Рішення від 08.12.2023 по справі 200/5738/23

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2023 року Справа№200/5738/23

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Абдукадирової К.Е., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

УСТАНОВИВ:

12 жовтня 2023 року, до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, надісланий через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» 11 жовтня 2023 року, в якому позивач просить:

-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 під час її перерахунку з 76% на 70% від відповідних сум грошового забезпечення.

-визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №7002/д від 25.08.2023 державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій здійснити з 01.01.2018 року перерахунок (обчислення), нарахування та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 в розмірі 76% від відповідних сум грошового забезпечення.

-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій здійснити з 01.12.2019 перерахунок (обчислення), нарахування та виплату пенсії за вислугу років з розрахунку 76% від відповідних сум грошового забезпечення, визначеного у довідці про розмір грошового забезпечення №7002/д від 25.08.2023 державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», із збереженням виплати щомісячної доплати до пенсії у сумі 2000, 00 грн відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб» та компенсаційних виплат у сумі 300 грн відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15.09.2021№ 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому».

-стягнути з Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої пенсії, яка виникла з 1 січня 2018 року у зв'язку із зменшенням основного розміру пенсії за вислугу років під час її перерахунку з 76% на 70% від відповідних сум грошового забезпечення та суму недоотриманої пенсії, яка виникла з 01.12.2019 у зв'язку із не проведенням перерахунку пенсії у розмірі грошового забезпечення, визначеного у довідці №7002/д від 25.08.2023 державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» було надіслано Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру пенсії позивача.

З метою реалізації права на перерахунок пенсії позивач звернувся до відповідача із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області 16.08.2023, 31.08.2023 про проведення перерахунку пенсії у зв'язку із зміною розміру видів грошового забезпечення за його посадою та введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, на підставі довідки про розмір грошового забезпечення № 7002/Д від 25.08.2023 державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Листами від 12.09.2023 № 17751-16216/З-02/8-0500/23, від 28.09.2023 № 18747-18334/З-02/8-0500/23 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відмовило позивачу в перерахунку пенсії у зв'язку з відсутністю підстав.

Позивач вважає такі дії Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області протиправними, та такими, що порушують його права.

Ухвалою суду від 16 жовтня 2023 року судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

У строк, встановлений судом, через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов відзив на адміністративний позов, в якому відповідач заперечив проти задоволення заявлених вимог позивача. Свою позицію відповідач вмотивовував наступним.

Щодо зменшення відсоткового розміру пенсії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21 лютого 2018 року №103 та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11 листопада 2015 року № 988 (далі - Постанова №988) позивачу здійснено перерахунок пенсії. У зв'язку зі збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу (посадового окладу, окладу за військовим званням, тощо) змінився процент відповідних сум грошового забезпечення та на даний час складає 70% від грошового забезпечення.

Щодо перерахунку пенсії.

Головним управлінням відповідно до статті 63 Закону № 2262, Порядку № 45 та постанови КМУ № 103 здійснено перерахунок пенсії позивачу на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.

Пункт 3 постанови КМУ № 103, на підставі якого проводився перерахунок пенсії, визнано протиправним та нечинним частковим рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18.

Таким чином, скасування пункту 3 постанови КМУ № 103 не є підставою для перерахунку пенсії в розумінні статті 63 Закону № 2262, оскільки вказана постанова визначала виключно процедуру перерахунку та виплати пенсії. Оскільки перелік умов для перерахунку пенсії військовослужбовцям є вичерпний, то у Головного управління не має законодавчих підстав для перерахунку пенсії.

Щодо виплати щомісячної доплати та компенсаційної виплати.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14 липня 2021 року № 713 позивачу встановлено щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яку позивач отримує і на даний час. Також позивач отримує компенсаційну виплату відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому». На даний час не вирішено питання щодо перерахунку та виплати пенсії, а позивачем не наведено підстав, які б свідчили, що Головним управлінням буде встановлений інший порядок перерахунку та виплати пенсії, ніж передбачений чинним законодавством. Тому позовні вимоги в означеній частині не підлягають задоволенню.

Щодо стягнення сум заборгованості.

Вважає, що стягнути можливо лише ті суми, які підтверджені документально, тобто, ті, які на час розгляду справи є обрахованими. Оскільки питання щодо можливості нарахування здійснення перерахунку пенсії ще не розглянуто судом, вимоги щодо стягнення певних сум є передчасними

Також вказав на порішення позивачем строку звернення до суду.

На підставі зазначеного, вважає, що оскільки ним не допущені порушення при здійсненні владних повноважень відносно позивача, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач, ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

16.08.2023 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою, в якій просив провести звірку стажу роботи та провести перерахунок пенсії з листопада 2019 року з урахуванням грошового забезпечення поліцейського на посаді рівнозначній на дату звільнення з ОВС у разі наявності підстав.

Листом відповідача від 12.09.2023 № 17751-16216/З-02/8-0500/23 позивача повідомлено, що на теперішній час постанов Кабінету Міністрів України щодо проведення перерахунку пенсій означеній категорії не приймалось. Інших умов щодо проведення перерахунку законодавством не передбачено. Враховуючи зазначене, законодавчі підстави для проведення перерахунку пенсії згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення від 25.08.2023 № 7002/Д відсутні.

31.08.2023 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок, нарахування та виплату пенсії заявника починаючи з 01.12.2019 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 25.08.2023 №7002/Д ДУ «Територіального медичного об'єднання МВС України по Львівській області» з основним розміром відповідно до вислуги років без обмеження її граничним розміром та виплатити заборгованість.

Відповідно до довідки від 25.08.2023 №7002/Д грошове забезпечення позивача становить 16486,65 грн, що складається з: посадового окладу - 2600,00 грн, окладу за спеціальним званням - 2000,00 грн, надбавки за стаж служби в поліції (50%) - 2300,00 грн; надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції (45,03%) - 3107,07 грн., премії (64,75%) - 6479,58 грн.

Листом відповідача від 28.09.2023 № 18747-18334/З-02/8-0500/23 позивача повідомлено, що законодавчі підстави для проведення перерахунку пенсії згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення від 25.08.2023 № 7002/Д відсутні. Згідно з даними електронної пенсійної справи основний розмір пенсії при призначенні розраховано виходячи з 76 % сум грошового забезпечення, посада старший інспектор. Перерахунок пенсії проведено відповідно до Постанови № 103 з урахуванням 70 % відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2016. Відповідь від 12.09.2023 № 17751-16216/З-02/8-0500/23 була надана на звернення ВЕБ-05001-Ф-С-23-188487 від 16.08.2023.

