Рішення від 27.11.2023 по справі 360/1026/23

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

27 листопада 2023 рокум. ДніпроСправа № 360/1026/23

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом Головного управління Національної поліції в Луганській області ( 93406 Луганська область м. Сєвєродонецьк вул. Вілєсова, 1) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився,

ВСТАНОВИВ:

05 вересня 2023 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ГУНП в Луганській області вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 8960,26 грн.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач посилається на те, що у період часу з 07.11.2015 по 11.08.2023 в ГУНП в Луганській області проходив службу старший сержант поліції ОСОБА_1 , помічник чергового чергової частини батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Луганській області.

Наказом ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 помічника чергового чергової частини батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Луганській області за п. 6 ч. 1 ст. 77 (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у виді звільнення із служби в поліції) з 11.08.2023 Закону України «Про Національну поліцію», сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, складає 8960,26 грн.

11.08.2023 в день звільнення ОСОБА_1 відмовився від отримання наказу ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с, а також довідки № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився, про що було складено акт від 11.08.2023 № 416/111/48-2023.

Цього ж дня за допомогою мессенджеру WhatsApp ОСОБА_1 було надіслано наказ ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с та довідку № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився 14.08.2023 ОСОБА_1 отримав наказ ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с, а також довідку № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився, однак підпис про отримання вищевказаних документів ставити відмовився про, що було складено акт від 14.08.2023 № 423/111/48-2023.

Згідно довідки УФЗБО від 04.09.2023 № 695/111/22-2023 станом на 04.09.2023 ОСОБА_1 добровільно сума заборгованості за отримане речове майно не сплачена.

На підставі викладеного, позивач звертається до суду для захисту своїх майнових прав.

Ухвалою суду від 08.09.2023 позов було залишено без руху для усунення недоліків.

У встановлений судом строк позивачем недоліки було усунуто.

21.09.2023 судом на виконання вимог частини третьої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України було направлено запит на адресу УДМС у м. Луганській області про надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.

27.09.2023 на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла відповідь УДМС у м. Луганській області на запит суду про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача.

Ухвалою суду від 28.09.2023 відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 23.10.2023 продовжено позивачу строк на подання відзиву на позовну заяву на п'ятнадцять днів з дня вручення копії даної ухвали.

Ухвалою суду від 23.10.2023 витребувано від Міністерства соціальної політики України інформацію про перебування/неперебування ОСОБА_1 на обліку в органах соціального захисту населення України як внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до частини першої статті 12-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.

Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному вебсайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії.

З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи, або про ухвалення судового рішення.

Оголошення про прийняття ухвали про відкриття провадження опубліковане на офіційному вебсайті Луганського окружного адміністративного суду 02.10.2023, що підтверджено повідомленням уповноваженої особи суду.

Оголошення про прийняття ухвали про продовження відповідачу строку на подання відзиву опубліковане офіційному вебсайті Луганського окружного адміністративного суду 25.10.2023, що підтверджено повідомленням уповноваженої особи суду.

Станом на день розгляду справи відповідачем відзиву на позовну заяву не надано.

Крім того, судом здійснювалися спроби повідомити відповідача про прийняті ухвали шляхом телефонних дзвінків, проте останній або не відповідав на дзвінки, або відключав зв'язок, про що складено відповідну довідку секретарем судового засідання.

Відповідно до частини другої статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд дійшов такого.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 10.04.2007 по 06.11.2015 року проходив службу органах МВС України, з 07.11.2015 по 11.08.2023 проходив службу в Національній поліції України, що підтверджено наявними в матеріалах справ електронними копіями паспорту громадянина України, картки фізичної особи-платника податків, довідки ГУНП в Луганській області про проходження служби відповідачем.

Наказом ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за статтею 77 ч. 1, п. 6 (у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби), з 11.08.2023.

Наказом ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 року № 190 о/с старшого сержанта поліції ОСОБА_1 помічника чергового чергової частини батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Луганській області за п. 6 ч. 1 ст. 77 (зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у виді звільнення із служби в поліції) з 11.08.2023 Закону України «Про Національну поліцію», сума відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився, складає 8960,26 грн.

Згідно із актом від 11.08.2023 № 416/111/48-2023 позивач відмовився від отримання наказу про звільнення, а також довідки № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився.

