Ухвала від 13.11.2023 по справі 133/3882/14-к

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Іменем України

справа №133/3882/14-к

13.11.23 м. Козятин

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині заяву комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. Пирогова Вінницької обласної ради» про видачу дублікату виконавчого листа, боржник - ОСОБА_3 , -

ВСТАНОВИВ:

До Козятинського міськрайонного суду Вінницької області надійшла заява комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. Пирогова Вінницької обласної ради», в якій вони просять видати дублікат виконавчого листа, виданого на підставі вироку Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 09.01.2015 у кримінальній справі № 133/3882/14-к за їх цивільним позовом до ОСОБА_3 про стягнення на їх користь 3028,26 грн вартості лікування потерпілого від злочину.

В обгрунтування заявлених вимог заявник вказав, що на підставі вироку Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 09.01.2015 у кримінальній справі №133/3882/14-к, задоволено у повному обсязі поданий в межах кримінального провадження №12014020170000558 цивільний позов Козятинського міжрайонного прокурора в інтересах Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова до обвинуваченого ОСОБА_3 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої.

На підставі Рішення 39 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 26.09.2019 № 849 «Про питання діяльності закладів охорони здоров'я - об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області» створено комунальне некомерційне підприємство «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради» шляхом перетворення з Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова. Відповідно до Статуту комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної Ради» підприємство є правонаступником усього майна, прав та обов'язків Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.

Згідно листа Козятинського відділу Державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області від 12.07.2023 №30391, відповідно до даних розділу Автоматизованої системи виконавчих проваджень, виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа № 133/3882/14-к, виданого 23.05.2015 Козятинським міськрайонним судом, про стягнення з ОСОБА_3 вартості лікування потерпілого від злочину у розмірі 3028,26 грн закінчено 27.03.2019 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 37 ЗУ «Про виконавче провадження», а постанову про повернення виконавчого документа разом з оригіналом виконавчого листа направлено стягувачу за адресою м. Вінниця, вул. Пирогова, 109. Станом на 12.07.2023 дане виконавче провадження знищено. Виконавчий лист по справі №133/3882/14-к, виданий Козятинським міськрайонним судом Вінницької області, на адресу КНП «ВОКЛ ім. М.І. Пирогова ВОР» не надходив. Докази отримання виконавчого листа відсутні. З моменту видачі виконавчого листа Козятинським міськрайонним судом стягнення з ОСОБА_3 вартості лікування потерпілого від злочину у розмірі 3028,26 грн не виконано, що стало підставою для звернення із даною заявою до суду.

Ухвалою суду від 08.09.2023 заяву прийнято до розгляду.

Представник комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. Пирогова Вінницької обласної ради» в судове засідання не з'явився, надавши суду заяву з проханням розгляд справи проводити без їх участі, просили її задовольнити.

Прокурор, який був належним чином повідомлений про розгляд справи, в судове засідання не з'явився; жодних заяв чи клопотань на адресу суду не надав.

Боржник ОСОБА_3 повідомлявся судом про розгляд справи, однак судова кореспонденція, яка була йому направлена, повернулась до суду неврученою по причині відсутності адресата за вказаною адресою.

Неявка учасників справи не перешкоджає вирішенню питання про видачу дубліката виконавчого листа.

З урахуванням викладеного та ст. ст. 128-131, 223 ЦПК України, суд розглядає питання про видачу дубліката виконавчого листа за відсутності учасників справи.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання здійснюється судом, за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Козятинським міськрайонним судом Вінницької області 09.01.2015 винесено вирок з розгляду обвинувального акту у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 12014020170000558 від 18.10.2014, яким ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та яким задоволено позовні вимоги Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова та стягнуто із ОСОБА_3 на їх користь 3028,26 гривень.

В матеріалах справи міститься супровідний лист за вих. № 3553/15 від 06.04.2015 про направлення Козятинським міськрайонним судом Вінницької області Козятинському міжрайонному прокурору ОСОБА_4 виконавчого листа про стягнення з ОСОБА_3 на користь Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова 3028,26 грн витрат за лікування потерпілої (а.с. 165).

Статтею 1 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з п.17.4 Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.