Відповідно до протоколу за пенсійною справою N/A - 25266 (МВС) від 01.01.2006 встановлено, що пенсія позивача складалась з: посадового окладу - 140 грн., оклад за військове звання - 125 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 106 грн., - грошове забезпечення збільшено на %: ОУС ОФIЦЕРАМ МО (ПО+ВЗ+НАД-100) 100% 371 грн.; ОУС ОФIЦЕРАМ МО (ПО+ВЗ-50) 50% - 132.50 грн.,-за безперервну службу 90% - 787.05 грн., премія 33,3% - 553.30 грн; всього - 2214.85 грн. Основний розмір премії (76% грошового забезпечення) у розмірі 1683.29 грн. всього призначено: 1683.29 грн. Призначено згідно з Законом України № 2262 загальний розмір пенсії за справою щомісячно в сумі з 01.01.2006 р.- 1683.29 грн.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії за пенсійною справою N/A25266 (МВС) встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована із сум грошового забезпечення з 01.05.2017 з: посадового окладу - 950.00 грн., оклад за військове звання - 125 грн., процентна надбавка за вислугу років 40% - 430 грн., надбавка за особливо важливі завдання 50% - 752.50 грн., премія 27,4% - 618.56 грн., всього 2876.06 грн. Основний розмір пенсії: 76% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 2185.81 грн. Вид підвищення або надбавки до пенсії: підвищення за пост. КМУ 2012 року № 355 (35% від 2185.81 = 765.03, макс. розмір = 1759.92) (з 01 по 30) - 765.03 грн., доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації 223.21 грн., доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації (з 01.10.2012) - 183.16 грн. підсумок пенсії (з надбавками): 3357.21 грн. ПІДСТАВА ПЕРЕРАХУНКУ: ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2017 РІК". З 01.05.2017 - 3357.21 грн.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії (ГЗ ЗГІДНО ПКМУ №988) ПКМУ №103 ВІД 21.02.2018 ПУНКТ 3 ПЕРЕРАХУНОК З 01.01.2016) за пенсійною справою №N/A25266 - МВС , встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01.04.2018 року із сум грошового забезпечення: посадового окладу - 2600 грн., оклад за військове звання - 2000 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2300.00 грн., премія 8,42% - 580.98 грн., всього: 7480.98 грн., в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7480.98 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 5236,69 грн. підсумок пенсії (з надбавками): 5236,69 грн.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії (на виконання ПКМУ № 713 від 14.07.2021) за пенсійною справою №N/A25266 - МВС , встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01.07.2021 року із сум грошового забезпечення: посадового окладу - 2600 грн., оклад за військове звання - 2000 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2300.00 грн., премія 8,42% - 580.98 грн., всього: 7480.98 грн., в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7480.98 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 5236,69 грн. з урахуванням доплати: 7236.69 грн., щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 5236,69 на 01.03.2018) 2000.00 грн, підсумок пенсії (з надбавками): 7236.69 грн.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії ( массовий перерахунок щодо індексації суми пенсії з 01.03.2022) за пенсійною справою №N/A25266 - МВС, встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01.03.2022 року із сум грошового забезпечення: посадового окладу - 2600 грн., оклад за військове звання - 2000 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2300.00 грн., премія 8,42% - 580.98 грн., всього: 7480.98 грн., в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7480.98 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 5236,69 грн. З урахуванням індексації: 7145,89. З урахуванням доплати: 7969.83 грн.; Індексація базового ОСНП 2022(5236,69' 0,140): 733.14 грн.; індексація базового ОСНП 2023(5969,83' 0,197): 1176.06 грн.; Щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 5236,69 на 01.03.2018) 2000.00 грн.; підсумок пенсії (з надбавками): - 7969.83 грн.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії (компенсаційна виплата 70-річним (ПКМУ 963)) за пенсійною справою №N/A25266 - МВС , встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01.10.2022 року із сум грошового забезпечення: посадового окладу - 2600 грн., оклад за військове звання - 2000 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2300.00 грн., премія 8,42% - 580.98 грн., всього: 7480.98 грн., в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7480.98 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 5236,69 грн. З урахуванням індексації: 5969,83 грн. З урахуванням доплати: 7969.83 грн., індексація базового ОСНП (5236,69' 0,140): 733.14 грн., щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 5236,69 на 01.03.2018) - 2000.00 грн. Вид підвищення або надбавки до пенсії: Компенсаційна виплата (ПКМУ 963 від 15.09.2021р.) з 01.10.2022 (з 01 по 30) 5070 компенсаційна виплата 70-ти річним - 300.00 грн. підсумок пенсії (з надбавками): - 8269.83 грн.

Відповідно до протоколу про перерахунок пенсії ( відповідно до ЗУ "Про Державний бюджет України 2022 рік" (З 01.12.2022)) за пенсійною справою №N/A25266 - МВС , встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 перерахована з 01.03.2023 року із сум грошового забезпечення: посадового окладу - 2600 грн., оклад за військове звання - 2000 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2300.00 грн., премія 8,42% - 580.98 грн., всього: 7480.98 грн., в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7480.98 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 5236,69 грн. З урахуванням індексації: 7145,89. З урахуванням доплати: 9145.89 грн.; Індексація базового ОСНП 2022(5236,69' 0,140): 733.14 грн.; Індексація базового ОСНП 2023(5969,83' 0,197): 1176.06 грн.; щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 5236,69 на 01.03.2018) 2000.00 грн.; Вид підвищення або надбавки до пенсії: Компенсаційна виплата (ПКМУ 963 від 15.09.2021р.) з 01.10.2022 (з 01 по 29) 5070 Компенсаційна виплата 70-ти річним 300.00 грн.; щомісячна доплата до 100 грн. 50024 Доплата до 100 грн індексації 01.03.2023 0.00; підсумок пенсії (з надбавками): - 9445.89грн.

Відповідно до протоколу за пенсійною справою/A - 25266 (МВС) від 28.09.2023, встановлено, що пенсія за вислугу років ОСОБА_1 складається із сум грошового забезпечення: посадового окладу - 2600 грн., оклад за військове звання - 2000 грн., процентна надбавка за вислугу років 50% - 2300.00 грн., премія 8,42% - 580.98 грн., всього: 7480.98 грн., в тому числі сума грошового забезпечення для обчислення пенсії - 7480.98 грн. Основний розмір пенсії 70% грошового забезпечення (вислуга років 27) у розмірі: 5236,69 грн. З урахуванням індексації: 7145,89. З урахуванням доплати: 9145.89 грн.; Індексація базового ОСНП 2022(5236,69' 0,140): 733.14 грн.; індексація базового ОСНП 2023(5969,83' 0,197): 1176.06 грн.; щомісячна доплата до 2000 відповідно до ПКМУ №713 від 14.07.2021 (від суми ОСНП 5236,69 на 01.03.2018) 2000.00 грн.; Вид підвищення або надбавки до пенсії: Компенсаційна виплата (ПКМУ 963 від 15.09.2021р.) з 01.10.2022 (з 01 по 29) 5070 Компенсаційна виплата 70-ти річним 300.00 грн.; щомісячна доплата до 100 грн. 50024 Доплата до 100грн індексації 01.03.2023 0.00; підсумок пенсії (з надбавками): - 9445.89 грн. Різниця між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого пункту 3 постанови КМУ 103 від 21.02.2018 - 45107,52 грн. та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р.: з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року щомісячно: 939,74 грн., з 01.01.2021 року до повної виплати розрахованої суми:1879,48 грн. загальний розмір пенсії за справою щомісячно в сумі: з 26.03.1999 9445.89 грн.

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат для догляду, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Суд зазначає, що Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 (далі - Закон №2262-XII) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно з ч.3 ст.63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Щодо зменшення відсоткового розміру пенсії.

Пунктом "а" статті 13 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) передбачено, що особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 2 статті 13 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час звільнення позивача зі служби та призначення йому пенсії) загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 95 процентів, до категорій 2 і 3, - 90 процентів.

У подальшому, Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" № 3668-VI від 08.07.2011 (далі - Закон № 3668-VI) внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" № 1166-VII від 27.03.2014 внесено зміни у ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-XII, згідно яких цифри "80" замінено цифрами "70".

Таким чином суд зазначає, що Законами № 51-IV, № 3668-VІ та № 1166-VІІ були внесені зміни до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-XII щодо розміру відсотку грошового забезпечення з якого розраховується розмір пенсії.

Разом з тим призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом та механізмом процедурами. Внесені зміни до частини 2 статті 13 Закону № 2262-XII щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 відсотків, а в подальшому 70 відсотків грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначених пенсій, отже при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення такої пенсії. Отже, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії позивачу має застосовуватись та норма, яка визначає розмір грошового забезпечення у відсотках на момент призначення пенсії.

Аналогічну позицію щодо застосування норм права висловив Верховний Суд у постанові від 24.04.2018 по справі № 686/12623/17 (провадження № К/9901/849/17).

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду.

Суд зазначає, що при перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 відповідно до ст. 63 Закону № 2262-XII на підставі постанови КМУ № 103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-XII, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Отже, дії відповідача щодо зменшення основного розміру пенсії позивача (починаючи з 01.01.2018) з 76% до 70% від сум грошового забезпечення є протиправними, а тому позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок з урахуванням основного розміру пенсії 76% грошового забезпечення з 01.01.2018 підлягають задоволенню.

Щодо перерахунку пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №7002/Д від 25.08.2023 Державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Постановою КМ України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацами 1, 2 пункту 5 Порядку №45 в редакції постанови Кабінету Міністрів України №103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Крім того, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №988, яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджені схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.

Відповідно до статті 94 Закону України від 02.07.2015 №580-VIII "Про Національну поліцію", Постанови №988 з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом МВС України від 06.04.2016 №260 затверджений Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).

Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Порядком №260 установлені такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7); надбавка за почесне звання "заслужений" (пункт 8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9); доплата за вчене звання (пункт 10); доплата за службу в нічний час (пункт 11).

Відповідно до пункту 3 Порядку №45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі по тексту - Порядок №3-1), перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно з статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тобто, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

На підставі викладеного, з урахуванням надання відповідачу нової довідки уповноваженого органу, позивач має право на отримання з 01.12.2019 року пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, і відповідно до вимог статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ станом на 19.11.2019 року.

Щодо дати, з якої пенсія позивача підлягає перерахунку, суд зазначає, що згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Відтак, першим числом місяця, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, є 01.12.2019 року.

Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» направлена на адресу позивача копія довідки про розмір грошового забезпечення за №6739/Д від 10.07.2023 станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії позивача.

