Ухвала від 04.12.2023 по справі 565/1613/23

Справа № 565/1613/23

Провадження № 1-кс/565/466/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2023 року м.Вараш

Слідчий суддя Кузнецовського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань Кузнецовського міського суду Рівненської області клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023186050000146 від 14.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно викладених у клопотанні дізнавача обставин справи, 12.09.2023 невідомі особи, що користуються а.н. НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , шляхом зловживання довірою, представившись працівниками АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", запропонувавши оформити кредитні канікули за кредитною картою, шляхом обману та зловживання довірою заволоділи грошовими коштами ОСОБА_3 у загальній сумі 60000,00 грн, які заявниця перерахувала з власного банківського рахунку НОМЕР_3 на рахунок НОМЕР_4 , який їй вказала невідома особа, зазначивши свої дані як дані отримувача для активації даної пропозиції, чим потерпілій спричинено шкоду на зазначену суму. Діяння попередньо кваліфіковано за ч.1 ст.190 КК України.

Дізнавач СД Вараського РВП ГУНГП в Рівненській області ОСОБА_4 (надалі - дізнавач ОСОБА_4 ) звернулась до суду з клопотанням, погодженим прокурором Вараської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про надання тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні АТ “ ІНФОРМАЦІЯ_2 ” та АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " та містять відомості про рух грошових коштів по банківських картках № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 відповідно, а також матеріалів фото- та відеофіксації осіб, які у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювали перекази або отримували грошові кошти, номери рахунків, на які було виведено грошові кошти з даної карти тощо.

Клопотання обґрунтовується тим, що відомості про рух грошових коштів по даним банківським рахункам має доказове значення у цьому кримінальному провадженні, оскільки дозволить з'ясувати власників карток, на яку були зараховані кошти потерпілої ОСОБА_3 .

В судове засідання дізнавач ОСОБА_4 та представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " не з'явились, про день та час розгляду клопотання повідомлялись своєчасно та належним чином. Дізнавач ОСОБА_4 подала до суду заяву про розгляд клопотання у її відсутності, клопотання підтримала та просила його задовольнити. Суд дійшов висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності дізнавача та представника володільця документів, з урахуванням змісту клопотання не вбачає підстав для визнання участі дізнавача у розгляді клопотання обов'язковою, неявка представника володільця документів не перешкоджає розгляду клопотання.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду даного клопотання не здійснюється. Вивчивши подані матеріали, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

В провадженні СВ Вараського РВП ГУНП в Рівненській області перебуває кримінальне провадження №12023181050000146 від 14.09.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, по факту шахрайства з грошовими коштами ОСОБА_3 .

Як вбачається з протоколу допиту потерпілої ОСОБА_3 , 12.09.2023 до неї з а.н. НОМЕР_1 , а пізніше - з а.н. НОМЕР_2 зателефонувала невідома особа, представилась працівником АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", та запропонувала оформити кредитні канікули за її кредитною картою, на що ОСОБА_3 погодилась. з цією метою, як їй повідомили ці особи, їй необхідно "перекинути" кошти зі своєї банківської картки на інший рахунок, номер якого їй продиктували, що вона і зробила, перерахувавши з власної банківської карти з номером рахунку НОМЕР_3 на рахунок НОМЕР_4 , який їй вказала невідома особа, більше 60000,00 грн. Оскільки кошти на її картку так і не повернулись, вона того ж дня звернулась до відділення АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", де їй повідомили, що її ошукали.

Повідомлені потерпілою обставини підтверджуються банківськими квитанціями про здійснення видаткових операцій. Вищезазначені обставини можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, а саме - шахрайства з грошовими коштами ОСОБА_3 .

В ході досудового розслідування на підставі ухвали слідчого судді отримано тимчасовий доступ до документів АТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", при цьому за результатами опрацювання вилучених документів органом дізнання з"ясовано, що грошові кошти, які ОСОБА_3 перерахувала на банківський рахунок НОМЕР_4 в сумі 60000,00 грн., в подальшому було перераховано на банківські картки: № НОМЕР_5 , що належить АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », та № НОМЕР_6 , що належить АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ".

Суд вважає обґрунтованими доводи, наведені у клопотанні слідчого, щодо необхідності надати слідчому тимчасовий доступ до документів, наявних у розпорядженні АТ “ ІНФОРМАЦІЯ_2 ”, АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " щодо відомостей про рух коштів по банківських картках № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 відповідно, у період, наведений дізнавачем, стосовно вчинення цих дій в інтересах забезпечення дієвості кримінального провадження, з метою встановлення усіх обставин об'єктивної сторони кримінального правопорушення та осіб, які його вчинили.

