Справа № 523/19617/23
Номер провадження 3/523/8713/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" листопада 2023 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М., за участю прокурора Андрієшиної Е.В., розглянув адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Хрустова, Кам'янського району, Республіки Молдова, працюючого генеральним директором Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні правопорушень передбачених ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП,
ВСТАНОВИВ
З матеріалів, направлених до суду з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України убачається, що згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1732/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 будучи генеральним директором Комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради (далі за текстом КНП «ООКЛ»), тобто посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №11-мз від 28.01.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 25000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1746/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №11-мз від 28.01.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 25000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1733/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №19-мз від 25.03.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1747/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №19-мз від 25.03.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1734/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №24-мз від 27.04.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1748/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» (далі - КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №24-мз від 27.04.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1735/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №33-мз від 30.05.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1749/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №33-мз від 30.05.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1736/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №49-мз від 29.06.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Також, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1750/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №49-мз від 29.06.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1737/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №79-мз від 30.08.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 33000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1751/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №79-мз від 30.08.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 33000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1738/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №87-мз від 26.09.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 33000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1752/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» (далі - КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №87-мз від 26.09.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 33000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1739/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №99-мз від 23.11.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1753/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №99-мз від 23.11.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1740/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №107-мз від 09.12.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 10000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1754/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» (далі - КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №107-мз від 09.12.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 10000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1741/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №19-мз від 21.03.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1755/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №19-мз від 21.03.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1742/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №39-мз від 12.05.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 25000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1756/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №39-мз від 12.05.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 25000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Окрім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1743/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №43-мз від 29.05.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1757/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №43-мз від 29.05.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1744/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №74-мз від 31.07.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1758/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №74-мз від 31.07.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1745/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №93-мз від 18.09.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1759/2023 від 30.10.2023р., ОСОБА_1 , будучи генеральним директором КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинив дію та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу №93-мз від 18.09.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн. йому особисто, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП.
Постановою судді від 10.11.2023р. провадження про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за частинами першою та другою статті 172-7 КУпАП були об'єднанні в одне провадження та об'єднаній справі присвоєний єдиний номер справи № 523/19617/23, провадження №3/523/8713/23.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєні порушень визнав у повному обсязі та зазначив, що не повідомив безпосереднього керівника Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації з приводу нарахування та виплати собі премії, а згодом прийняв рішення про такі виплати, так як поклався у вчинення таких дій на свого заступника з економічних питань - ОСОБА_2 .
Адвокат ОСОБА_1 - Кушнеров Ю.І. просив врахувати, що ОСОБА_1 дізнавшись про наявність конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів повернув всі нараховані йому премії у розмірі 340 774,00грн. Посилаючись на вказані обставини та на те, що діями ОСОБА_1 не було завдало істотної шкоди правам і охоронюваним законом інтересам окремих громадян, відповідній територіальній громаді, державі чи іншим особам, просив звільнити його від адміністративної відповідальності за статтею 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
У судовому засіданні прокурор підтримала складені протоколи у повному обсязі, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та призначити йому стягнення за частиною першою статті 172-7 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 150 непрожиткових мінімумів доходів громадян, за частотною другою у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, за статтею 36 КУпАП остаточно накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Суддя, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його представника - адвоката Кушнерова С.О. думку прокурора, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою, другою статті 172-7 КУпАП.
Крім визнання ОСОБА_1 вини у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою, другою статті 172-7 КУпАП, його вина також доведена та підтверджується наступним.
Так, матеріалами справи встановлено, що згідно рішення Одеської обласної ради №975-VII від 19.06.2019 «Про припинення комунальної установи «Одеська обласна клінічна лікарня» шляхом її перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Одеська обласна клінічна лікарня» Одеської обласної ради» ОСОБА_1 призначено на посаду генерального директора КНП «ООКЛ'ООР» та укладено контракт з 19.06.2019 по 19.06.2022 року.