Відповідно до акта від 14.08.2023 № 423/111/48-2023 оголошений та доведений наказ ГУНП в Луганській області старшому сержанту поліції ОСОБА_1 (0121258), про його звільнення зі служби в поліції з посади помічнику чергового чергової частини батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Луганській області за ст. 77 ч. 1 п. 6 (у зв'язку із реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби), з 1 1.08.2023. ОСОБА_2 отримав надані документи, але будь-які підписи про отримання ставити категорично відмовився, а саме отримано: витяг з наказу про звільнення зі служби в поліції від 07.08.2023 № 190 о/с. з 11.08,2023; довідку на військовозобов'язаного від 08.08.2023 № 1894/111/19/01-2023; довідку про отримання поліцейським предметів однострою особистого користування строк носіння яких не закінчився від 08.08.2023 № 561; довідку про доходи від 07.08.2023 № 258/111/22-2023; довідку про безпосередню участь особи в АТО від 05.08.2023 № А-1221; довідку про безпосередню участь особи у ООС від 05.08.2023 № А-1219.

Згідно довідки УФЗБО від 04.09.2023 № 695/111/22-2023 станом на 04.09.2023 ОСОБА_1 добровільно сума заборгованості за отримане речове майно не сплачена.

Відповідно до арматурної картки № 693/5046 відповідачеві видано (в межах предмету позову): 2021 році - кепі т.А, у 2023 році - кепі літнє «камуфляж», у 2022 році- шапка зимова трикотажна, у 2021 році - куртка демісезонна, у 2021 та 2023 роках - костюм зим. «камуфл.», у 2021 році - костюм спец. призн. «камуфл.», у 2023 році- костюм літн. «камуфляж», у 2022 та 2023 році- костюм (сорочка, брюки), у 2021 році - сорочка трикотажна т.А, у 2023 році - сорочка трикотажна хакі, у 2021 та 2023 році - фуфайка чорного кольору, у 2022 році - ремінь брюч., у 2022 році - черевики типу А, у 2021 році - черевики з в/берцями, у 2021 році - черевики т. Б, у 2022 році - термобілизна, у 2022 році - шапка флісова.

Згідно з накладними від 29.05.2023 № 103, від 17.01.2023 № 13, від 27.05.2023 № 24/69, від 16.05.2023 № 97, від 26.01.2023 № 20, від 25.05.2023 № 13 відповідальна особа ГУНП в Луганській області отримала предмети однострою особистого користування.

Відповідно до роздавальної відомості від 29.05.2023 № 103 відповідач отримав під підпис два предмети однострою (кепі, сорочка).

Відповідно до роздавальної відомості від 17.01.2023 № 13 відповідач отримав під підпис один предмет однострою (костюм).

Відповідно до роздавальної відомості від 15.03.2022 № 69 відповідач отримав під підпис п'ять предметів однострою (шапка, костюм, черевики, погони, ремінь).

Відповідно до роздавальної відомості від 16.05.2023 № 97 відповідач отримав під підпис один предмет однострою (костюм).

Відповідно до роздавальної відомості від 26.01.2023 № 20 відповідач отримав під підпис два предмети однострою (фуфайка, шапка флісова).

Відповідно до роздавальної відомості від 25.05.2022 № 13 відповідач отримав під підпис один предмет однострою (термобілизна).

У зв'язку з несплатою відповідачем заборгованості з вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння (експлуатації) яких не закінчився у сумі 8960,26 грн, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України від 02.07.2015 №580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон №580-VIII).

Згідно з частиною першою статті 17 Закону №580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Відповідно до частин першої та другої статті 20 Закону № 580-VIII поліцейські мають єдиний однострій. Поліцейський отримує однострій безоплатно. Зразки предметів однострою поліцейських затверджує Кабінет Міністрів України.

Правила носіння та норми належності однострою поліцейських затверджує Міністр внутрішніх справ України (частина четверта статті 20 Закону № 580-VIII).

Служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень (частина перша статті 59 Закону № 580-VIII).

Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України (частина третя статті 59 Закону № 580-VIII).

Опис і зразки предметів однострою поліцейських затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 року №823 «Про однострій поліцейських».

Механізм забезпечення поліцейських одностроєм згідно з нормами належності однострою поліцейських (у мирний час), організацію його використання та обліку визначає Порядок забезпечення поліцейських одностроєм (у мирний час), затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України 12 вересня 2017 року №772 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 24 грудня 2019 року №1100), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2017 року за № 1224/31092 (далі - Порядок № 772).

Відповідно до пункту 2 Розділу І Порядку №772 однострій - загальна назва форменого одягу поліцейського, що складається з предметів, які видаються в тимчасове користування для виконання службових завдань, тренувань, навчань, занять тощо (інвентарне майно), та предметів особистого користування, які видаються в постійне користування і не використовуються як інвентарне майно; строк носіння (експлуатації) предметів однострою - час, установлений нормами належності, протягом якого предмет має носитися або перебувати в експлуатації.

Згідно з пунктом 3 Розділу І Порядку №772 одностроєм згідно із цим Порядком забезпечуються поліцейські, зокрема, які проходять службу на відповідних посадах у Національній поліції України.

Використання предметів однострою, які не відповідають описам та зразкам, затвердженим Кабінетом Міністрів України, забороняється. Рішення щодо подальшого обліку, використання або списання таких предметів однострою приймається керівником відповідного органу поліції, ЗВО, інших державних органів, установ та організацій у встановленому законодавством порядку (пункт 4 Розділу І Порядку № 772).

Забезпечення одностроєм у поліції здійснюється централізовано структурним підрозділом центрального органу управління поліцією з питань матеріально-технічного та ресурсного забезпечення (пункт 1 Розділу ІІІ Порядку №772).

Отримання предметів однострою здійснюється на підставі відповідного рішення керівництва поліції (пункт 4 Розділу ІІІ Порядку № 772).

Строк носіння (експлуатації) предметів однострою починає обчислюватися з дня фактичної видачі їх у користування (експлуатацію). Час зберігання предметів однострою на складі не зараховується до строку їх носіння (експлуатації). На кожного поліцейського для здійснення контролю за станом використання ним предметів однострою згідно з нормами належності та за строками їх носіння (експлуатації) оформлюється арматурна картка. Облік предметів однострою в арматурній картці ведеться з дати призначення поліцейського на відповідну посаду або зарахування на навчання до ЗВО згідно з наказом по особовому складу (пункти 1, 2, 3 Розділу IV Порядку № 772).

Предмети однострою особистого користування передаються поліцейським безоплатно. Предметами однострою особистого користування забезпечуються поліцейські, визначені в пункті 3 розділу I цього Порядку, із дня призначення на посаду або зарахування на навчання до ЗВО. Предмети однострою особистого користування видаються поліцейським на майбутній термін служби або з урахуванням навчання у ЗВО та на строк, що передбачений нормами належності. Чергова видача поліцейським однострою особистого користування проводиться після закінчення строків його експлуатації (носіння). Дострокова видача предметів однострою дозволяється тільки у випадках, передбачених цим Порядком. Предмети однострою, що належать до видачі поліцейським за декількома нормами, видаються за тією, строк носіння (експлуатації) за якою менший (пункти 1, 2, 3, 4 Розділу V Порядку № 772).

Однострій, що знаходиться в органах (закладах, установах) поліції, ЗВО, підлягає обов'язковому обліку. Облік здійснюється шляхом оформлення відповідних документів, правильного та своєчасного занесення записів до книг, карток та інших облікових документів усіх операцій з руху та змін якісного стану предметів однострою (абзац перший пункту 2 Розділу VII Порядку № 772).

Книги та інші документи з обліку однострою оформлюються та ведуться згідно з вимогами цього Порядку і зберігаються згідно з вимогами законодавства. Упровадження облікових документів невстановленої форми заборонено (пункт 3 Розділу VII Порядку № 772).

Підставою для оформлення арматурної картки є наказ про призначення на посаду (зарахування на навчання) в орган (заклад, установу) поліції, ЗВО, а на поліцейського, якого переведено з іншого органу (закладу, установи), ЗВО, крім наказу,- атестат на предмети однострою (абзац перший пункту 11 Розділу VII Порядку № 772).

Арматурні картки обліковуються в реєстрі арматурних карток. Реєстр арматурних карток нумерується, прошнуровується, скріплюється печаткою, підписується керівником підрозділу забезпечення та реєструється згідно з вимогами діловодства (пункт 13 Розділу VII Порядку № 772) .