Відомості, які містяться в речах і документах, відносно яких вирішується питання про тимчасовий доступ, становлять банківську таємницю. За правилом ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З урахуванням того, що іншим шляхом отримати інформацію по операціям з коштами по банківських картках № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та АТ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " неможливо, у дізнавача відсутні інші можливості доведення тих обставин, які мають бути встановлені з використанням документів, що перебувають у володінні банку. Суд погоджується з доводами дізнавача про те, що дані документи можуть бути використані як доказ у даному кримінальному провадженні.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання дізнавача задовольнити.

Надати дізнавачу СД Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_4 , старшому дізнавачу СД Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_6 , або за їх дорученням оперуповноваженим Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та начальнику СКП Вараського РВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів з правом вилучення їх копій в електронному чи паперовому вигляді:

- в Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - документів, що стосуються операцій по банківській карті № НОМЕР_5 за період з 12.09.2023 по по дату виконання ухвали, а саме: 1) відомостей по руху грошових коштів (перерахування та одержання) із зазначенням дат, сум, з якого, або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств), підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ), а також дату та номер відповідного договору, угоди), призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів), дату та час перерахування, залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції; 2) фото- та відеоінформацію щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з карти № НОМЕР_5 із зазначенням адрес розташування відповідних відділень банків, терміналів; 3) до копій документів особи (осіб) (паспорт громадянина України (чи інший документ, що підтверджує особу), ІНПП та ін.), за якою рахується банківська карта № НОМЕР_5 , копії заяв та анкет тощо, що надавалися при оформленні банківських карт та рахунків, за якими вона закріплена; 4) номери телефонів, які були закріпленими за банківською картою № НОМЕР_5 та використовувалися як фінансові, з відображенням усіх змін фінансового телефону, номерів цих телефонів, точної дати та часу таких змін, а також процедуру, за допомогою якої вони відбувались; 5) у разі перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_5 за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити ІР-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 12.09.2023 по дату виконання ухвали; 6) у разі перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_5 на абонентський номер оператора зв'язку, - вказати абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 12.09.2023 по строк закінчення дії ухвали;

- в Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 - документів, що стосуються операцій по банківській карті № НОМЕР_6 за період з 12.09.2023 по спо дату виконання ухвали, а саме: 1) відомостей по руху грошових коштів (перерахування та одержання) із зазначенням дат, сум, з якого, або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств), підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ), а також дату та номер відповідного договору, угоди), призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів), дату та час перерахування, залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції; 2) фото- та відеоінформацію щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з карти № НОМЕР_6 із зазначенням адрес розташування відповідних відділень банків, терміналів; 3) до копій документів особи (осіб) (паспорт громадянина України (чи інший документ, що підтверджує особу), ІНПП та ін.), за якою рахується банківськакарта: № НОМЕР_6 , копії заяв та анкет тощо, що надавалися при оформленні банківських карт та рахунків, за якими вона закріплена; 4) номери телефонів, які були закріпленими за вищевказаною банківською картою № НОМЕР_6 та використовувалися як фінансові, з відображенням усіх змін фінансового телефону, номерів цих телефонів, точної дати та часу такої зміни, а також процедури, за допомогою якої відбулася така зміна; 5) у разі перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_6 за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити ІР-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити МАС-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 12.09.2023 по по дату виконання ухвали; 6) у разі перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_6 на абонентський номер оператора зв'язку - інформації про цей абонентський номер, відомості про оператора, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 12.09.2023 по по дату виконання ухвали.

Роз'яснити володільцю документів, що згідно зі ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Строк дії ухвали встановити тривалістю два місяці з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
115375481
Наступний документ
115375483
Інформація про рішення:
№ рішення: 115375482
№ справи: 565/1613/23
Дата рішення: 04.12.2023
Дата публікації: 26.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Вараський міський суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.12.2023)
Результат розгляду: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 27.11.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
02.10.2023 09:00 Кузнецовський міський суд Рівненської області
02.10.2023 09:30 Кузнецовський міський суд Рівненської області
04.12.2023 09:00 Кузнецовський міський суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕМЧИНА Т Ю
суддя-доповідач:
ДЕМЧИНА Т Ю