В подальшому, відповідно до додаткової угоди до контракту від 17.06.2022, доповнено пункт 6.1. контракту після слова «сторонами» словами та знаками, а в разі введення на території України або в Одеській області воєнного стану контракт діє до припинення або скасування воєнного стану та 12 місяців після, починаючи з дня, наступного за днем припинення або скасування венного стану; або оголошення результатів конкурсу на посаду генерального директора у порядку, встановленому чиним законодавством».
Пунктом 1.1. розділу 1 Статуту КНП «ООКЛ'ООР» (затвердженого рішенням Одеської обласної ради №482-VIIІ від 09.12.2022 року) встановлено, що КНП «ООКЛ'ООР» є неприбутковим та лікарняним закладом охорони здоров'я -унітарним комунальним некомерційним підприємством, а також об'єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, інтереси яких представляє Одеська обласна рада.
Згідно пункту 1.4 Статуту КНП «ООКЛ'ООР» постійний контроль за виконанням статутних завдань підприємства здійснює Департамент охорони здоров'я Одеської обласної держаної адміністрації.
Відповідно до розділу 1 Статуту КНП «ООКЛ'ООР» є юридичною особою, має самостійний баланс, круглу печатку зі своїм найменуванням, бланки зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядчої документації штами, необхідні для організації своєї роботи.
Таким чином, за вищевказаними ознаками, КНП «ООКЛ'ООР» - є юридичною особою публічного права.
Відповідно до Статуту КНП «ООКЛ'ООР» поточне керівництво підприємством здійснює керівник підприємства-генеральний директор, який призначається на посаду і звільняється з неї відповідно до порядку, визначено чинним законодавством та відповідним рішенням Одеської обласної ради.
Так, відповідно до статуту, контракту та посадової інструкції генеральний директор КНП «ООКЛ'ООР» ОСОБА_1 має право: діяти без довіреності від імені підприємства, представляти його інтереси в державних органах, на підприємствах організаціях, установах, судах, здійснювати загальне керівництво діяльністю і видавати розпорядження з питань, що входять у його компетенцію; видавати накази і давати вказівки, обов'язкові для всіх працівників підприємства; затверджувати положення про структурні підрозділи і відділи, посадові обов'язки працівників підприємства; здійснювати прийом на роботу і звільнення працівників підприємства, застосовує заходи заохочення і накладає стягнення; надавати на затвердження фінансовий план і звітує за його виконання; встановлювати посадові оклади, надбавки, премії в межах своєї компетенції і коштів на оплату праці та інше.
Таким чином, генеральний директор КНП «ООКЛ'ООР» ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
У ст. 1 Закону визначено, що приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
У ст. 41 Закону встановлено: особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Згідно частини першої статті 28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У тому числі, відповідно до вимог ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Крім того, у питанні 2.4. Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» №13 від 21.10.2022 року визначено, що навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об'єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно статті 2 Закону України «Про оплату праці» Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акту.
Тобто, генеральний директор КНП «ООКЛ'ООР» ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір премії за результатами роботи працівника та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання (підписання наказу) щодо надання такої премії працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір премії останній реалізує свої дискреційні повноваження.
Відповідно до п.16 Положення про преміювання працівників КНП «ООКЛ'ООР» та п.3.2. контракту, преміювання керівника, встановлення йому надбавок і доплат до посадового окладу, надання матеріальної допомоги здійснюється за погодженням з галузевим управлінням.
Моментом виникнення у генерального директора КНП «ООКЛ'ООР» ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про надання премії собі особисто.
Так, генеральний директор КНП «ООКЛ'ООР» ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписав:
наказ №11-мз від 28.01.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 25000 грн.;
наказ №19-мз від 25.03.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн.;
наказ №24-мз від 27.04.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн.;
наказ №33-мз від 30.05.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн.;
наказ №49-мз від 29.06.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 12000 грн.;
наказ №79-мз від 30.08.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 33000 грн.;
наказ №87-мз від 26.09.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 33000 грн.;
наказ №99-мз від 23.11.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн.;
наказ №99-мз від 23.11.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн.;
наказ №107-мз від 09.12.2022 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 10000 грн.;
наказ №19-мз від 21.03.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн.;
наказ №39-мз від 12.05.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 25000 грн.;
наказ №43-мз від 29.05.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн.;
наказ №74-мз від 31.07.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн.;
наказ №93-мз від 18.09.2023 «Про матеріальні заохочення», згідно якого нараховано та виплачено премію в розмірі 20000 грн.