Для видачі однострою поліцейським на підставі облікових даних арматурних карток оформлюється в одному примірнику роздавальна відомість на предмети однострою (додаток 12). З метою уникнення безпідставної видачі предметів однострою зазначений у роздавальній відомості на предмети однострою список поліцейських перевіряється посадовою особою підрозділу кадрового забезпечення. Роздавальна відомість на предмети однострою вважається виконаною, якщо згідно з нею здійснено видачу предметів однострою вказаним у ній поліцейським, повністю або частково відповідно до зазначеної кількості, її підписано всіма передбаченими посадовими особами, а дані про видачу внесено до арматурних карток поліцейських, яким було видано предмети однострою. Виконана роздавальна відомість на предмети однострою має бути передана до бухгалтерської служби органу (закладу, установи) поліції, ЗВО у строк не більше 30 днів з моменту здійснення в ній первинного запису про видачу предметів однострою поліцейським, але не пізніше останнього дня звітного місяця. Роздавальна відомість на предмети однострою, оформлена під час видачі поліцейським предметів однострою особистого користування, є підставою для складання акта списання встановленої форми та відображення інформації про проведену господарську операцію в бухгалтерському обліку відповідного органу (закладу, установи) поліції, ЗВО. Після видачі предметів однострою особистого користування забезпечується їх управлінський облік. Виконана роздавальна відомість на предмети однострою є підставою для складання акта введення в експлуатацію предметів однострою, що використовуються як інвентарне майно. В акті за потреби зазначається зведена інформація з однієї або декількох роздавальних відомостей на предмети однострою з посиланням на тотожну інформацію, що відображена в роздавальній(их) відомості(ях) на предмети однострою (пункт 16 Розділу VII Порядку № 772).

Згідно з п.10 розділу 5 Порядку № 722 відшкодування вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, здійснюється з урахуванням термінів його експлуатації та у випадку втрати, пошкодження та/або звільнення поліцейського зі служби з таких підстав: у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту Національної поліції України; за власним бажанням; у разі набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, або кримінального правопорушення; у зв'язку з набуттям громадянства або підданства іншої держави; через службову невідповідність.

З системного аналізу вищенаведених норм Порядку № 772 встановлено, що в разі звільнення поліцейського зі служби у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, ним повинна відшкодовуватись вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.

З довідки № 695/111/22-2023 від 04.09.2023 заступника начальника управління начальника ВБОЗ УФЗБО ГУНП в Луганській області вбачається, що строк експлуатації отриманого відповідачем предмету однострою, станом на дату звільнення позивача зі служби, не закінчився.

Обсяг коштів, відповідно до вказаної довідки, який має бути відшкодований складає 8960,26 грн.

З системного аналізу положень Порядку №722 вбачається обов'язок відповідача відшкодувати вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився.

Як зазначено вище, 11.08.2023 в день звільнення ОСОБА_1 відмовився від отримання наказу ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с, а також довідки № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився, про що було складено акт від 11.08.2023 № 416/111/48-2023.

Цього ж дня за допомогою мессенджеру WhatsApp ОСОБА_1 було надіслано наказ ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с та довідку № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився 14.08.2023 ОСОБА_1 отримав наказ ГУНП в Луганській області від 07.08.2023 № 190 о/с, а також довідку № 561 щодо визначення суми вартості предметів однострою особистого користування, строк носіння яких не закінчився, однак підпис про отримання вищевказаних документів ставити відмовився про, що було складено акт від 14.08.2023 № 423/111/48-2023.

Згідно довідки УФЗБО від 04.09.2023 № 695/111/22-2023 станом на 04.09.2023 ОСОБА_1 добровільно сума заборгованості за отримане речове майно не сплачена.

Станом на час розгляду даної справи доказів сплати відповідачем коштів у розмірі 8960,26 грн до суду не надано.

Враховуючи, що станом на дату звільнення відповідача зі служби, як і станом на дату розгляду справи вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився відповідачем не відшкодовано, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.

Оскільки Головне управління Національної поліції в Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (код ЄДРПОУ 40108845, 93406 Луганська область м. Сєвєродонецьк вул. Вілєсова, 1) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Головного управління Національної поліції в Луганській області вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 8 960,26 грн (вісім тисяч дев'ятсот шістдесят гривень 26 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.Г. Секірська