гідність та громадську мораль, таким чином скоїв дане правопорушення тричі протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП».

В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що йому не відомо про притягнення його до цього за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, стосовно якої складено протокол, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення докази в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до наступного висновку.

Порядок провадження у справах про адміністративні правопорушення врегульовано розділом ІV КУпАП.

Відповідно до ст. 245 цього Кодексу завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність цієї особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вимоги щодо оформлення протоколів про адміністративні правопорушення органами поліції встановлено Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 №1376 (далі - Інструкція №1376).

Вищевказані положення КУпАП та Інструкція №1376 визначають правила допустимості і відповідності доказів, що є гарантом їх достовірності та істинності.

Тобто, у справі про адміністративне правопорушення протокол є не тільки джерелом доказів, але й виступає ще як юридичний документ, акт (процесуальна дія і процесуальне рішення компетентної особи, яка уповноважена його складати), тобто обов'язковий процесуальний документ, який займає ключове положення серед інших джерел (доказів) та на підставі якого особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, а вказані в ньому обставини вчинення адміністративного правопорушення повинні підтверджуватись зібраними уповноваженою на те особою доказами.

Відповідно до положень ст. 178 КУпАП особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 вказаної норми КУпАП лише в разі вчинення дій, направлених на розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль особою, яку двічі протягом року було піддано адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 13.03.2023 серії ВАБ №372007, «19.03.2023 о 19:00 ОСОБА_1 перебував в громадському місці, а саме на платформі станції метрополітену «Оболонь» в п'яному вигляді, при цьому хода його була хитка, мова не розбірлива, чим ображав людську гідність та громадську мораль, таким чином скоїв дане правопорушення тричі протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП».

Тобто, доказом, який підтверджує, що ОСОБА_1 протягом року після накладення адміністративного стягнення за ст. 178 КУпАП двічі вчинив дії, передбачені ст. 178 КУпАП, є належним чином завірена копія постанови по справ про адміністративне правопорушення про застосування стосовно нього адміністративного стягнення за ст. 178 КУпАП, яке набрало законної сили.

Всупереч указаному матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять такого рішення у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 або ч. 2 ст. 178 КУпАП.

Відповідно до ст. 62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину; обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу правопорушення.

Враховуючи викладене, а також те, що в силу принципу презумпції невинуватості всі сумніви у винуватості особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь, а недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості, суд вважає, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 178 КУпАП слід закрити, за відсутності в діях останнього складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п. 1 ст. 247, статтями 283-285 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 178 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 цього Кодексу.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Оболонський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Суддя А.В. Касьян