Постанова від 08.12.2023 по справі 390/2070/23

Справа № 390/2070/23

Провадження №3/390/1033/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" грудня 2023 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Гершкул І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Кропивницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм у КСП «Колос», проживаючого: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ст.130 ч.1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

24.10.2023 року о 16.10 год. ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-211120, реєстраційний номер НОМЕР_2 , по автомобільній дорозі М-30 на 714 км., перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, що встановлено за допомогою алкотестера Drager, який показав наявність алкоголю 2,29 ‰, чим порушено пункт 2.9 "а" Правил дорожнього руху України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав.

Заслухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вину правопорушника доведено та дії кваліфіковано правильно, виходячи з таких підстав.

Пунктом 2.9 "а" Правил дорожнього руху України передбачено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно ст.130 ч.1 КУпАП відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Вину ОСОБА_1 доведено: протоколом про адміністративні правопорушення (а.с.3); актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.4); результатом тестування на алкоголь за допомогою приладу Drager, який показав наявність алкоголю 2,29 ‰ (а.с.5); письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.7-8); копією посвідчення водія (а.с.10); відеозаписом із нагрудного відео-реєстратора працівника поліції, яким зафіксовано продуття ОСОБА_1 алкотестеру, що показав результат 2,29 ‰ (а.с.11).

Таким чином, дослідивши та проаналізувавши докази у сукупності, вважаю, що вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, доведено та дії кваліфіковано правильно.

Призначаючи стягнення, виходячи з положень ст.33 КУпАП, враховується, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а тому необхідним і достатнім є стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Відповідно ст.40-1 КУпАП у разі винесення постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється Законом України "Про судовий збір", сплачується особою, на яку накладено адміністративне стягнення.

Керуючись ст.ст.33, 130, 279, 280, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, і призначити стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн., із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 536 грн. 80 коп.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області І.М. Гершкул

Попередній документ
115517202
Наступний документ
115517204
Інформація про рішення:
№ рішення: 115517203
№ справи: 390/2070/23
Дата рішення: 08.12.2023
Дата публікації: 11.12.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Кропивницький районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (24.11.2023)
Дата надходження: 06.11.2023
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
20.11.2023 09:50 Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
08.12.2023 10:00 Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЕРШКУЛ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ГЕРШКУЛ ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Бродовий Володимир Віталійович