Єдиний унікальний номер №133/3221/23
Номер провадження № 3/133/1485/23
Іменем України
27.11.23 м. Козятин
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Щерба Н.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділення поліції № 2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого в АДРЕСА_1 , зі слів не працюючого,
за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права відповідно до ст. 268 КУпАП роз'яснено.,-
14 жовтня 2023 року до Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від Відділення поліції № 2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190 КУпАП, справи: ЄУН № 133/3221/23, ЄУН № 133/3222/23, ЄУН № 133/3223/23, постановою суду від 27 листопада 2023 року об'єднані в одне провадження на підставі ст. 36 КУпАП.
Відповідно до протоколу серії ВАВ № 146920 від 09 жовтня 2023 року, 18 вересня 2023 року о 14 годині 00 хвилин в АДРЕСА_2 , було встановлено, що гр. ОСОБА_1 зберігав 19 набоїв 12 калібру без відповідних документів дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом згідно наказу МВС № 622.
Відповідно до протоколу серії ВАВ № 572508 від 09 жовтня 2023 року, 18 вересня 2023 року о 14 годині 00 хвилин в АДРЕСА_2 , було встановлено, що гр. ОСОБА_1 зберігав короткоствольний гладкоствольний пістолет "Sur"2608, НОМЕР_1 , калібр 9 мм, встановлений згідно висновку експерта Вінницького НДЕКЦ № СЕ-19/102-23/16633-БЛ від 21 вересня 2023 року, без відповідних документів дозвільного характеру виданого уповноваженим органом.
Відповідно до протоколу серії ВАВ № 146919 від 09 жовтня 2023 року, 18 вересня 2023 року о 14 годині 00 хвилин у АДРЕСА_2 , було встановлено, що гр. ОСОБА_1 зберігав мисливську гладкоствольну рушницю "ИЖ-17" кл. 16 мм № НОМЕР_2 Закону згідно наказу МВС № 622.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю, підтвердив обставини зазначені в адміністративному протоколі, просив суворо не карати.
Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до чинного законодавства відповідальність за ч. 1 ст. 190 КУпАП настає за настає за порушення умов поводження саме із вогнепальною мисливською чи холодною зброєю, а також з пневматичною зброєю калібру понад 4.5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП повністю доведена матеріалами справи, а саме відомостями, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення серії ВАВ № 146920 від 09 жовтня 2023 року, серії ВАВ № 572508 від 09 жовтня 2023 року, серії ВАВ № 146919 від 09 жовтня 2023 року, рапортом Відділення поліції № 2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області № 4946 від 18 вересня 2023 року, витягом з ЄДРСР у кримінальному провадженні № 12023025230000178 від 18 вересня 2023 року, рапортом Відділення поліції № 2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області № 4940 від 18 вересня 2023 року, протоколом огляду місця події від 18 вересня 2023 року, поясненнями ОСОБА_1 від 18 вересня 2023 року, ухвалою Козятинського міськрайоного суду Вінницької області у справі № 133/2895/23 від 21 вересня 2023 року.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення суд відносить щире каяття.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення судом не встановлено.
Статтею 17 Закону України від 23 лютого 2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Враховуючи, що судом отримані достатні докази, які достовірно підтверджують винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, беручи до уваги, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності у своїх поясненнях підтвердила факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення відповідно до вимог санкції ч. 1 ст. 190 КУпАП у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї .
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536 гривні 80 копійок.
Керуючись ст.ст. 33 - 35, ч. 1 ст. 190, 221, 252, 280, 283, п.1 ч.1 ст. 284, 285 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 ( сто сімдесят) гривень з конфіскацією зброї .
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його захисником, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: