ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/19971/23
провадження № 3/753/7712/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" листопада 2023 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Коляденко П.Л., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, неофіційно працюючої продавцем, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 723902, ОСОБА_1 , 23.10.2023 року об 11 год. 50 хв., перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. О. Мішуги та вул. Руденко, в порушення вимог п. п. 1.5, 32.1 а) ПДР, не виконала законну вимогу (припис) працівника поліції № 2273 від 19.10.2023 року та розмістила в межах вулиці - на тротуарі, пересувний торгівельний пункт без схеми розміщення, погодженої із уповноваженим підрозділом Національної поліції, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, не визнала, зазначивши, що працює неофіційно продавцем та щодо припису повідомила роботодавця, при цьому остання вказала, що всі документи є в наявності, однак їх не надала.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступних висновків.
Так, згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція статті 188-28 КУпАП передбачає відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Як встановлено з досліджених матеріалів ОСОБА_1 нібито не виконала законних вимог ст. інспектора відділу безпеки дорожнього руху УПП у м. Києві ДПП ст. лейтенанта поліції Коломійця В. від 19.10.2023 року № 2273.
Разом з тим як вбачається із пояснень ОСОБА_1 , остання є найманим працівником.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
При цьому, відповідно до положень ст. 251 КУпАП, ст. 62 Конституції України судом не можуть бути визнані доказами відомості, що містяться у самому протоколі про адміністративне правопорушення, виходячи з того, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи.
Також на підтвердження вини ОСОБА_1 до матеріалів справи додано акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 23.10.2023 року, схему до акту обстеження вулично-шляхової мережі, фотознімок з місця вчинення правопорушення та відеозапис. Разом з тим із вказаних матеріалів не вбачається, що ОСОБА_1 не виконала законну вимогу посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції, оскільки відсутні будь-які докази, які би підтверджували, що обов'язки по виконанню вимог посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції покладені саме на неї.
Частина 1 ст. 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП за обставин, викладених в протоколі, не доведена, а тому провадження по справі необхідно закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення не накладається, підстав для стягнення судового збору на підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП не вбачається.
Керуючись ст. ст. 188-28, 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді пред'являється до примусового виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.
Суддя