Згідно листа Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в нього реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.01.2022 року по теперішній час не надходило.
Отже, генеральний директор КНП «ООКЛ'ООР» ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, та службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості видавати у межах своєї компетенції накази, преміювати працівників та здійснювати інші види стимулювання праці працівників та оцінювати виконану ними роботу, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні вказаних вище наказів, згідно яких було нараховано та виплачено премію йому особисто та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища та отримання ним додаткових грошових коштів, перебував в умовах реального конфлікту інтересів, втім не врегулював його.
З огляду на викладене, слід дійти висновку, що ОСОБА_1 перебуваючи на посаді генерального директора КНП «ООКЛ'ООР», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто будучі суб'єктом на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на якого розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказів «Про матеріальні заохочення», згідно яких було нараховані та виплачені премії собі особисто, не повідомив безпосереднього керівника - Департамент охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації про виникнення у нього реального конфлікту інтересів, чим порушив п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а також вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання вище вказаних наказів, вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені частиною першою та другою ст.172-7 КУпАП, а саме у вигляді неповідомлення у встановленому порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів та приймав такі рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Аналізуючи наявні докази у їх сукупності, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частинами першою, другою ст. 172-7 КУпАП, доведена.
Вирішуючи питання щодо можливості застосування статті 22 КУпАП суддя враховує, що за своєю правовою конструкцією склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою, другою статті 172-7 КУпАП є формальним і не передбачає настання жодних суспільно-небезпечних наслідків.
Відтак, посилання адвоката Кушнерова Ю.І. на повернення сум премії, як на відсутність істотної шкоди інтересам суспільства та потерпілих, а також відсутність прямого умислу на вчинення правопорушення, не є критерієм, за яким можливо оцінити малозначність діяння, оскільки, відповідно до принципу індивідуалізації, дії, вчинені особами, які притягуються до відповідальності в подальшому можуть слугувати негативним прикладом для інших суб'єктів адміністративних правопорушень за корупційні діяння.
Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням наведеного, суддя дійшов висновку, що за вчинення адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною першою статті 172-7 та частиною другою статті 172-7 КУпАП до ОСОБА_1 має бути застосовано стягнення за частино другою статті 172-7 КУпАП, як за більш серйозне правопорушення, та накладення на нього адміністративного стягнення в межах санкції частини статті КУпАП у виді штрафу на користь держави.
Враховуючи, обставини та характер адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, особу, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, визнання та щире каяття, суддя дійшов переконання, що достатнім буде накладення на нього стягнення в межах санкції частини другої статті 172-7 КУпАП у виді штрафу в мінімальному його розмірі.
Також, відповідно до приписів статті 40-1 КУпАП та частини п'ятої статті 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір в сумі 536,80 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.7,8,33,38,172-7,221,247,254,268, 284,289,294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вичинені адміністративні правопорушення:
за ч.1 ст.172-7 КУпАП у вигляді накладання штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700,00грн.;
за ч.2 ст.172-7 КУпАП у вигляді накладання штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400,00грн.
У відповідність до ч.2 ст.36 КУпАП остаточно визначити стягнення у вигляді накладання штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400,00грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 536,80 гривень в дохід держави за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК в Одеській обл./Суворовський р-н/21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37607526; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA848999980313080149000015001; Код класифікації доходів бюджету - 21081300.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом 10-ти днів з дня виготовлення повного тексту постанови.
Повний текст постанови складений 04.12.2023р.
Суддя