Аналізуючи зміст даної норми, єдиною підставою для видачі судом дублікату виконавчого листа є його втрата.

Заявник вказує, що згідно листа Козятинського відділу Державної виконавчої служби у Хмільницькому районі Вінницької області від 12.07.2023 №30391, відповідно до даних розділу Автоматизованої системи виконавчих проваджень, виконавче провадження, щодо примусового виконання виконавчого листа № 133/3882/14-к, виданого 23.05.2015 Козятинським міськрайонним судом, про стягнення з ОСОБА_3 вартості лікування потерпілого від злочину у розмірі 3028,26 грн закінчено 27.03.2019 на підставі п. 2 ч. 1 ст. 37 ЗУ «Про виконавче провадження», а постанову про повернення виконавчого документа разом з оригіналом виконавчого листа направлено стягувану за адресою м. Вінниця, вул. Пирогова, 46. Станом на 12.07.2023 дане виконавче провадження знищено.

Вказаний лист надано суду на підтвердження вимог заяви; з такого листа вбачаються обставини, на які й посилається заявник.

Діючим законодавством визначено, що дублікатом є документ, який видається замість втраченого оригіналу і має силу первісного акта. Дублікат видається судом, який ухвалив рішення, після розгляду заяви про видачу дубліката. При вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого документа суд повинен перевірити, чи не було воно виконано за втраченим документом, адже за повністю виконаним рішенням дублікат виконавчого документа не видається.

Відповідно до роз'яснень, які містяться в постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 25.09.2015 року за №8 "Про узагальнення практики розгляду судами процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах" визначено, що заява про видачу дубліката виконавчого листа повинна містити необхідні відомості для вирішення питання видачі дубліката виконавчого листа. У таких заявах потрібно зазначати назви сторін виконавчого провадження, підстави для видачі дубліката виконавчого листа; посилання на докази, якими підтверджувались би втрата виконавчого листа.

Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.07.2015 року "Узагальнення про практику розгляду судами процесуальних питань, пов'язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах" роз'яснено, що при вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа або судового наказу у зв'язку з його втратою заявники повинні подати докази, а суди мають обов'язково перевірити, чи не було виконано судові рішення, судові накази, чи не втратили вони законної сили.

Положеннями ч. 1ст. 431 ЦПК України визначено, що виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Виходячи з системного аналізу вказаних вище цивільних процесуальних норм, суд дійшов висновку про те, що дублікат виконавчого листа може бути виданий судом лише у разі втрати отриманого раніше оригіналу виконавчого листа. Будь-які інші підстави для видачі судом дублікату виконавчого листа, законодавець не передбачив.

Таким чином, суд має право видати дублікат виконавчого листа тільки у разі доведеності втрати його оригіналу.

З досліджених матеріалів справи вбачається, що у ній відсутні відомості щодо виконання судового рішення в частині стягнення з обвинуваченого на користь Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова 3028,26 грн витрат за лікування потерпілої, тобто рішення суду в цій частині залишилось невиконаним. Також є доведеним факт втрати оригіналу виконавчого листа, про що свідчить лист Відділу виконавчої служби, про який зазначено вище.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, про задоволення заяви.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 512, 514 Цивільного кодексу України, ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст. 259, 260, 433, 442, п.17.4 розділу ХІІІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Заяву комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. Пирогова Вінницької обласної ради» про видачу дубліката виконавчого документа - задовольнити.

Видати Комунальному некомерційному підприємству «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. Пирогова Вінницької обласної ради» дублікат виконавчого листа у справі № 133/3882/14 про стягнення з ОСОБА_3 вартості лікування потерпілого від злочину у розмірі 3028,26 грн.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання її копії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя ОСОБА_1

Дата документу 13.11.2023

Попередній документ
115385127
Наступний документ
115385129
Інформація про рішення:
№ рішення: 115385128
№ справи: 133/3882/14-к
Дата рішення: 13.11.2023
Дата публікації: 06.12.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; інші
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.11.2023)
Результат розгляду: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 06.09.2023
Розклад засідань:
18.09.2023 15:20 Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
13.11.2023 13:00 Козятинський міськрайонний суд Вінницької області