Таким чином, у зв'язку з отриманням оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» про грошове забезпечення позивача станом на листопад 2019 року у відповідача виник обов'язок проведення перерахунку пенсії позивача з 01.12.2019 року.

При цьому, суд звертає увагу на те, що позивач має право на перерахунок пенсії, а передумовою для його проведення є оформлення Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» відповідної довідки. Вказані відповідачем обставини не позбавляють права позивача на перерахунок його пенсії у зв'язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.

Відповідач фактично не погоджується з висновками Верховного Суду у зразковій справі, та ставить під сумнів висновки щодо застосування Порядку №45 та наявності права у пенсіонерів, що отримують пенсію за вислугу років, на перерахунок пенсії з 01.12.2019р.

Однак Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19 було надано оцінку зазначеним доводам та зроблено висновок про їх необґрунтованість.

Суд звертає увагу відповідача на те, що за висновком Верховного Суду у постанові від 20.11.2018 у справі №328/4303/16-а (2-а/328/8/17) органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Таким чином, з отриманням від відповідних органів/особи-пенсіонера довідки про розмір грошового забезпечення у органу Пенсійного фонду виникає обов'язок здійснення перерахунку пенсії на підставі такої довідки.

За наведеного правового регулювання та встановлених у справі обставин, суд дійшов висновку, що відповідач безпідставно не здійснив перерахунок пенсії позивача на підставі оновленої довідки виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», що свідчить про протиправність дій відповідача, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне визнати такі дії протиправними з наведених вище підстав.

Щодо строку звернення до суду.

У відзиві на адміністративний позов відповідач зазначив, що позивачем пропущений строк звернення до суду.

Суд зазначає, що ухвалою Донецького окружного адміністративного суду 16 жовтня 2023 року визнано поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та поновлено пропущений строк звернення з позовом до адміністративного суду.

Стаття 2 та частина четверта статті 242 КАС України встановлюють, що судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, а саме бути справедливим та неупередженим, своєчасно вирішувати спір у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: […] визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; […].

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі Чахал проти Об'єднаного Королівства (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.

Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити з 01.12.2019 перерахунок (обчислення), нарахування та виплату пенсії за вислугу років з розрахунку 76% від відповідних сум грошового забезпечення, визначеного у довідці про розмір грошового забезпечення №7002/д від 25.08.2023 Державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області», із збереженням виплати щомісячної доплати до пенсії у сумі 2000, 00 грн відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб» та компенсаційних виплат у сумі 300 грн відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 15.09.2021№ 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому» та стягнення з Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 суму недоотриманої пенсії, яка виникла з 11.04.2023 у зв'язку із зменшенням основного розміру пенсії за вислугу років під час її перерахунку з 76% на 70% від відповідних сум грошового забезпечення та суму недоотриманої пенсії, яка виникла з 01.12.2019 у зв'язку із не проведенням перерахунку пенсії у розмірі грошового забезпечення, визначеного у довідці №7002/д від 25.08.2023 державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» з урахуванням раніше виплачених сум, суд зауважує, що наразі відсутні підстави вважати, що виплата пенсії позивачу буде порушена відповідачем, а тому задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам.

Відтак, порушене право позивача підлягає судовому захисту шляхом:

-визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 під час її перерахунку з 76% на 70% від відповідних сум грошового забезпечення;

-визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №7002/Д від 25.08.2023 Державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області»;

-зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 в розмірі 76% від відповідних сум грошового забезпечення;

-зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з розрахунку 76% від відповідних сум грошового забезпечення, визначеного у довідці про розмір грошового забезпечення №7002/Д від 25.08.2023 державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).

Підсумовуючи, суд приходить висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 133 КАС якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Враховуючи, що позивачем при поданні до суду адміністративного позову судовий збір не сплачувався, а ухвалою суду від 16 жовтня 2023 року відстрочено сплату судового збору до ухвалення рішення у справі, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Державного бюджету судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру в сумі 858,88 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-262, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 під час її перерахунку з 76% на 70% від відповідних сум грошового забезпечення.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №7002/Д від 25.08.2023 Державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) в розмірі 76% від відповідних сум грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (адреса 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010) здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з розрахунку 76% від відповідних сум грошового забезпечення, визначеного у довідці про розмір грошового забезпечення №7002/Д від 25.08.2023 Державної установи «Територіального медичного об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, буд. 3, м. Слов'янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 858,88 грн.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 08 грудня 2023 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.Е. Абдукадирова