Справа № 344/19511/23
Провадження № 3/344/6969/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 листопада 2023 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., розглядаючи матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків суду невідомий, жителя АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
З Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визначаючись у питанні прийняття даного протоколу про адміністративного правопорушення до розгляду по суті виходжу з наступного.
Відповідно ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Стаття 245 КУпАП визначає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі, в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Що зобов'язує осіб, уповноважених на складання таких протоколів, належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.
Відповідно до змісту ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, повинно бути зазначено конкретне місце та час його вчинення, розкрито суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Частиною 2 статті 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Суд звертає увагу на те, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.130 КУпАП, проте, в матеріалах справи взагалі відсутня належним чином завірена копія постанови суду із відміткою про набрання постановою законної сили про притягнення ОСОБА_1 протягом останнього року до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП. Відсутність вказаної інформації не дає змогу суду зробити відповідні висновки про необхідність притягнення останнього до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.130 КУпАП.
Окрім цього, суд звертає увагу на те, що в даній справі про адміністративне правопорушення міститься висновок № 93 від 12.10.2023 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого 12.10.2023 року ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп'яніння. У вказаному висновку зазначено точну дату і час огляду 12.10.2023 року о 12 год. 10 хв. в той час коли точним часом направлення на огляд ОСОБА_1 зазначено 12.10.2023 року 15 год. 46 хв. Також в матеріалах справи наявне направлення ОСОБА_1 на огляд з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, відповідно до якого ОСОБА_1 12.10.2023 року о 15 год. 46 хв. направлено на огляд у медичний заклад.
Вказані розбіжності та відсутність постанови про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП позбавляють суд можливості прийняти законне та справедливе рішення, тому суд приходить до переконання про необхідність направлення справи про адміністративне правопорушення №344/19511/23 на доопрацювання.
Верховний Суд України у своїй Постанові №13 від 25 травня 1998 року, з наступними змінами, “Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення, пов'язані з корупцією”, пункт 2, та в інших своїх позиціях, роз'яснив, що у випадку складання протоколів по справах про адмінправопорушення без додержання вимог ст.256 КУпАП, чи інших вимог закону, суддя зобов'язаний своєю постановою повернути такий протокол відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
За таких обставин, суд приходить до переконання про необхідність направлення справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.130 КУпАП щодо ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції Департаменту поліції в Івано-Франківській області для належного оформлення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.256, 278, 283,284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Наталія ДЕРКАЧ